18 Şubat 2010 Perşembe

Mersin Bir Danimarka Mucizesi Yapar mı?

Bilmem hatırlar mısınız Euro92'yi? Eleme gruplarında Fransa'dan sonra en çok puan toplayan ikinci takım olan Yugoslavya savaş nedeniyle turnuvaya katılamayınca, FIFA Yugoslavya'nın ardından grup ikincisi olan Danimarka'ya vize vermişti. Ve plajdan toplanıp, Avrupa Şampiyonası'na gelen o Danimarka finalde Almanya'yı devirerek şampiyon olmuştu. Nereden hatırladım taa 18 sene öncesini? Yarın başlayacak olan Teknosa Türkiye Kupası'nda da Danimarka benzeri bir takım yer alıyor. Mersin BŞB. 'Tufan Görünümlü Cemal' vukuatından ötürü hak ettiği çeyrek final bileti elinden alınan G.Saray Cafe Crown'un yerine grup üçüncüsü Mersin BŞB geldi Adana'ya. Ve çeyrek final eşleşmelerinde de dev takımlardan birine denk gelmeden nispeten iyi bir kura çekti. Aklıma geldi, ligde zor günler geçirmekte olan, son 12 lig maçında sadece 1 galibiyet alabilen Mersin BŞB bir sürprize imza atıp finale falan çıkabilir mi acaba diye? Durumları kötü ama oladabilir yani, bilemeyiz.

Bundan 2 sezon önce yarı finalde Efes'i deviren Oyak Renault ve geçen yıl yine yarı finalde G.Saray Cafe Crown'u deviren Erdemir kupanın renkli takımları olmuşlardı. Sonuçta tek maçlık oyunlar bunlar ve her sonuca da açık. Sizce bu yıl kupada bir sürpriz takım daha çıkar mı? Çıkarsa kim olur bu?

Hazır Euro92'ye değinmişken, o turnuvanın 8 takım arasında düzenlenen son Avrupa Şampiyonası olduğunu (96'dan beri 16 takımla yapılıyor) ve şampiyon Danimarka'nın stoperi Olsen ve kalecisi Schmeichel arasında maç içinde sıkça yapılan geri pasların (kalecilerin ele alması serbestti o zamanlar) futbolu çirkinleştirdiği düşüncesiyle o turnuva sonrasında bu kuralın değiştirildiğini de hatırlatalım. Niye hatırlattın diye sormayın ben de bilmiyorum, canım sıkkın biraz, kafa dağıtıyor olabilirim. Ama İsveç'te düzenlenen o Euro92'nin bendeki yeri ayrıdır. Maskotuyla, çıkartma kitabıyla, her bir şeyiyle hastayım kendisinin.

7 Yorum Yapılmış:

KskHyTr dedi ki...

Sanmıyorum iyi oyuncular olsada takım kimyası çok bozuk mersinin...

Her Yol Roma dedi ki...

@saLsa

Konuyla alakası yok ama Yugolara vizeyi UEFA'nın vermiş olması gerekmiyor mu? Yani mantıken :)

Adsız dedi ki...


Gelecek Vaadediyoruz

Preldzic'in Hakları Washington Wizards'ta

Selda dedi ki...

mersin tam alay konusu olmaya basladi. nedense bir cok basketbol sever ve yeni coach mete takımı atesleme adına olsa gerek surekli takım oyuncularının iyi oldugundan bahsediyor ama kim var mersinde oyunu cekip cevirecek ??? isim sayar misiniz???

Yiğit Gökçehan KOÇOĞLU dedi ki...

Çok güzel bir benzetme abi :)

KskHyTr dedi ki...

@Selda
Karşıyaka kadrosundan kötü olduğunumu ima ediyorsun mersinin zira ben karşıyakaya göre bir kıyaslama yapmıştım dalga falanda geçmedim...
O beğenmediğin asım pars bile ksk de olsa eminim çok farklı oynardı ki bir dönem rusya dönüşüydü sanırım burda süper oynamıstı... Baron altan grier inanç nikolic sence kötü oyuncularmı kim var demissinde??

lolindir eledwhen dedi ki...

vallahi danimarka sürprizi geliyor sanırsam:) bravo anıl abi:)