27 Şubat 2010 Cumartesi

Aliağa Petkim: 93 - Türk Telekom: 77 (Bir Telekom Klasiği)

Reha Öz'ün sakatlığı nedeniyle sezonu kapatmasının ardından iyice daralan rotasyonu ile haftaiçinde Kızılyıldız deplasmanından galibiyet çıkartan Telekom'u konuk etti bugün Aliağa. Maçın skorunu bilmeyen birisine Aliağa'da Ceyhun ile birlikte yerli rotasyonun en önemli halkası Reha Öz'ün sezonu kapattığını ve Telekom'un ribaundlarda 46-25'lik üstünlük kurduğunu söylediğimizde, maçı Türk Telekom'un rahat şekilde kazandığını söyler sanırım ama pek öyle gelişmemiş bugün işler. McClinton hiç çıkmadan oynamış, Hosley ve Ceyhun da 37'şer dakika sahada kalmışlar. 18-24 geride kapattıkları çeyreğin ardından diğer tüm çeyrekleri önde tamamlamayı başarmış Aliağa. 93 sayının 72'sine imza atan Hosley - McClinton - Lorenzo Gordon üçlüsü de galibiyeti getiren isimler olmuşlar. Aslan payı 31 sayı 7 ribaund 4 asist ile oynayan Hosley'e ait kuşkusuz. Ligin en fazla top kullanan takımı Aliağa'nın oyununa ilk devrede yanıt verebilen Telekom ise, ikinci yarıda kesilmiş gibi duruyor. İkinci devre skoru 51-40 Aliağa lehine oluşmuş.

2/6 ikilik 3/11 üçlük isabeti ile 13 sayı üreten son haftaların formda ismi Mallet, maç öncesinde ondan çekinen Halil Üner'i oldukça rahatlatmıştır herhalde bu performansıyla. Dudley'in de sakatlık nedeniyle forma giyemediği Telekom'da Lang'in 20 sayısı kadar dikkat çekici olan bir diğer rakam ise tam 31 adet üç sayılık denemesinde bulunmuş olmaları. 31 tane dış şut kullanıyorsunuz, en skoreriniz uzun oyuncunuz. Normal olmadığı kesin fakat Telekom'un basketbolunu sorgulamamayı öğrenerek büyüdük neyse ki. :)

Bu galibiyetle birlikte toplamda dokuzuncu, Aliağa'daki yedinci galibiyetini almış oldu Halil Üner. Alt taraf ile bağlantıları koparmışlardı zaten artık tamamen play-off yarışı içerisindeler.

Aliağa Petkim (93): Jack McClinton 25 (3 ribaund- 2 asist), Hazer Avcı, Quinton Hosley 31 (7 ribaund- 4 asist), Vladan Vukosavljevic 5 (1 ribaund- 1 asist), Ceyhun Altay 10 (6 ribaund- 6 asist), Kaan Üner 2 (2 ribaund- 2 asist), İsmail Çevik (1 asist), Lorenzo Gordon 16 (4 ribaund), İlkay Okay 4 (2 ribaund)

Türk Telekom (77): Kris Lang 20 (8 ribaund- 1 asist)), Serkan Erdoğan 3 (1 ribanud- 1 asist), Lamayn Wilson 10 (9 ribaund- 2 asist), Bekir Yarangüme 6 (5 ribaund- 1 asist), Tutku Açık 8 (3 ribaund- 6 asist), Hüseyin Beşok 9 (6 ribaund- 1 asist)), Mutlu Akpınar, Soner Şentürk 3 (2 ribaund- 1 asist), Ümit Sonkol 5 (7 ribaund), Demond Mallet 13 (5 ribaund- 5 asist)

2 Yorum Yapılmış:

serdar dedi ki...

bu kadar ferdi ve bencil oynayan oyuncuların bir arada bulunduğu takımdan ne beklenebilir yabancılardan top gelmiyor turklerin eline.lamayn bu kadar düşük yüzdeyle oynarken nasıl bu kadar süre alıyor 3 numara diye bildiğim oyuncu 4 numara olarak oyuna baslıyor.ilk 5 i haketmeyen bir oyuncu ama telekom ondan cok sey umuyor.savunma yapılmalı ve bencil oynanmamalı.bu macı kaybetme sebepleri dudley nın olmaması değil.az once yazdığım sebeplerdir.

cenk dedi ki...

burası aliağa her an her şey olabilir BURASI ALİAĞA