27 Şubat 2010 Cumartesi

Bornova Belediyesi: 50 - Mersin BŞB: 67 (Altın Galibiyet)

Kupada finale çıkma başarısı gösteren Mete Babaoğlu'nun Mersin'i ligde Bornova deplasmanına konuktu bugün. Kupada farklı şekilde mağlup oldukları Mersin'den rövanşı almak isteyen Bornova Belediyesi'nde kupadaki maçta sakatlanan Kedrick Brown bugün forma giyemezken, konuk Mersin'de de yine kupada Karşıyaka maçında sakatlanan Vincent Grier da takımla birlikte değildi. Kupadaki iyi mücadelenin lige yansıyacağını biliyorduk zaten, maça da çok hızlı bir giriş yaptı Mersin BŞB. Ve 40 dakika boyunca rakibinin öne geçmesine hiç izin vermeden altın değerinde bir galibiyet çıkarttı bugün İzmir'den. Bu psikoloji içerisinde 40 dakikayı önde götürüp galibiyet almaları üzerlerindeki baskıyı attıklarının en iyi göstergesi. Üstelik evinde sadece Efes Pilsen ve Banvit'e kaybetmiş bir Bornova karşısında.

Bugün 10 sayı ve üzerinde skor üreten tam dört isim var Mersin'de. Bornova'da ise çift haneye çıkan tek isim Frank Elegar. Bornova hücumu için kritik öneme sahip Kedrick Brown'un yokluğunda Shipp de 4/14 saha içi isabeti ile oynayınca 50 sayıda kalmalarını normal karşılamak lazım. Bu sezonki en düşük rakam bu Bornova özelinde. Mersin cephesinde 17 sayı 9 asist 6 ribaund ile oynayan Dominic James, 4/7 üçlükle 14 sayılık katkı sağlayan James Baron ve 17 sayı 12 ribaund 2 asistlik bir maç çıkartan Asım Pars - Nedim Yücel ekürisi kupadaki işleyişi devam ettirmişler bugün aynen. Kupada gösterilen başarılı performansların lige yansıması özelinde konuşmuştuk daha önce, Mersin bu trendin içerisine girmiş durumda artık iyice. Önümüzdeki hafta Mersin'de Oyak Renault ile çok çok kritik bir maç oynayacaklar.

Bornova Belediyesi (50):
Josh Shipp 9 (7 ribaund- 1 asist), Umutcan Özyıldırım 2 (1 ribaund-1 asist), Yalçın Azizmahmutoğulları 2(3 ribaund- 1asist), Çağdaş Erdoğan 8 (4 ribaund- 2 asist), Frank Elegar 13 (2 ribaund- 1 asist), Serdar Yavuz 8 (4 ribaund- 3 asist), Tomas Nagys 8 (7 ribaund-1 asist)

Mersin BŞB(67): Asım Pars 10 (6 ribaund- 1 asist), Nedim Yücel 7 (6 ribaund-1 asist), Altan Erol 2 (1 ribaund), Burak Yönder (1 ribaund), İnanç Koç 11 (2 ribaund- 1 asist), Onur Aydın (1 ribaund-1 asist), James Baron 14 (2 ribaund), Dominic James 17 (6 ribaund-9 asist), Goran Nikolic 6 (6 ribaund-1 asist)

1 Yorum Var:

Selda dedi ki...

kandemir e kızmak lazım ki mete babaoglu na prim yaptırdı. oyun kurgusunu hic gozden gecirmedi. ısrarla 1 numaralı oyun, baron un 3luklerine dayalı planlar, dominic e hakim olamama.
babaoglu yonetimdeki maclari cıplak gozle henuz yeterince seyredemedim. ilerleyen gunlerde hıncal uluc misali gelismeleri mete hocanın zaaflarin yazarim
bol basketbollu gunler