8 Şubat 2010 Pazartesi

18. Hafta Maçlarına Kuş Bakışı

Haftasonu yoktum buralarda, sağolsun Çağlar (dejavu) hakkını veriyor her şeyin. Artı olarak evlilik yolunda son düzlüğe girmiş birine yaptığı takviye kuvvet olarak da ayrıca bir duayı hak ediyor. Zaten site artık sadece benim değil, onun da aynı zamanda. Yeri gelmişken söyleyeyim, bizim genç yetenek olarak kadromuza kattığımız Ozan da kendi blogunda yazıyor yazılarını artık. Onun takipçilerini de Mixbasket bloguna yönlendirmek isterim. Zira o da okunmayı hak edecek şeyler yazıyor.

Haftanın ilk maçını izleyip, koca haftasonunu dışarıda geçirmiş biri olarak, haftasonunun sonunu naklen yayınlanan maçların tekrarlarını izlemeye ayırdım. Kayıt cihazı işimi görüyor bu durumlarda. Pazartesi günü kafa güzel biçimde şirkete geliyorsunuz ama özverisiz de hiçbir şey olmuyor malesef.

Banvit'in F.Bahçe Ülker'i devirmesiyle ilgili maç yazısını yazmıştım zaten. Üstüne ekstra söyleyecek çok bir şeyim yok. Savunmasıyla, isteğiyle, arzusuyla, hırsıyla kazanmayı daha çok hak etmişti Banvit. Hak eden de kazandı. F.Bahçe Ülker'in bir araba dolusu üçlük sallaması ise maçın en trajikomik istatistiğiydi herhalde. Geçen hafta kazanıp psikolojik küme düşme sınırının altına inmekten kurtulan Daçka, Bornova deplasmanında sonlara kadar taşımış oyunu ama bu seviyelerde fark yaratan Shipp & Brown ikilisine engel olamamışlar. Şu maçı alsalar ortalık çok fena karışırdı ligin dibinde. Haftaya Renault maçı çok kritik durumda onlar için. Tıpkı geçen haftaki Aliağa maçı gibi. Kaybederlerse hayat bitme noktasına gelebilir onlar için. İşin diğer tarafı Renault için de aynı şeyler söylenebilir. Bursa derbisinde 20 fark yemişler Tofaş'tan. İnsan ister istemez düşünüyor, 20 küsür farktan Baldwin'in hediye ettiği Kepez maçı ve hükmen kazanılan G.Saray Cafe Crown maçı olmasa ne olurdu halleri diye. Bu yıl zayıf kadroları, beklentileri veremeyen oyuncuların da fazlalığıyla iyiden iyiye tehlikeli bir durum oluşturuyor ligdeki kaderleri için. Geçen hafta F.Bahçe Ülker karşısında çılgın bir fark yiyen ama fark yerken bile plan program sahibi olduğunu ispat eden, iyi bir koçu olduğunu gösteren Erdemir bunun meyvesini hemen bir sonraki haftada kritik bir G.Saray Cafe Crown galibiyetiyle aldı. Sarı kırmızılılar da o aşılan kritik maçlar sonrasında koç Cem Akdağ'ın korktuğu rehavet duygusunu mu yaşamaya başladı acaba? Kepez'in durumu zor. İç sahada bile maç alamıyorlar, garip. KSK ki deplasmanlarda zorlanır çoğu zaman, gidip elini kolunu sallayarak alıyor galibiyeti. İşler bir taraf için çok kötü giderken, diğer tarafta İzmir derbilerinin yaraları sarılmaya başlandı bile. Efes'in Telekom'u yenmesi normal. Avrupa maçlarının sayesinde bir taraf moralli, diğer taraf düşünceli. Kalkıp sürpriz bir galibiyet çıkartmasını beklemiyordum Telekom'un Ayhan Şahenk'ten. Yanılmadım da. Beni şaşırtan Aliağa oldu. Aslında Reha'sız bir Aliağa'nın alacağı her sonucun normal karşılanması gerekir ama yine de böylesi bir hedef maçtan galibiyet çıkartmaları lazımdı. Antalya'nın bu yıl başardığı şeyi yazsak kitap olur herhalde. 12 yeni oyuncuyla destan yazıyor Altar Tunçkol. Alkışlanmalı. Beşiktaş'ın Mersin'i yenmesi de haftanın en olağan sonuçlarından biri. Şaşılacak bir şey yok. 5 yabancıyla oynayacaklardı bu hafta ama yine kısmet olmamış. Bu kez de Fletcher dışarıda kalmış. Mersin mi? Çözemiyorum orayı bir türlü.

Haftaya deli maçlar var. Bir kere iki sevgili buluşuyor 14 Şubat'ta. F.Bahçe Ülker - Efes Pilsen. Diğer tarafta ilk yarıdaki maçın rövanşı için Telekom ve Beşiktaş Cola Turka kapışıyorlar. İstanbul'daki G.Saray Cafe Crown - Banvit maçı da yine süper. Diğer tarafta ligin dibi için ölüm kalım maçları var: Daçka - Renault ve Mersin - Aliağa. Ve tabii basketbolun keyfini sonuna kadar alacağımıza inandığım bir maç daha: Pınar Karşıyaka - Erdemir. Şu 6 maçın en az 5'ini naklen verseler keşke. :)

3 Yorum Yapılmış:

Sarıkaya dedi ki...

Fenerbahçe Ülker - Efes Pilsen maçına gelmeyen Fenerli olsun!-))

Ahmet Karadag dedi ki...

Öyle deme abi... Türkiye'de olacagim, ama maalesef Istanbul'da degil... bu mac da aslinda kacmazdi ya. Dayak yeme pahasina olsa da...

KskHyTr dedi ki...

hepsini aynı saate koymazlarsa ayıp ederler çiftliğin kalitesi düşmesin:)