16 Şubat 2010 Salı

Chatman'da Doping Çıktı

Tofaş maçından sonra doping kontrolü için numunesi alınan Mire Chatman'ın test sonuçları pozitif çıktı. Oyuncunun ne kadar ceza alacağı şimdilik belli değil, sonuçta bir yasal itiraz süreci var kendisinin. Ama Beşiktaş'ın artık Chatman'sız olacağı kesin. Yeni oyuncu arayışları başlamış bile. Unutmadan, bu konu hakkındaki bir detayı daha paylaşayım: İsmail Er'in Chatman'la ilgili haberinin gerçekle uzaktan yakından alakası olmadığını burada yazmıştım. Zira kendisi Chatman'ın Antalya BŞB maçından sonra testten geçtiğini söylemiş ve hayali bir diyalog türemişti. Sonuçta test yapıldığı doğruydu ama bu maç Antalya BŞB maçı değildi ve uydurulduğu gibi bir diyalog da geçmemişti olay esnasında. Sonunda bugünkü haberle karşılaşma ihtimalimiz olabileceğini bildiğimden o günkü yazımda şöyle demiştim: 'Yarın öbür gün Chatman'da doping çıkar, bunu bilemem, ama olayın gelişim şekli ve zamanlaması öyle değil, böyledir' diye. Bugün gelmesi yüksek ihtimal olan 'Ne oldu, şiştin mi?' temalı mesajlara karşı kalkanımı o zamandan almıştım elime. Buyrun atış serbest.

İşin teknik & taktik kısmına da değinecek olursak: Beşiktaş Cola Turka için yaşam şartlarının hayli zorlaştığını söylemek abes kaçmaz herhalde. Takım direksiyonunu elinde bulunduran, oynayan, oynatan, takımın hızlı basketbol kimliğinin bir numaralı sebebi olan adam artık yok. Hem onun yerine adam bulmak, hem de bulunan adamın sürekli olarak Chatman'la kıyaslanacak olması kolay aşılacak engeller değil.

21 Yorum Yapılmış:

jumanjie dedi ki...

bi dakika beklemeyip solomon'u alsınlar. hiç ses yok kendisinden büyük ihtimalle hala boşta.

Adsız dedi ki...

Solomon'un gelmesi zarar verir bence. Başına buyruk bir oyuncu sonuçta.

cemcomu dedi ki...

ve beşiktaşın balonu patlar........

Barış dedi ki...

Gerçekten çok kötü oldu.Her şey bitti diyebiliriz hatta.Yapılacak transfer belirleyecek durumumuzu ama bu dönemde Chatman kalitesinde bir oyuncu bulmak çok zor.
Bu arada transfer Türkiye Kupası'na yetişecek mi ve ilgilenilen isimler belli mi acaba?

mozlu dedi ki...

turkıye basketbolu dingonun ahırına donmus...

mozlu dedi ki...

çıkan madde nedir acaba

tuncer beyribey dedi ki...

mozlu arkadaşıma katılıyorum. Hakkatten dingonun ahırına döndü lig. Şu iki senede yaşananlar bile ligden soğumamız için geçerli sebep. Acaba ne kadar ceza gelecek esas mesele bu. Normalde 2 yıl olması lazım, ama kerem gönlüme (ki kendisini çok severim) 1 yıl verirsen adalet duygusunu nasıl sağlayacaksın. Bakalım göreceğiz.

Sarıkaya dedi ki...

Madem atış serbest: Bab-ı telli'de hiç bir gas'teci gözünden uydurmaz!.. Mutlaka birileri kulağına bi' şeyler fısıldar. Bu sefer fısıldayan yer sağlam da, İsmail Er'in kulaklarında bi' problem var galiba?-))

bonzo dedi ki...

kerem chatman el ele hep beraber temiz lige....???

BaHa dedi ki...

turgay demirel genel af ilan etsin :)

Ömer dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
ozz dedi ki...

önce efese sonra GSye kıyak geçen federasyon BJKye de bu olayda bi kıyak geçer hesabı tam görür. Ama çıkarda diğer arkadaşların dediği gibi 1 yıl değilde 2 yıl verirse asıl o zaman görün şenliği

Adsız dedi ki...


Chatman'da Dopinge Rastlandı

GreenTuborg dedi ki...

chatman önce efes pilsene bir danışsaydı keşke malum onlar bu iş te uzmanlar aynı takımda birden fazla dopin çıkan iki oyuncudan biri ceza bile almadı işin ilginci haftaya efes maçı vardı nasıl olduda denk geldi hayret

Sarıkaya dedi ki...

Valla kötü evsahibi insanı evsahibi yaparmış hesabı biz de doping mütehassısı olduk, Kerem Gönlüm sayesinde!-))... Avrupa'da olsa Chatman'ın 3 ay alması lazım. Bildiğim kadarıyla NBA'de bakmıyorlar bile..

koray dedi ki...

Şimdi zaten yazının o kısmının kalkan olduğu belli idi insan durduk yere kalkan kullanmaz!.
NAsıl beşiktaş habere resmi bir tekzip yayınlamadı kendini kourudu Beşiktaşın kendi oyuncusu için yapmadığını yapacak değildiniz ya yapmış olduğunuz zaten fazlası ile yeterli küçük bir kalkan bari kullanın.

Bu işin içinden birşey çıkacağını ortalama zekaya sahip biri zaten kolayca anlar tekzip tekzip diye boşuna tutturmadık.

Zaten resmi sitede tekzip falan yayınlanmadı.

Anıl bey tekzip yayınlandı demişti bende nerede demiştim hala cevap gelmedi.En azından resmi sitede tekzip falan yok önemli olan da bu ama tekzip nerede yayınlandı cidden merak ettim.


Kaldı ki kimse durduk yere elinde bilgi yokken böle ciddi bir konuda yalan haber yazmaz kolpa transfer haberine benzemez bu.

Görüldüğü üzere adam da esrar çıkmış yasaklı madde ama doping değil aslında keyif verici bir madde kullanmış ! Peki sanki olayların birebir tanığımışcasına yalan dediğiniz haber de İsmail Er ne demişti ailevi sorunlarım vardı birşeyler aldım bu durumda bu haberden beklentinin keyif verici bir maddenin kullanılmış olması yönüde olduğu görülüyor.

Adam büyük riske girdi attı birşeyler çıkacağını bildi desek bile numunede çıkan maddenin keyif verici bir madde olması haberin içeriğinin de doğru olduğunu gösteriyor.

Hem sonuncun pozitif çıkabileceğini hemde keyif verici bir madde olduğunu adamın bilmesi ne kadar raslantı olabilir !.

Birisi bir doping kontrolü sonucundan önce bir madde çıkabilir ve keyif verici diyor ve haklı çıkıyor ama hala uydurmuş oluyor cidden çok ilginç


En azından resmi site de tekzip yayınlanmadığını gören biri Burak Bıyıktayın her sözü doğrudur gibi bir inanç içinde olsa bile ya bu işin içinde bir iş var demez mi insan?

Sanki olayın birebir şahidi imiş gibi bu haber yalan demek ne anlama geliyor ?

Hadi iyi niyetle inandınız nesnel olmaya çalışmayıp siteye koydunuz diyelim o kadar gün resmi yalanlama gelmeyince de mi şühpelenmediniz?.

O zaman şüphelenmediniz sonuç pozitif çıkmış ve keyif verici madde çıkmış sizde olayların birebir şahidi olmadığınıza göre halen neden haber uydurma deme ihtiyacı içerisindesiniz.

Şahit olmadığınız bir olayı size anlatılan doğrultunda olmadığı en azından olmyabileceği yönünde bu kadar kanıt varken bunları görmezden gelmenin nedeni ne olabilir ?

Şimdi olaya tekrar bakarsak İsmail Er'in haberinin özü itibari ile doğru olduğu çok açık zaten doğru olmasa birileri yakın oldukları yerlere haber yaptırmak yerine resmi yalanlama da bulunurdu.

Zaten test sonucu da ortada !

Bu olaydan ders çıkarıp bundan sonra nesnel olmaya çalışmak yerine zaten kalkanımız vardı denilmesi oldukça üzücü ve düşündürücü.

KskHyTr dedi ki...

Keremle karşılaştırmak bu olayı yanlış organize bir iş var cathine olayında ışık tutulmasada... Chatman uçmak için alıo belli:)

koray dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Sarıkaya dedi ki...

@ KskHyTr : Kerem'inki de Chatman'ınki de Fenerbahçe yöneticisi Turgay Demirel'in resmi sitesinde Türkçesi yayınlanan WADA 2010 listesinde. O liste dikkatli incelenirse, Katin, Efedrin ve Pseudoefedrinlerde yasal sınır varken, uçucu maddeler Kokain, Esrar v.s'de yasal sınır bile yok. Burası Türkiye abicim biz kafamıza göre tasnif yaparız! diyorsanız orasını bilemem!..

KskHyTr dedi ki...

Sinirlenme Sarıkayacım siz masallarınızı kendiniz anlatıp kendiniz dinleyin.... herkes tasnifini yaptı olaylarda;)

Yiğit Gökçehan KOÇOĞLU dedi ki...

Al bir de burdan yak..