9 Şubat 2010 Salı

Alex Scales Oyak Renault'da

Sezon başında Oyak Renault kadrosuna katılan Wink Adams geride bıraktığımız 18 haftada 11.7 sayı 3.1 asist 4.4 ribaund ortalamaları tutturmuş olmasına karşın sezon başından bu yana Oyak Renault'un ana sorunlarından birinin oradan kaynaklandığını düşünüyordum ben. Rakamlardan öte saha içinde izlediğim oyunla ilişkili olarak. Adams'ı pek tutmadığımı söyledim çok kez bu satırlarda. Ligde artık kritik haftalara doğru ilerlerken, Oyak Renault teknik ekibi de bu şekilde düşünmüş olacak ki Wink Adams'ı göndererek yerine Alex Scales'i transfer ettiler an itibariyle.


Bir ve iki numaraları oynayabilen 32 yaşındaki Amerika'lı oyuncunun Real Madrid ve Aris formaları altında Euroleague kariyeri de mevcut. %35.9 ile üçlük isabeti sağladığı Aris kariyerinde 15.1 sayı, 1.3 asist, 1.7 top çalma gibi oldukça iyi rakamlar tutturmuş durumda. Sadece Eurocup'da formasını giydiği Samara takımında ise yakaladığı 17.4 sayı ortalaması ile organizasyonun en skorer dördüncü ismi olmuş 2007-08 sezonunda. Skorer oyununun önemli bir kısmını oluşturan %37 civarındaki üçlük yüzdesi ve takımı sırtlayabilecek kalitede, yeterlilikte bir isim olması Oyak Renault için bu transferi çok değerli kılıyor şüphesiz. Skor sıkıntısını tek başına ortadan kaldırabilecek bir isim ki Heytvelt ve Famutimi gibi iki formda yardımcısı da olacak takımda. Amerika'lı oyuncunun Spurs takımında sadece saniyelerle kısıtlı kalan bir NBA kariyeri olduğunu da not düşelim unutmadan.

Bu transferle birlikte takımdan ayrılacak ismin Wink Adams olduğunu söyledik. Onun ayrılmasının ardından mevcut kadroda kalan tek guard Ahmet Erdoğan'a ise büyük iş düşüyor tabii ki. İki sezondur üstüne koyarak geliyor Ahmet, planlı şekilde. Bu transfer onun için de önemli bir şans bu noktada. Bu şansını iyi değerlendirmek ise sadece onun ellerinde. Son dönemeç öncesi oldukça önemli bir transfer ile, son kozunu oynamış durumda Bursa takımı. Diğer elleri görmek için biraz bekleyecekler ama bu hamle ile oldukça güçlendiklerini söylemek hata olmaz herhalde. Salsabasket özel haberidir.

10 Yorum Yapılmış:

maliano dedi ki...

İyi transfer olmuş tabi eski formunu koruyorsa.İstanbul'da Fenerbahçe Ülker'i yıkan Aris'te Massey ve Galatasaray Cafe Crown'lu Wilkinson'la beraber takımın temel taşıydı.

Fanatik Basket dedi ki...

son durumunu bilmiyor olmakla birlikte çok kaliteli bir oyuncu olduğunu söyleyebilirim. reno'da son yıllarda forma giyen en kariyerli oyuncu olacak sanırım:)

daha çok 2 numara oynamayı seven skorer bir oyuncudur. sezon başında ufuk'tan çok şey bekleyen oyak renault staffı da artık ondan umudu kesmiş sanırım. bu transferden sonra ahmet ali erdoğan daha fazla sorumluluk alacaktır.

oyak reno kadrosu, yerli oyuncular bakımından rakiplerine göre zayıf fakat bu transferle birlikte çok iyi bir yabancı kadrosuna sahip oldular. famutimi, heytvelt ve scales -üst sıralardaki takımlarda dahil- bu ligde her takımda oynayabilecek yetenekte oyuncular.

Adsız dedi ki...

@Fanatik Basket
En kariyerli derken Handlogten ve Quadre Lollis'i de düşündün mü? :)

basketçi dedi ki...

q ve ben son yıllarda oynamış sayılmaz zaten :))
______
bu adamın ölüsü en kötü 2-3 hafta sonra iş yapar. çok iyi transfer olmuş.

Basketbol_Hayattır dedi ki...

Wink adams gayet iyi bir guard dı.. madem oyak yonetımı gonderecektı ıkı hafta onceden yollarını ayırsaydı da, keşke Karşıyaka transfer etmiş olsaydı Adams'ı.. 35 yaşındaki antremansız , ulkemıze uyumsuz Brewer transferını yapmaz , bildiğimiz bır oyuncu transfer etmış olurduk kı , bizim seyircimizle de cosardı Adams bence ... Üzüldüm Adams adına , ligimizde ne berbat oyuncular forma gıyerken Adams ın gönderılmesı, belkı zorunluluktan olmus olsada biraz tuhaf geldi bana..

BaHa dedi ki...

@salsa

Casajol ile anlaşmamış değil mi?
Oyak resmen açıkladı mı?

Fanatik Basket dedi ki...

@Mixbasket
lollis ve handlogten'ın reno'da oynamasının üzerinden 10 sene geçti, son yıllarda oynamış sayılmazlar :)

ikinci bi nokta, lollis ve handlogten reno'da patlama yapıp daha sonra kariyer yaptılar. reno'ya geldiklerinde ikisi de genç oyunculardı. lollis 2.ligdeyken reno'ya transfer olduğunda ncaa'den yeni mezun olmuştu. handlogten'ın da sadece ncaa ve 1 sene cba kariyeri vardı türkiye'ye geldiğinde..

o mantıkla bakarsak, marc salyers da var reno'dan sonra kariyer yapan:) muhtemelen heytvelt de onun gibi olacaktır..

saLsa dedi ki...

@ BaHa

Scales Bursa'da şu anda. Bir sıkıntı yok transferde. ;)

saLsa

BaHa dedi ki...

@salsa

Nasıl beğendimi bursayı sıhhati nasıl :)

KskHyTr dedi ki...

Wink adamsda brewerda izlediğim kadarıyla birbirinden yetersizler