10 Şubat 2010 Çarşamba

Harold Jamison Trabzon'da

Doğan Hakyemez'in göreve başlamasıyla birlikte bir hareketlilik bekliyordum Trabzon cephesinde. Eddy Fobbs'un yanına NBA kariyeri de bulunan Harold Jamison takviyesi gerçekleştirilmiş ve İstanbul'a gelmiş oyuncu. Miami Heat ve Los Angeles Clippers sezonlarının ardından Avrupa'da forma giyen Jamison, İtalya ligi takımlarından Carife Ferrara'dan geliyor Trabzon'a. 16 takımlı ligin 15. sırasında yer alan bir takım Carife Ferrara. Ki son sırada da zaten bu aralar blogda sıkça adı geçen Napoli bulunuyor.

Bu transferle birlikte Trabzon'da rota artık tamamen TBL'e çevrilmiş durumda, bunun ispatıdır bu transfer. Futboldan sonra basketbolda da Trabzon deplasmanı hoş olur hani, renk katarlar lige.

5 Yorum Yapılmış:

Basketbolu Seven Adam dedi ki...

çok sert ve kavgacı bir oyuncu
(ncaa kariyerinde ve bir kaç sene öncesine kadar öyleydi en azından)

TB2L için fazla,
iki senelik kontrat ile ikna edebilmişlerdir sanıyorum..
çok yerinde bir transfer..

eddy fobbs çok "soft" kalıyordu..

Fanatik Basket dedi ki...

tb2l'de nba kariyerli bir oyuuncu görmek olağandışı bir durum:) 2.ligde tek yabancı oynayabildiği için (sakatlık vs olmadığı sürece) fobbs takımı tribünden izlicek sanırım.

trabzonspor şubenin başına doğan hakyemez'i getirdikten sonra 1.lig için kesenin ağzını açmış durumda. diğer taraftan biz, doğan hakyemez'in elinden tuttuğu takımların bir üst lige çıkmasına alışığız zaten :)

baltawux dedi ki...

Trabzon bu senenin favorisi oldu bu transferle. B grubunun da hali ortada. İTÜ veya Olin'in final grubuna kalsa bile bu Hacettepe veya Trabzonla yarışabilmesi pek mümkün gözükmüyor. Seneye Trabzon TBL'ye renk katacaktır.

Yiğit Gökçehan KOÇOĞLU dedi ki...

Trabzon deplasmanı çok güzel olacaktır.

KskHyTr dedi ki...

Evet haklısın cok ama cok güzel:) doğan hakyemez hakemler federasyon şimdiden görebiliriyorum olabilecekleri... Ha kimse şaşırmayacaktır olanlara o ayrı...