10 Şubat 2010 Çarşamba

H.Ö. - H.S.

Yeni yılda İzmir'de oynadığı ilk karşılaşma olan Beşiktaş Cola Turka maçında Engin Atsür'ü savunma pozisyonundayken ayağı kayan ve dizinde esneme meydana meydana gelen David Holston henüz takıma dönebilmiş değil. Her ne kadar geçmiş sezon Pınar Karşıyaka kadrolarına nazaran daha geniş bir rotasyona sahip olsa da Hakan Demir, sezon başında kadroyu üstüne kurduğu isimlerden biriydi Holston. Ve sakatlandığı Beşiktaş Cola Turka maçına kadar tutturmuş olduğu 11.4 sayı - 4.4 asist - 2.4 ribaund - 1.9 top çalma rakamları ile de sezon başında kendisine gösterilen bu güvenin hakkını veriyordu fazlasıyla. Onun yokluğunda deplasmanlarda kaybedilen iki İzmir derbisinin ardından Tierre Brown ve Corey Brewer ikilisini denemeye almıştı Pınar Karşıyaka. Çünkü Holston'sız işler hiç de iyi gitmiyordu. Holston'ın İzmir'de sakatlandığı maça kadar maç başına 81.6 sayı ortalaması ile oynayan Pınar Karşıyaka, onun yokluğunda çıktığı iki karşılaşmada yalnızca 64.5 sayı ortalaması tutturabildi. Alınan iki mağlubiyetin ardından, denenen iki Amerika'lıdan Brewer'da karar kıldı teknik ekip. Transfer açıklandığında üzerinde durduğumuz attırmaktan çok atmaya yönelik bir oyuncu olması da belki bu sorunu çözmek adına atılmış bir adım olarak yorumlanabilir. Zira hücum sahasında sıkıntılar baş göstermişti.

Holston'sız dört maçı, Brewer'lı da iki maçı geride bırakmış durumda Pınar Karşıyaka. Holston'ın olmadığı iki maç kaybedilirken, Brewer'ın 22 ve 28 dakika sahada kaldığı son iki maç kazanıldı. Fakat ilk 13 maçta maç başına 81.6 sayı üreten Karşıyaka hücumu, son dört karşılaşmada yalnızca 66.5 sayı ortalaması tutturabilmiş durumda. Düşen oyun ritmi ile birlikte savunmada yenilen sayılarda da aynı oranda olmasa da buna yakın bir düşme var. 77.2 olan maç başı yenilen sayı ortalaması son dört maçta 65.5 sınırına çekilmiş durumda.

Yeni transfer Brewer Karşıyaka forması giydiği ilk karşılaşmada 1/8 saha içi isabeti 0 asist 4 top kaybı, ikinci maçta ise geçtiğimiz haftasonu Kepez karşısında 2/11 saha içi isabeti 1 asist ile oynadı. Elbette zaman geçtikçe takıma uyumu neticesinde oyununda ve rakamlarında olumlu anlamda gelişmeler olacaktır ama şu anki tabloda Pınar Karşıyaka'nın 2009-10 sezonunu yorumlarken Holston'dan Önce ve Holston'dan Sonra diye iki başlık altında konuşmak daha doğru olacaktır sanırım. Elimizdeki bu rakamlar ışığında.

1 Yorum Var:

KskHyTr dedi ki...

holston koşulara başlamış umarım kısa sürede döner zira brewer onu cok aratacak gibi...