5 Şubat 2010 Cuma

Fenerbahçe Çeyrek Finalde

Fenerbahçeliler için günün tek iyi haberi herhalde. Erkek takım feyz alsın.:) Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı, Cras Taranto Basket'i deplasmanda da yenerek Euroleague'de son 8 takım arasına kaldı. Diğer temsilcimiz Galatasaray'ın şansı çok azdı, İpekçi'de de bükemedik Rusların bileğini.

12 Yorum Yapılmış:

sertkan dedi ki...

fenerbahçe bayan takımı istikrarlı olarak her sene ilk 8 e kalıyorlar ama final foura bir türlü çıkılmıyor onun için bir seviye daha yukarı çıkmak gerekiyor.bunun içinde 2 şart var:iyi yerli oyuncuların sayısı artacak çünkü zaten en iyi yabancılar geliyor ve ayrıca rusların batması beklenecek :)

78ers dedi ki...

veya da ozellikle ruslarin cifte pasaportlu oyuncularla delik desik ettigi 2 avrupa disi oyuncu kurali kalkacak, oyle olunca en azindan kadrodaki huffman ve ajavon gibi oyunculardan da avrupada faydalanilacak.

Ugur dedi ki...

rakip spartak moskova.. takımın koçunun nasılsa ruslara eleniriz dediği söylentisi vardı bir aralar. umarım oyuncular ve koç daha inançlı yaklaşırlar ve öyle mücadele ederler..

Sarp dedi ki...

Şüphesiz ki 2 ABDli kuralı değişmeli; ama Fenerbahçe sene başında Ajavon'un yerine Avrupa paspaortlu bir oyuncuyla anlaşşa daha iyi olmaz mıydı? Hedef koymak yola çıkarken çok öenmli.

Ülkemizde kadın basketbolundaki en önemli sorun asla azımsanamayacak bütçelerin ehil olmayan ellere bırakılması. Fenerbahçe, Galatasaray fark etmiyor. Bana göre, Yıldızoğlu ve Akdağ hariç üst düzey hoca yok Türkiye'de, bu isimlerle çalışılmıyorsa ( ne yazık ki Galatasaray Akdağ'a bol bol üstüne konuştuğumuz yazdığımız sebeplerden dolayı stabil bir ortam sağlayamadı) yabancı coachlara yönelmeli. Ligimiz de iyice kuvvetlendi ayrıca, bu da umarım önümüzdeki yıllarda artı olarak döner ülkemiz kadın basketboluna.

78ers dedi ki...

acikcasi piyasada getirilebilecek cok fazla da iyi avrupali oyuncu yok. butceyi yoneten insanlar da avrupali oyuncu getirmek istiyorlar ama sartlar biraz ellerini kollarini bagliyor onlarin da.

rus takimlarla maddi olarak bu kadar fark varken kariyerli yabanci hoca da yeterli olmayabilir.

fenerbahce f8 seviyesinde ama bir sonraki seviye f4 icin yapilmasi gereken yatirim cok buyuk oldugu icin acikcasi duruma razi oluyorlar. sponsorsuz bir takim icin her sene f8 hedefi de cok kucumsenmemeli bence.

Sarp dedi ki...

Rus takımları dediklerimiz iki tane sonuçta Ekat ve Spartak. Casares de belli seviyede olsa da, yenilmeyecek takım değil bana göre. Sonuçta geçen yıl Avenida F4 yapıyorsa, bu yıl Krakow Hernandez'i coach olarak getirip grubunda birinci oluyorsa, Rivas Ecopolis gibi takımlar bizim takımların altında bütçeler ve kadrolarla belli işler yapıyorsa, bizimkiler de yapabilmeli.

Sonucunda, F4 olur olmaz; ama en azından yönetimsel olarak doğrular yapıldı da olmadı diyebiliriz.

Örneğin, üst seviye Türk oyuncuların azlığının ciddi bir sorun olduğunda hemfikirdir herkes sanırım. Fenerbahçe'nin altyapısının belli bir seviyeyi aştığını söylemek yanlış olmaz; ama oradan çıkan oyuncular ne kadar kullanılabiliyor. Melike, Begüm belli bir noktayı aşamadılar, keza bizde Yasemen tam olarak kendini ispatlayabilmiş değil (çok yetenekli olduğunu düşünüyorum). Ne yazık ki, büyük kulüplerimiz altyapıdan gelen yetenekleri de üstyapıya adapte edemez oldular. tabii ,burada sadece kulüpleri eleştirmek doğru değil, sistemin genelini eleştirmek lazım; ama hep bir yerlerde hatalar yapıldığını anlatmak için yazıyorum. İki takımın da ciddi bir şekilde baştan sona yapılanmaya ihtiyacı var.

Cengizhan dedi ki...

ya kaldık harika fakat yine spartak moskova geldi (bence dünyanın hadi abartmayalım avrupanın en iyi bayan basketbol takımı) bu ne şanssızlıktır

granger17 dedi ki...

cengizhan arkadaşım bu şanş falan değil fibanın ayarlaması rus takımları için eleme sistemi bie değiştirildi.euroleague erkeklerde bile aynı gruptan çıkan takımlar eşleşmesin diye aynı ülke takımları eşleşiyo burda ise tam tersi bir durum var ilk grupta birlikte yer alan gs ve ekaterinburg elemde yine eşleşiyo yine aynı grupta olan spartak ve lotos gdyna elemede tekrar eşleşiyo organazasyonu rusya basketbol federasyonu yönetse bu kadar kendi takımlarını koruyamaz bide eu pasaport hikayesi var oda tam bir saçmalık bence erkeklerde olduğu gibi bayanlar euroliginde fibadan ayrı bir organizasyon olması gerekiyo bizim takımlar bence gayet başarılı fenerbahçe bu 4.olmak üzere çeyrek finale kalıyo üçünde ruslarla eşleşti ve elendi diğerinde ise ros caresese final fouru zafer kalaycıoğlu ve fiba hediye etti takip eden arkadaşlar neden bahsettiği anlayacaklar ,galatasaray ise ilk sezonda yabancı sıkıntısına rağman sakatlıklar değişlikler başarılı diyebiliriz.

dejavu dedi ki...

Dün kaybedilen Ekaterinburg karşılaşmasının hemen ardından Zafer Kalaycıoğlu da bu eşleşme sistemin değiştirilmesi gerektiğinden, yanlış olduğundan söze başladı hemen. Kesinlikle doğru bir sistem, her zaman bu uygulanmalıdır falan demiyorum ama sen önce bütçenin yanına yaklaşamayacak Teo Vilnius'u yen de ondan sonra girelim bu eşleşme işlerine. 'Nerden baksan tutarsızlık' boyutunda bir açıklama, akabinde gelen hakem açıklamaları ile birlikte.

Fenerbahçe'nin sezon başında kadro yapılanmasını yanlış yaptığı kanısındayım ben. Ki sırf bu sezon değil uzun zamandır yapıyorlar bunu. Burada bahsedildiği gibi çılgın bütçeler gerekmiyor F4 için, onun sadece bir adım uzağında zaten Fenerbahçe. Geçmiş sezonlarda da yapmadılar bunu ısrarla, bu sezon özelinde de Ajavon'u gönderip Avrupa'lı bir oyuncu almak gerekiyordu. Şu an kadrodaki isimler Ajavon'u ikame edebiliyorlar zaten, oraya gelecek muhtemel bir Avrupa'lı oyuncu ile Spartak'tan kaçarak son dörde kalınabilirdi. Ki şu anda dahi, Caferağa'da Spartak'ı fazlasıyla zorlayacaktır Fenerbahçe. Dolu bir salonda son dakikaya kadar maçın içinde kalıp, maçı alabilirler. O bildiğimiz Spartak gücünden biraz daha uzak bu sezon Rus takımı.

Transfer döneminde bu takviye gelmeyince, ara dönemde siz oyuncu seçemiyorsunuz oyuncu sizi seçiyor. Bu durumda da paranız olsa dahi, Avrupa pasaportu olan işinize yarayacak bir isim bulmak o kadar da kolay değil. Ama en baştan, kadro yapılanması noktasında akilane adımlar atılırsa seneye daha farklı bir tablo izleyebiliriz Fenerbahçe adına. Tabii ki bu istenirse.

Bu arada Aras Cargo, Fenerbahçe bayan takımının sponsoru. Her ne kadar takımın arkasına ismini eklemeseler de ciddi bir destek veriyorlar düzenli olarak. Galatasaray da Sheraton ile başlangıcı yaptı bu konuda.

Kapkan dedi ki...

buraya kadarmış moskova takımı iyi bir tecrüe olur sadece. Ancak 6 Yıldır bu Statüde oynayan takım bir f4 yapmalıydı bence.

Cengizhan dedi ki...

şans derken sanırım üç senedir bu takım bize geliyor onu kastettim yeter yani :D

Yiğit Gökçehan KOÇOĞLU dedi ki...

Yıllardır fix son 8'deyiz :) Ve 2-3 yıldır fix Moskova geliyor. Artık bir F4 yapsak :(