6 Şubat 2010 Cumartesi

Bornova Bld: 82 - Darüşşafaka CT: 77 (Son Nefeste)

Aliağa galibiyetiyle ufak da olsa tünelin sonunda bir ışık belirmişti Daçka için. Bu ışığa bir adım daha yaklaşabilmek için Bornova deplasmanındaydılar bugün. Brown'ın 19 sayı ile yıldızlaştığı ilk yarıyı 45-43 ile sadece iki sayı geride tamamlayan Daçka, İzmir'e galibiyet için geldiğini net şekilde hissettirdi aslında bu yarıda. Hiç geri adım atmadılar. Mujezinovic'in ilk kez bir lig maçının yapıldığı Ege Üniversitesi Spor Salonu'nun panyasını devre arasında ısınırken kırması ile uzunca bir süre durdu karşılaşma. Karşıyaka'nın Çiğli'deki tesislerinden getirilen panyanın yeniden takılması ile yaklaşık bir buçuk saatlik aranın ardından yeniden başlayan karşılaşmada, galibiyet için herşeyi yaptı Daçka. 19'u ikinci yarıda olmak üzere 28 sayı üreten Shipp ve 19'u ilk yarıda olmak üzere 25 sayı ile maçı tamamlayan Brown'ın performanslarına, Douby - Polat Kaya - Jermaero üçlüsüyle direnen Daçka, 77-77 berabere girmeyi başardı son bir dakikaya. Mujezinovic hariç çok genç bir takım olan Daçka'nın kazanamama psikolojisi bir kez daha devreye girince son bir dakikada serbest atıştan bulduğu sayılarla sahadan 82-77 galip ayrılan taraf Bornova Belediyesi oldu.

İyi mücadele edip, sonuna kadar oyunun içinde yer alarak maçı kazanamamak fena bir duygu. Bu duyguyu en iyi hisseden takım şüphesiz ki Daçka. Özgüven sorunu yaşadılar bugün yine, geçen hafta Nenad Vucinic'in de kazanmalarına rağmen maç sonunda vurguladığı gibi. En büyük sorunları o zaten, yoksa sonuna kadar çok iyi mücadele ediyorlar.

İlk yarıda Kedrick Brown, ikinci yarıda Josh Shipp ile skor sıkıntısı çekmeyen Bornova Belediyesi'nde bu iki isim dışında en yüksek skoru üreten isim 8 sayı ile kaptan Yalçın. İki Amerikalı'sının 53 sayısı ile İzmir'deki sekizinci toplamda ise dokuzuncu galibiyetini alan Bornova, yarın Aliağa ile karşılaşacak olan Antalya BŞB'i geçerek maç fazlasıyla sekizinci sıraya yerleşti.

Bornova Belediye (82): Josh Shipp 28 (3 ribaund- 1 asist) , Umutcan Özyıldırım, Kedrick Brown 25 (13 ribaund-3 asist), Yalçın Azizmahmutoğulları 8 (5 ribaund), Can Terzioğlu (1 ribaund), Çağdaş Erdoğan 2 (1 ribaund-1 asist), Frank Elegar 6 (8 ribaund-1 asist), Serdar Yavuz 3 (1 ribaund-1 asist), Thomas Nagys 6 (3 ribaund-3 asist), Cüneyt Erden 4 (4 ribaund-4 asist)

Darüşşafaka Cooper Tires (77): Quincy Douby 24 (2 ribaund- 3 asist), Orhan Hacıyeva, Uluğ Kaçaniku, Bora Hun Paçun 3 (4 ribaund), Alper Özcan 9 (4 ribaund-1 asist), Polat Kaya 18 (3 ribaund-3 asist), Haris Mujezinovic 5 (5 ribaund-1 asist), Jermareo Davidson 18 (16 ribaund-1 asist) , Can Özcan (1 ribaund)