9 Şubat 2010 Salı

G.Saray Cafe Crown: 78 - Valencia: 82 (Avrupa Defteri Kapandı)

Darius Washington'ın antremanda yaşadığı sakatlık sonrası iyiden iyiye yok olan rotasyonu ile Valencia'yı ağırladı bugün G.Saray Cafe Crown. Washington'ın onu farklı kılan bazı özellikleri olmasına karşın on tane takım kursam birine dahi almak istemeyeceğim bir guard olduğunu yazmıştım daha önce. Fakat Cem Akdağ öyle bir durumda ki, en ufağından dahi olsa takıma katkı sağlayabileceğine inandığı her isime vereceği fazlasıyla dakika var elinde. Washington'sız maça çıkan sarı kırmızılılarda 34 ve üzerinde dakika kalan üç isim var. Bu rotasyon düzeni ile Valencia'yı yenmeniz için ekstra şeylerin olması gerekiyor. Nitekim ilk çeyreği 26-10, devreyi de 46-25 önde tamamladı İspanyol takımı. İkinci yarıda Rancik ve Evren Büker ile maça dönmeyi başardı G.Saray Cafe Crown ki bunu ben de dahil olmak üzere kimse beklemiyordu herhalde. Bu sezon kurulan kadronun en savaşçı iki oyuncusu üzerinden şekillenen bu direnişe takım arkadaşlarından da ufak katkıların gelmesiyle ilk yarıdaki o fark tek hanelere kadar çekildi. Washington'ın olmadığı maçta 25 dakika süre alan Can Akın'ın 2 sayı 1 asist 4 top kaybı ile oynamasına De Colo'nun da çok kritik iki dış şutu eklenince, 53-36'lık devre skoruna rağmen sahadan 82-78 mağlup ayrıldı G.Saray Cafe Crown.

Dış şutunu geliştirmesi dileklerimizle bitirdiğimiz şu yazıdan önce tabii ki Evren'in her idman sonrası ekstra şut çalıştığını ve bunu sadece bu sezona özgü değil uzun zamandır yaptığını biliyordum. 5/5 üçlük yüzdesi ile zirve yaptı bugün Evren. 4/7 ikilik isabeti ile ürettiği 25 sayının yanı sıra 4 ribaund 2 asist 2 top çalması ile sahanın en efektif oyuncusuydu kesinlikle. Bir galibiyeti haketmişti aslında bu performans ama onun dışındaki yerli oyunculardan sadece 4 sayılık bir oyun gelince, Washington'ın olmadığı bir maçı kazanmak hiç de kolay değil onlar için. Hele ki rakip ACB'den bir takımsa, imkansıza yakın bunun olasılığı. Yine de çok yaklaşmışlardı galibiyete, belki de İspanyol takımlarına karşı bu kadar üstünlük kurabilen tek takımımız bu sezon. O da 46-25'lik devre skorundan sonra tabii.

Bu sonuçla birlikte üçte sıfır yaparak Avrupa defterini kapatmış oldu G.Saray Cafe Crown. Tıpkı üçte sıfır yapan bir diğer temsilcimiz Türk Telekom gibi. İkinci gruplarda toplamda altıda sıfırız. G.Saray Cafe Crown'un burada pek gönüllü olmayarak devam edişi, mevcut durumları, sezon başında alınan kupaya katılma kararının devam ettirilmesi ve rotasyonun darlığına gruptaki takımların gerçekten güçlü oluşu bir mazaret olabilir belki ama Telekom'un o grupta üçte sıfır yapışını izah etmek mümkün değil.

Galatasaray Cafe Crown (78): Caner Topaloğlu (1 ribaund), Murat Kaya 2 (1 ribaund- 2 asist), Mike Wilkinson 22 (8 ribaund- 3 asist), Polat Kaya (1 ribaund), Radoslav Rancik 15 (7 ribaund- 4 asist), Evren Büker 25 (4 ribaund- 2 asist), Can Akın 2 (1 asist), Simas Jasaitis 12 (8 ribaund), Fatih Solak (4 ribaund)

Power Electronics Valencia (82): Kosta Perovic 11 (4 ribaund- 2 asist), Victor Claver 8 (3 ribaund- 1 asist), Jose Simeon 2, Serhiy Lischuk 10 (6 ribaund- 1 asist), Marko Marinovic 3, Rafa Martinez 9 (1 asist), Florent Pietrus 2 (2 ribaund), Nando De Colo 17 (4 ribaund- 1 asist), Thomas Kelati 6 (3 ribaund-3 asist), Matt Nielsen 14 (9 ribaund- 6 asist)

2 Yorum Yapılmış:

tarski dedi ki...

i)Tufan ne zaman donuyor?
ii) Can Akin bu sene ne yazik ki hayal kirikligi yasatmaya devam ediyor.
iii) Gs'nin ne yapip edip, bir yerli guard almasi lazim play-off dusunuyorlarsa, 2.ligten bile olabilir.

MixBasket - Ozan Aktay dedi ki...

Evren inanılmaz gelişiyor, geliştiriyor kendini... Helal olsun.


Galatasaray Cafe Crown - Power E. Valencia maç yazısı