5 Şubat 2010 Cuma

Euroleague All - Star 2010

9 Mart'ta Polonya'da düzenlenecek Bayanlar Euroleague All- Star'ın oylama sonucu oluşturulan kadroları açıklandı. Avrupa'lı yıldızlar ve Kıta dışı yıldızlar olarak iki takıma ayrılan 24 oyuncudan oluşturulan listede epey tanıdık isim var. Avrupa karmasının oylarla oluşturulan Becky Hammon - Marta Fernandez - Agnieszka Bibrzycka- Sandrine Gruda- Nevriye Yilmaz beşinde en fazla oyu alan isim Fenerbahçe'li Nevriye Yılmaz oldu. İnternet üzerinden oylama işlemlerine toplum olarak farklı misyonlar yüklesek de çoğu zaman Nevriye, Avrupa basketbolunda bu noktalarda olmayı fazlasıyla hakeden bir oyuncu zaten. Oylarla yapılan bu destek sadece ilk beşin en yüksek oyunu alan isim olmasını sağlamış, o kadar. Avrupa karmasında sadece Nevriye Yılmaz ile temsil edilen ligimiz, organizasyonun bir takımdan en fazla iki oyuncuya yer vermesi kuralına rağmen kıta dışı yıldızlar kategorisinde ise ilk beşten üç isim çıkararak son dönemde artan kalitesini bir kez daha gözler önüne sermiş oldu. Fenerbahçe'den Penny Taylor ve Nicole Powell ile Galatasaray'dan Sophia Young yer alıyor ilk beşte. Nicole Powell bahsettiğim bu kural sebebiyle kadroya dahil edilmeyecek olsa da en fazla oy alan beş isimden biri. Aynı kurala takılan bir diğer isim de eski Fenerbahçe'li Cappie Pondexter oldu.

Diana Taurasi - Penny Taylor - Janell Burse - Sophia Young - Candice Dupree beşiyle maça başlayacak olan yıldızların başında Spartak takımından Pokey Chatman bulunurken, Nevriye Yılmaz'ın takımının başında ise Ros Casares'in başarılı koçu Isma Canto maça çıkacak. Fenerbahçe'li Penny Taylor'ın üç sayı yarışmasına katılacağını da ekleyelim son olarak.

Galatasaray - Fenerbahçe maçları haricinde çok fazla ilgi uyandırmasa da önemli bir lig oynanıyor Türkiye'de. Sadece şu tablodan dahi bunu okumak gayet mümkün. Yatırımların isimlerden bağımsız olarak daha stabil bir zemine oturması durumunda ise çok kısa bir zaman diliminde bu alanda Avrupa'nın en iyisi olacağımız kesin.

3 Yorum Yapılmış:

Fanatik Basket dedi ki...

Beko TBL ve TB2L İddaa Tahminleri..

http://www.fanatikbasket.net/blog.asp?id=324

Adsız dedi ki...

http://mixbasket.blogspot.com/2010/02/iddaa-tahminleri-5-6-7-subat.html

solo dedi ki...

son on yılını lyon'un hegamonyasında geçiren fransa futbol ligi ne kadar başarılıysa son on yılını fenerbahçe'nin hegamonyasında geçiren tbbl'de izafen o kadar başarılı.