19 Şubat 2010 Cuma

Erken Final (Devler Birbirleriyle Eşleşti)

Teknosa Türkiye Kupası'nda ilk günün ardından yarı final eşleşmeleri belli oldu. Efes Pilsen ve F.Bahçe Ülker birbirine düşerken, diğer iki yarı finalist Mersin BŞB ve Bornova Belediyesi de yarı finalin diğer eşleşmesini oluşturdular. Böylece 2 yıl önce Oyak Renault, geçen sene de Erdemir'in yaptığı sürprizin bir benzerini daha izlememiz kesinleşti. Ya Bornova ya Mersin bu yılki finalistlerden biri olacak. Diğer koldaki eşleşme ise büyük olasılıkla Pazar gününe kalmadan şampiyonu belirleyecek. Yarının programı şöyle:

17:30 Bornova Belediyesi - Mersin BŞB (D-Spor)
19:45 Efes Pilsen - F.Bahçe Ülker
(D-Spor)

8 Yorum Yapılmış:

taylan dedi ki...

Ligin süpriz ekibi bornova bld.yi şimdiden kutluyorum. Düşük bütçesine rağmen başardıkları büyük işler gerçekten bir izmirli olarak gurur verici. Gerçekleştirdikleri yabancı nokta transferleri ile büyük kulüplere örnek olarac şekildeki transfer politikası taktir edilecek cinsten. Bence yarınki mersin maçını alıp final oynayacaktır muhtemelen finalin adıda efes pilsen- bornova bld. olacaktır. Bu arada bornovanın yabancı transferleri ne kadar göz önünde olsada Sergiledikleri oyunlarla yalçın, serdar ve genç oyuncu çağdaş erdoğan'da türk oyuncular olarak umarım basketbolseverlerin dikkatini çekmiştir. Birçok başarıyı izmir'e getiren bornava bld.si teknosa türkiye kupasınıda izmir getirir. tüm takımlara başarılar dilerim...

Yiğit Gökçehan KOÇOĞLU dedi ki...

Bornova hak ediyor..

Sarıkaya dedi ki...

İzmir torba süprizi!-)) Bu konuda rivayetler muhtelif. Mesela Alper Yılmaz "Yok abi öyle bi' şey. Geçen yıl kuraları Erdemir adına ben çekmiştim!" diyor..

12 Eylül saldırıları ile ilgili bi' laf okumuştum;

If something happens once it is called happentance. If it happens twice, it's called coincidence. If it happens three time in a row, it's an enemy action!

Türkçe meali, "İzmir torba!"

youla dedi ki...

Bornova ile Efes finali oynar.

kerim can dedi ki...

fenerbahçe ve efesi seri başı yapıp kura çekilmedikçe sonucu belli, zevksiz finaller seyretmeye devam edeceğiz:( Yarı final sonrası kupanın sahibi belli olur finali seyretmenin anlamı olmaz.

Kapkan dedi ki...

1 Hafta öncesinin rövanşı niteliğinde bir maç olacak ancak geçen haftakinden daha önemli bir maç ve tarfsız sahada olmasıda ayrı bir not. Aslında hep söylüyorum Efes Pilsen'in Türkiyede gerçekten tarftar desteği olsa tüm kupalara ambargo koyar. Bugüne kadar rakip takımlara deplasman korkusu yaşatmadan oynadılar hep taki son sezona kadar biraz olsun yani azda olsa deplasman ortamı yarattılar hemen karşılığını aldılar. Zira FBÜlker daha önceki sezonlarda tüm maçlarını kendi sahasında oynar gibi oynadı güle oynaya şampiyon oldu. Bugünkü maçta eğer aleni şekilde taraftar üstünlüğü fbülker de olursa fbülker geçebilir. Ancak ortada bir durum olursa taraftar seyirci konumu ile efes hep bir adım öndedir.

Afrasyab dedi ki...

zaten ne gerek var eleme turlarına direk feberbahçe ile efes pilsen final oynasın değil mi kerim can?

solo dedi ki...

Türkiye'de en büyük taraftar topluluğunun Fenerbahçeli olmayan taraftarlar topluluğu olduğu gerçeğini gözönünde bulundurursak Efes'in ne kadar büyük bir taraftar desteği aldığını görürsünüz. Eroinmanları, forma sahtekarlarını hakkını vererek destekleyemeyecek olduklarını anladıkları zaman çareyi cathinede arayanlar nedir bu durumun tanısı; düşmanımın düşmanı, denize düşen yılana sarılır vs.