10 Ocak 2010 Pazar

Üçlük Şampiyonu: Engin Atsür

Dunking Devils’in güzel şovu ve yeni yapılan salonun tamamen dolmasıyla yaratılan harika atmosferde başlayan Beko All-Star 2010’da üçlük yarışmasını kazanan isim Engin Atsür oldu. İlk turda Engin Atsür 17, James Baron 22, Ryan Toolson 20, Serkan İnan 8, Simas Jasaitis 14 yaptılar. Bu turun ardından finalde James Baron, Ryan Toolson ve Engin Atsür kapıştılar. Toolson ve sol dipten beşte beş ile başlayan Baron 18’de kalırken, Engin 19’u görerek iki Amerikalı rakibini geçmeyi başardı. Ve üçlük şampiyonluğu ünvanının Beşiktaş Cola Turka’da kalmasını sağladı üçüncü kez üstüste, Ömer Ünver’in yokluğunda.

Büyük çoğunluğun favorisi konumundaki Simas Jasaitis’in yalnızca 14 sayı yaparak ilk turda elenmesi ise hayalkırıklığı yaşattı, ben de dahil olmak üzere pek çok bünyede. 8 yapan Serkan İnan'la birlikte ilk turda elenen isim oldu Jasaitis. Smaç yarışmasına çeviriyoruz şimdi gözlerimizi.

edit: Dün akşam yaşanan kadro değişikliklerinin ardından organizasyona davet edilen bir diğer isim de Fatih Solak olmuş. Ev sahibi kontejanından olsa gerek. :)

12 Yorum Yapılmış:

yunus dedi ki...

Netten izleme imkanı varmı?

Yiğit Gökçehan Koçoğlu dedi ki...

Tebrikler Engin..

Erinc Atilla dedi ki...

normalde finale 2 oyuncu kalmiyor muydu ?? sanki bu durumda finalde yarisacak turk oyuncu kalmadigi icin engin finale kaldi ve toplamda her iki rakibinden de az atmasina ragmen, finaldeki performansi ile kazandi...

acikcasi toolson'dan sonra kazanmasini istedigim birisiydi...

Alphan Aksoylar dedi ki...

bir Türkiye klasiği daha, iki kişinin kalacağı finale, üçüncü Engin olunca dahil ediliveriyor ve Ryan Toolson'ın şampiyonluğu elinden alınıyor, yine de tebrikler Engin...

Her Yol Roma dedi ki...

Burda atar tabi boş potaya. Slovenya maçında da görseydik keşke Atsür'ü.. :D

james white dedi ki...

şu organizasyon yaşanan ali cengiz oyunları sadece türkiye'de olur. küme düşmesi gereken takımlara bonuslar veren federasyon evrakta sahteciliğin benzerini bugün kendisi yapmıştır. finale 2 eleman kalacağına bu sayı 3 yapılmıştır. keza smaç yarışmasında yapılan torpil de rüşvetin başka bir boyutudur.

nonstop dedi ki...

bi kerede şaibesiz bir organizasyon düzenlensinde kazananı tebrik edelim. dünyanın neresinde görülmüş yarışmanın ortasında kural değiştirildiği? madem kazanan baştan belli olacak yarışmaya ne gerek var?

dejavu dedi ki...

Önceleri iki oyuncu kalıyordu final turuna fakat geçen sene yapılan organizasyonda da üç oyuncu kalmıştı finale. Reha Öz, Ömer Ünver ve ilk turda aynı sayıyı yaptıkları Alper'i seri atışlarla eleyen Fitch yarışmıştı. Kural var mı bununla alakalı olarak net bilmiyorum, bilen varsa tam olarak öğrenebiliriz, ama geçen yıl da üç kişinin finalde yarıştığını not düşelim buraya.

Çağlar

KskHyTr dedi ki...

2-3 çok farketmez sonuçta engin bizim çocuk:) Her nekadar ryan ın kazanması istesemde enginde olur;) Olsun o kadar torpil sporda yabancılara yapılan torpillerin yanında lafı edilmez bence...

fuat dedi ki...

baron ilk tur 22, ikinci tur 188 attı, totalde 40 yaptı. toolson ilk tur 20, ikinci tur 18 attı totalde 38 yaptı. engin ilk tur 17 ikinci tur 19 attı, totalde 36 yaptı... ve şampiyon oldu!!! bu kadarına pes... baron zaten skyturk spikerinin çeviremediği röportajında, daha önce ncaa'de de üçlük yarışmasına katılmıştım. buraya eğlenmeye geldim diyordu. bu işleri ciddiye alan sadece biziz galiba

Forza dedi ki...

Kimisi gecen seneki degisen kurali bilmeyip, yarismanin yarisinda degisen kural demis;

Kimisi de ilk turla final turunu toplayip ironi yapmis,

Turk basketbolu sizlerle guzel..

Erol Kaya dedi ki...

ilk turla final turunu toplayıp hesap yapan arkadaş basketbolu ne kadar biliyor ise, Simas Jasaitis'e Litvanyanın geleceği parlak GENÇ YILDIZI diyen Doğan Hakyemez ve Nejat Sayman da o kadar biliyor galiba. Yuh diyorum Dodo'ya ve Nejat Sayman'a. Bi de dediler ki Litvanya ondan gelecekte çok şeyler bekliyor. Adam gelmiş 28 yaşına kaç tane turnuvada oynamış hiç mi izlemediniz daha önce adamı? Jasaitis ya bu... Mazutis, Jomantas falan desen ya da Nur Germen kursa bu cümleyi tamam ama Koraç kupası kazanmış bir takımın menajerinin böyle bir cümle kurması çok üzücü ve sinir bozucu.