11 Ocak 2010 Pazartesi

Yalanlamada Kendini Aşış: F.Bahçe Resmi Sitesi

Memlekette 'Yalanlama' dendi mi akla gelen ilk kurumdur F.Bahçe resmi sitesi. Bugün aştılar kendilerini. Milliyet'te Ümit Avcı imzasıyla çıkan 'Ukic aylık 320 bin dolar alıyor' haberini aynen şu şekilde yalanlamışlar: 'Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı'nın, yeni transferimiz Roko Ukic için ayda 320 bin dolar ödeyeceği yönünde iddiaları barındıran ilgili haber tamamıyla asılsızdır'.

'Yuh, o kadar ödemiyoruz' fikrine mi kapılmalıyız bu açıklamadan sonra, yoksa 'Bizim verdiğimiz paranın yanında bunun lafı mı olur?' fikrine mi? Ya da 320 bin dolar ödeyeceğimiz asılsızdır, çünkü 310 bin dolar ödeyeceğiz gibi bir ilkokul esprisi mi bu açıklamanın anafikri.

F.Bahçe her geçen yıl biraz kurumsallaşıyor, her geçen yıl Avrupa standartlarına biraz daha yaklaşıyor falan ama şu web sitesi ve orada yazanları yazdıran kafalar hakkında nasıl bir tasvir yolu izlemeliyim, bilmiyorum.

Bu arada herşey yalan bu gerçek: Ukic Salı günü saat 12:00'de sözleşme imzalıyormuş. Resmi sitenin yalancısıyım. :)

13 Yorum Yapılmış:

mozlu dedi ki...

umit avcı yıne sallıyor desteksız...her zamna ki gibi... almıstır onune milwakueden adıgı parayı, sığ ve düz mantıkla daha azına oynamaz dıye dusunup, o paranıın ustune bırak ekleyıp kalan aylara bolup hesaplamışstır... ne nbadekı vergiden haberı vardır, ne 2010 dunya kupasından haberı vardır. Insanın kendısındeki tek değeri para olunca herkesi oyle goruyor...Ukic ne guzel para kazanıyor dıyordur ama dusnmuyordur, yazın dunya kupası var oynamak ıcın buraya gelebılme ıhtımalını...Mıllıyet'ın cogu yazarları gıbı umit avcı da tırttır haberleri de...

Fanatik Basket dedi ki...

bence burada yanlış olan, ümit avcı'nın resmi bir kaynağa dayanmadan yaptığı haber.

fenerbahçe ne kadar ödediğini açıklamadıysa (ki açıklamadı) ve bu bilgi kesin bir kaynağa dayanmıyorsa böyle bir haber yapması etik değil. sonuçta fenerbahçe verdiği rakamı açıklamak zorunda değil.

haa rakam doğruysa ve fenerbahçe haberi başka nedenlerden dolayı yalanlıyorsa o zaman suçlu fenerbahçe yönetimidir ama diğer tüm durumlarda yalan yanlış haberleri deşifre etmek doğru olandır bence..

bonzo dedi ki...

zorlama bir post olmuş salsa. kurulan cümleden çıkan anlam çok net anlaşılıyor aslında, başka yorumlar çıkartmak pek kolay değil ama sen öyle anlıyorsan bir şey demeyeceğim:-)

mozlu dedi ki...

bu haberlerın bir baska boyutu da yem haber olması anıl bunu sen de bılıyorsun...fenerbahce sımdı dogru maası soylese, sonra her transferde medya dogru rakamı ogrenıp, spekulasyon cıkarmak ıcın aynı umıt avcı gıbı kıcından haber yapacak...bence bu sefer haksızlık yapıyorsun sıteye

james white dedi ki...

ümit avcının kaleme aldığı yazının haber değeri vardır kesinlikle. bunu hırvatistandaki vs. gazeteye ya da internet sitesine dayandırması da çok doğru bir gazetecilik örneğidir.

tozasor dedi ki...

Çok zorlama bir post bence de.. Bu açıklamanın nesi tuhaf ki.. Yapılan haber yalandır, Ukic ayda 320 bin dolar almamaktadır yazılmış.. Ne kadar aldığını açıklama yükümlü değil ki kulüp.. Bu açıklamadan hiç kimse 320 bin dolar ne ki biz ayda 500 bin veriyoruz sonucunu çıkarmayacağı gibi ayda 310 bin veriyoruz sonucunu da çıkarmaz.. Sen nasıl çıkardın dostum şaşıyorum..

Bundan daha beter onlarca haber yaptı Fb resmi sitesi.. Onlara kıyasla bu haberde tuhaf olan hiçbir şey yok..

Sarıkaya dedi ki...

Kesinlikle zorlama bir post değil.

Rakip takımların bütçesi hakkında, hadi adını da koyayım Efes Pilsen'in bütçesi hakkında konuşmayı kendilerine hak görenlerin düştüğü durum bu.

Diğer taraftan profesyonel sporda işlerin ne kadar hacı baba usulu ile gittiğin çok güzel bir göstergesi.

Milyon dolarlar el değiştiriyor, kayıt kuyut yok. Sonra da, İspanyol takımları bizi süpürüyor diye dert yanıyoruz. Hele bi' ULEB'e üye olabilecek seviyeye gelelim de, ve ilanihaye..

Oğuz Yılmaz dedi ki...

@ Sarıkaya

diğer arkadaşların aksine doğru noktadan yaklaşmışsınız olaya..

BaHa dedi ki...

Daha öncede yazmıştım. Ukiç NBA 2 milyon dolara imza atmış sözleşmeside devam eden ve sezonluk 1,45 milyon dolar alacağı bir sözlesmesi nedeniyle karşılıklı anlaşma ile free agent olmuş.
Basit bir hesap yaparsak;

Yani nerden bakarsak bakalım yıllık minumum 1.45 milyon dolara oynar :)
yarım sezondan biraz fazla oynayacağı düşünülürse kalan sezon
800 000 dolar alsa aylık 200 bin dolara gelir. Bu tabiki baz fiyat.
Bunun üzerine diğer maliyet unsurlarını da katarsak aylık hakkında az çok fikir sahibi oluruz.

GreenTuborg dedi ki...

senelik 30 milyon $ butceli takimlarin top 16 goremedigi ele alinirsa gayet normal rakamlar

mozlu dedi ki...

baha gibi hayattaki önceliği hesap kitap degıldır belkide..boş boş oturup para kazanmayı oynamayı tercih etmiş oalbilir, dunya kupasına hazır gıtmek gibi de bi hedefi olur...herkesin değerleri kendimizinki gibi olmayabılır di mi güntekin

BaHa dedi ki...

@mozlu
öpüyorum seni yanaklarından. mustafa sandal'dan da aramızda bir top şarkısını gönderiyorum nostaljik olsn diye...

BaHa dedi ki...

@salsa

Sevgili Anil, adsizlara kapadik ama birde feyk Baha lar cikti!
Yarin salsalar vs. Ler bizim agzimizdan cikmiyan laflar..