20 Ocak 2010 Çarşamba

Türk Telekom: 80 - Darüşşafaka CT: 71(Telekom Üçte Üç Yaptı)

Eşinin doğumu sebebiyle Amerika'ya giden Wilson'ın da dönmesiyle birlikte Merih Çakıroğlu yönetimindeki üçüncü TBL maçına tam kadro çıkan Türk Telekom, maçın başından itibaren üstünlüğünü hissettirdiği maçın final periyoduna 68-44 ile tam yirmi dört sayı önde girmeyi başarmış. Bu üç çeyrekte sadece 44 sayıya izin vermiş olmaları, Çakıroğlu yönetimindeki 2010 model Telekom'un savunmadaki isteğinin devam ettiğini gösteriyor. Son çeyrekte 10 sayı üreten Douby önderliğinde çeyreğe 9-0'lık bir giriş yapan konuk takım ilk üç çeyreğin faturasını ödemekten kurtulamamış tabii. Ve 27-12'lik son çeyrek skoruna karşılık Ankara'dan 80-71 mağlup ayrılmışlar.

Son çeyrekte neler oldu neler bitti izleyemedik ama Türk Telekom isminin karşısında yazan 30 üçlük denemesi eski günleri hatırlatan bir rakam. Eski alışkanlıklar kolay kolay terkedilemiyor tabii, bu geçiş sürecinin sancıları olarak yorumlamak lazım sanırım bugünkü maçın son periyodunu. 19 sayı 8 asistlik bir katkı sağlayan Tutku Açık - Soner Şentürk ikilisi de işlemeye devam ediyor Telekom hücumunu, gözden kaçmasın. Hüseyin Beşok da süre almamış bugün, not düşelim onu da unutmadan.

Türk Telekom (80): Kris Lang 10 (5 ribaund), Serkan Erdoğan 13 (1 ribaund, 2 asist), Bekir Yarangüme 5, Tutku Açık 13 (3 ribaund, 4 asist), Ersin Dağlı 10 (10 ribaund), Mutlu Akpınar (3 ribaund, 1 asist), Soner Şentürk 6 (2 ribaund, 4 asist), Lamayn Wilson 10 (7 ribaund, 2 asist), Ümit Sonkol 6 (4 ribaund, 1 asist), Demond Mallet 7 (2 ribaund, 4 asist),

Darüşşafaka Cooper Tires (71): Quincy Douby 17 (3 ribaund, 6 asist), Melih Mahmutoğlu 9 (1 ribaund, 2 asist), Orhan Hacıyeva 4 (1 ribaund), Uluğ Kaçaniku (4 ribaund), Bora Hun Paçun 2 (1 ribaund), Burak Selen (1 ribaund), Alper Özcan 4 (1 ribaund, 2 asist), Polat Kaya 14 (3 ribaund, 1 asist), Haris Mujezinovic 3 (6 ribaund), Jermareo Davidson 18 (12 ribaund)

2 Yorum Yapılmış:

Atakan dedi ki...

starter oyuncular maçı kopardı, sonra'dan çok serttiler özellikle ilk yarı 28 sayı üretebildi Daçka. 30
3'lük denemesinin 10-12 tanesini Serkan ile Mutlu denedi, ilk 30 dakika Telekom inanılmaz sert bir basketbol oynadı. zaten 3 periyodluk sertlik maçı almaya yetti.

serdar dedi ki...

bu kadar önde gidiyorken lamayn wilson oynatılmamalıydı cezalandırılmalıydı ama telekom naptı takımı yalnız bıraktığı için macta kulübümüzü yalnız bıraktığı için onure edildi oyuna sokuldu böyle bir macta bari oynatılmayıp oturtulabilirdi.serkan ve mutlu gercekten ellerine gectiyse attılar ama sonuc cok kötü.mallet cok kötüydü o da eline gelen topu cevirmedi salladı.lang i cok hırslı gördüm macta.dudley de yalandan bir savunma vardı büyük kulüplere karsı zor maclarda görmek lazım asıl takım savunması ne durumda?suan ki maclarda sorun yok bakalım asıl gelecek maclarda neler olacak.