2 Şubat 2010 Salı

Hapoel Jerusalem: 100 - G.Saray CC: 87 (İkide Sıfır)

Geçtiğimiz hafta kupanın favorilerinden Unics Kazan karşısında İstanbul'da aldığı mağlubiyetin ardından, bugün İsrail'e Jerusalem deplasmanına konuktu sarı kırmızılılar. Maçı 29 sayı ile tamamlayan Washington'un ilk çeyrekteki 11 sayılık başlangıcına bu sezon takımın en formda isimlerinden Radoslav Rancik'in de 7 sayılık skor katkısı gelince ilk çeyreği 24-21 önde kapattı G.Saray Cafe Crown. Keskin bıçak Washington'un takım adına olumlu kısmı vizyondaydı bu ilk on dakikada. Gruplar belirlendiğinde Avrupa'nın üç zorlu deplasmanına da gidilecek olması hepimizin umudunu kırmıştı açıkçası fakat salonda da o bildiğimiz İsrail deplasmanı atmosferi yoktu pek. İlk çeyrek sonunda umutlanmıştım aslında onlar adına fakat bu umudumu kıran ikinci çeyrekte gördüğüm savunma performansı oldu. Bu on dakikada tam otuz sayı yedi sarı kırmızılı savunma. İsrail deplasmanında bir çeyrekte otuz, kırk dakika sonunda da 100 sayı yiyerek kazanmanız mümkün değil. Ki 35 dakika sonunda 91 sayıyı görmüştük zaten. Son beş dakikalık sekansda aldığı hücum ribaundlarının ardından oyunu fazlasıyla soğuttu ev sahibi. Ona rağmen yüz sayıya ulaştıklarını düşünürsek, tablo daha da vahimleşiyor.

Bu sezon G.Saray Cafe Crown özelinde yaşanan en büyük problem, yerli oyunculardan savunma sahasında yüksek katkı alınırken işin hücum kısmında hiçbir katkının gelmemesi. Hem ligde hem Avrupa'da fazlaca gördük bu sahneyi. İsrail'de de devam etti bu problem. 87 sayının sadece 12 sayılık (6'sı Murat Kaya - 4'ü Evren Büker - 2'si de Caner) dilimi yerli oyunculara ait. Avrupa'da deplasmanda oynadığınız bir karşılaşmada 100 sayı yiyip de şu şartlarda maç kazanmanız için çapı geniş bir mucize gerekiyor. O da olmayınca, Eurocup'da ikide sıfır ile eller boş kapatıyoruz bu geceyi de. Toplama bakacak olursak da ikinci turda dörtte sıfır. Washington'ın 29 sayı - 5 asist - 2 ribaundluk oyunu onu muhtemelen haftanın MVP'si yapacaktır ama galibiyete yetmedi ne yazık ki.

Hapoel Jerusalem (100): Uri Kokia 6 (1 ribaund), Sharon Shason 9 (1 ribaund), Kevinn Pinkney 4, Tre Simmons 12, Yuval Naimy 14 (5 asist), Leo Lyons 13 (8 ribaund), Dijon Thompson 13 (6 ribaund), Yogev Ohayon 18 (5 ribaund- 8 asist), Pooh Jeter 5, Brandon Hunter 6

Galatasaray Cafe Crown (87): Darius Washington 29 (2 ribaund- 5 asist), Caner Topaloğlu 2, Murat Kaya 6, Mike Wilkinson 14 (8 ribaund), Radoslav Rancik 20 (7 ribaund), Evren Büker 4, Can Akın, Simas Jasaitis 12 (6 ribaund)

2 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

Benım mac yazımı okumak ıstersenız:

http://mixbasket.blogspot.com/2010/02/hapoel-jarusalem-100-87-galatasaray-cc.html

DerdiYoklar dedi ki...

ben hangi maçı izledim ya murat kaya niye bu kadar oyunda kaldı çok mükemmel oynadıda ben mi görmedim bu maçı kaybetmemiz yazık ya cem akdağ ı ilk kez bugün beğenmedim.oyunu yönlendiremedi yine söylüyorum yazık caner ve evren daha çok süre almalıydı ve bir de fatih...