24 Şubat 2010 Çarşamba

Kepez'e Bir Yabancı Daha: Marcus Hall

Tab Baldwin'le yollarını ayırıp takım direksiyonunu yardımcı koç Aziz Bekir'e teslim eden Kepez Belediyesi'nde bir yabancı transferi daha gerçekleşti. Colorado mezunu Marcus Hall Antalya ekibine katıldı. Oyuncunun işlemlerine başlandı, bu hafta sonu şayet bir aksilik olmazsa takımındaki yerini alacak. Kepez'de şu anda 5 yabancı oldu Hall gelince ama sahaya 4 yabancıyla çıkmaya devam edecekler. Büyük ihtimalle Mazutis yiyecek kesiği.

Marcus Hall, lise zamanlarında atletizmden döndürülüp basketbola yönlendirilen bir genç. 100 metreyi 10.8 saniyede koştuğunu okudum nette onla ilgili bilgileri tararken, üzerine çalışsa sağlam bir 100 metreci olabilirmiş. Ancak o basketbolu tercih etmiş, yönlendirmeleri de dinleyip. Colorado'da başarılı bir dönem geçirip, en iyi ve en yararlı basketbolunu oynadığı (Maç başına 14 sayı - 3.9 ribaund - 4 asist - 1.8 top çalma) 2007-08 sezonundan sonra mezun oluyor. Yolu Bulgaristan'a düşüyor genç point-guard'ın. Levski Sofya takımıyla anlaşan Marcus Hall, o ligin efsane oyuncularından biri oluyor bir yıl içinde. Bahsettiğim sezon da geçen yıl zaten. Bulgaristan liginin sayı kralı ve en değerli oyuncusu seçiliyor. Hele 31 sayı - 11 ribaund - 12 asist ile bitirdiği bir CSKA Sofya maçı var ki, tarifi hiç de kolay değil. Yalnız böyle güzel bir sezonun ardından bu yılki durağı İtalya 2. ligi takımlarından Fastweb Casale Monferrato oldu, o biraz düşündürücü. Onun dışında hem kolej kariyeri, hem de Bulgaristan'da yaptıklarıyla ligimize renk katacak bir oyuncu olduğunu söyleyebilirim rahatlıkla.

Yalnız Kepez döndü dolandı yine aynı yere geldi, şu Alex Gordon'u ellerinde tutabilseler bunların hiçbirine gerek kalmayacaktı ama şimdi sırf bir Alex Gordon bulabilmek için binbir takla attılar. İnşallah bulabilmişlerdir aradıklarını. Ya da bir başka deyişle inşallah alabilirler istediklerini Marcus Hall'dan. Salsabasket özel haberidir.

4 Yorum Yapılmış:

Fanatik Basket dedi ki...

geçmişi iyi ama bu sezonki performansı pek parlak değil. italya 2. liginde 12-13 sayıyla oynayabilmiş. ayrıca en son kıbrıs rum kesimi'nin apoel takımındaymış.

kpzaction dedi ki...

Apoel'de 1 maça çıkıp buraya geldi. Sanırım Kepezimiz aradığını bu sefer tam buldu. Tam bir delici oyuncu. Dısardada Ersin ve Nikolay gibi 2 şutör varken tam isabet oldu. Dün oynanan hazırlık maçında Selçuk Üni'yi 17 sayı farkla yendi Kepez. Marcus 16 sayı atarken tam sayı bilmiyorum ama bayada bir asist yapmış. Ersin 20, Nikolay 15, Jovo 14 sayıyla maçı tamamladılar.

Adsız dedi ki...


Hall Kepez'de,Dobie Ormanspor'da

FFM dedi ki...

en dogrusunu yapmis aziz bekir..bende olsam baldwinin o cok sacma tercihi litvanyali guardi bir dakika tutmazdim