23 Şubat 2010 Salı

C. Zvezda: 76 - T. Telekom: 78 (Umuda Yolculuk Sürüyor)

Ay başında Ankara'da oynanan ve Kızılyıldız'ın 89-67'lik farklı skorla kazandığı maçta olduğu gibi bugün de maça hızlı başlayan taraf Türk Telekom'du. İlk maçın ilk beş dakikasında oyunu domine eden Telekom, bugün bu süreyi biraz daha uzatarak ilk on dakikada 4/4 üçlük isabeti bulan Mallet önderliğinde ilk çeyreği 26-13 tamamladı. Kötü başladığı ilk maçta toparlanıp farklı bir galibiyet alan, üç maçta aldığı üç galibiyet ile de grupta lider durumda bulunan Kızılyıldız bu kez ikinci çeyrekte kendine gelmeye başladı. Ve savunmada fazlaca sertleştikleri bu çeyreğin skoru 29-8 ev sahibi lehine oluştu. Telekom'un bu çeyrekte yalnızca üç saha içi isabeti bulabildiğini ve bunlardan ikisinin Bekir Yarangüme - Mallet imzalı üçlükler, diğerinin ise Hüseyin Beşok'un hücum ribaundu ile geldiğini ekleyelim.

Alışık olduğumuz bir Telekom tablosu bu aslında. Normal şartlar altında çok şaşırmamız gereken 29-8'lik bir çeyrek skoruna şaşırmıyoruz o yüzden. Üçüncü çeyreğin ortasında 56-40'ı gördük skorboardda ki maçın tekrar bize döneceği hususunda hiçbir umudum yoktu. Serbest vuruş, hareket halindeki futbolcu vb betimlemelerinden sonra Kerem Öncel'in sunduğu maçın bir futbol değil basketbol maçı olduğunu ne zaman idrak edeceğini öğrenmek için izlemeyi düşünüyordum kalan dakikaları. Ama önce Mallet ses verdi yeniden, üç sayı çizgisinin gerisinden. Arkasından Wilson, Dudley ve Bekir yardıma geldiler. Maçın hemen başında 12 sayı öne geçip, üçüncü çeyrekte de bir ara 16 sayı geriye düştüğü bu ilginç karşılaşmadan, son on beş dakikada yakaladığı 38-20'lik seri ile galip ayrılmayı başardı Türk Telekom.

7/11 üçlük isabeti ile 25 sayı bulan ve sahanın en skoreri olan Mallet'in iki sayılık denemelerinde isabet bulamaması da oldukça ilginç bir not oldu bu maça dair. Tutku Açık - Soner Şentürk ikilisinin 6 sayı, 5 asist/9 top kaybı ile oynadığı karşılaşmada Wilson ve Dudley'in skora verdiği katkılar önemliydi onlar için. Özellikle Dudley yine kurdu mancığını orada, 6/7 ile orta mesafe şutuyla durdurulması güç bir silaha sahip olduğunu gösterdi bir kez daha.

İlk üç maçta alınan üç mağlubiyetin ardından gelen bu deplasman galibiyeti 'Herşeye rağmen şansımızı son ana kadar kovalayacağız.' diyen Merih Çakıroğlu'nu haklı çıkartan bir galibiyet oldu. 2.05'lik Sırp pivot Oliver Stevic ve bir dönem Tekel forması da giyen(spiker Kerem Öncel her ne kadar onun Telekom'da oynadığını söylemiş olsa da) 30 yaşındaki Filip Videnov'a 18'er ve 16'şar sayı ile bu sezonki en yüksek rakamlarına ulaşma fırsatı veren Telekom savunması ile bu iş nereye kadar devam edecek göreceğiz. Şansın devam ettirilmesini sağlama noktasında şüphesiz önemli bir galibiyet ama günlük başarı neticesinde gelen bir galibiyet olması da bir o kadar düşündürücü.

Kızılyıldız (76): Marko Keslj (1 ribaund- 1 asist), Elmedin Kikanovic 2 (3 ribaund), Mike Taylor 16 (6 ribaund- 4 asist), Nemanja Nedovic 2, Oliver Stevic 18 (8 ribaund- 3 asist), Vuk Radivojevic 4 (2 ribaund), Flip Videnov 16 (2 ribaund), Vladimir Stimac 9 (6 ribaund- 2 asist), Nemanja Bjelica 9 (5 ribaund- 4 asist)

Türk Telekom (78): Kris Lang 10 (6 ribaund), Serkan Erdoğan, Lamayne Wilson 15 (8 ribaund- 1 asist), Bekir Yarangüme 8 (5 ribaund- 1 asist), Tutku Açık 2 (2 ribaund- 3 asist), Hüseyin Beşok 2 (1 ribaund), Soner Şentürk 4 (1 ribaund- 2 asist), Erwin Dudley 12 (5 ribaund- 1 asist), Ümit Sonkol (3 ribaund), Demond Mallet 25 (2 ribaund- 4 asist)

4 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...


Crvena Zvezda: 76-78: Türk Telekom maç yazısı

Ömer dedi ki...

Salsa, bu yazi ile alakasiz ama bir Marque Perry yazisi bekliyoruz senden haberin olsun :)

serdar dedi ki...

öncelikle spiker ve yorumcudan baslayayım basketbolla alakasız bi spiker yorumcunun ise sesi hiç gelmiyordu..wilson nasıl bir adam ya 34 dk ya yakın oynuyor bunu hakediyor mu asla etmiyor peki bu kadar kötü atısı olan bir oyuncu neden bu kadar cok oyunda kalabiliyor 8 de 2 ama en cok oynayan oyuncu mallet ile.savunma desen onu hiç yapamıyor bu konuda zarar veriyor.kaybetseydik sebebp bu adamın bu kadar cok oyunda kalması olacaktı.tutku bugün oyunda yoktu.soner takımı cok kötü yönetti cok hata yaptı.

nonstop dedi ki...

yorumcunun sesinin gelmemesi daha iyi keşke spikerinde sesi hiç gelmeseydi...