13 Şubat 2010 Cumartesi

Mersin BŞB: 76 - Aliağa Petkim: 90 (Çile Bülbülü Mersin)

Mersin'e Mete Babaoğlu da ilaç olamadı. Son 2 haftada çok çok kritik iki maç kaybeden Aliağa Petkim, aradığı galibiyeti Mersin'de buldu. Her koç değişikliğinin ardından takımlarda bir kıpırdanma olduğundan, bugün Mersin'den galibiyet beklemek çok da abes değildi. Ama 18 haftadır süregelen kötü performanslarını silmeye 1 haftalık süre yetmemiş. Halil Üner'li Aliağa Petkim, Reha Öz gibi önemli bir yerli oyuncu opsiyonu yokken 4 yabancısı + Ceyhun'un büyük performansıyla çok çok değerli bir galibiyete imza attı. 90 sayının 83'ü bu beşliden gelirken, McClinton'un 9 asisti de takdiri hak eden bir detay. 18 sayı atması normal de 9 asist gibi bir istatistiğe çok da alışkın değiliz McClinton'dan. Ceyhun'la beraber hiç çıkmadan oynadılar zaten. Mersin tarafında ne çok eleştirdiğimiz Dominic James'in 27 sayısı, ne de yine çok eleştirilen Asım Pars'ın double-double'ı 1 sayı - 1 ribaund ile kaçıran performansı yeterli olamadı. Aliağa 8. galibiyetini alıp biraz rahatlarken, Mersin 4 galibiyette kalıp şanssızlığını kıramadı.

Mersin BŞB (76): Asım Pars 9 (9 ribaund- 2 asist), Nedim Yücel 14 (7 ribaund), Altan Erol, Vincent Grier 14 (2 ribaund), İnanç Koç 3 (7 ribaund- 2 asist), Onur Aydın (2 ribaund- 2 asist), James Baron 9 (1 asist), Dominic James 27 (6 asist), Goran Nikolic (1 ribaund)

Aliağa Petkim (90): Jack McClinton 18 (6 ribaund- 9 asist), Hazer Avcı (3 ribaund), Quinton Hosley 16 (7 ribaund- 2 asist), Vladan Vukosavljevic 13 (11 ribaund), Ceyhun Altay 20 (6 ribaund), Kaan Üner 2, Lorenzo Gordon 16 (3 ribaund- 1 asist), İlkay Okay 5

3 Yorum Yapılmış:

Selda dedi ki...

bu yorum mersin taraftari olarak hicbir mersinli yoneticiye hakaret icermeyecek sekilde yazılmıstır.

dere gecilirken at degistilmezmis sozunu anımsamıslardır mersinli yoneticiler. mersin icin ligde kalma adina yapacagi tek sey KANDEMİR ile devam etmekti ama eminim yonetim olarak KANDEMİRi taciz etmislerdir. ahmet hoca asiri gururlu bir coach idi.(bazen asiri gurur da basariya ket vuran kotu bir olgudur) yoksa gemiyi yarı yolda bırakacak biri degildi. bu dogrultuda psikolojik taciz sebebiyle gorevi birakti bence.
meslektasi mete hoca ise goreve gelir gelmez kandemirin arasında atıp tutarak su beyanati verdi “Görev aldigim bütün kulüplerde hamle yaptik. Mersin’de de ivme kazanacagimiza inaniyorum. Bu kadronun potansiyeli büyük isleri basaracak güçte, açikçasi isimizinin zor olmayacagi inancindayim." kadroyu saglam varsayarak kandemir in beceremedigini ima etti.
halbuki genis basketbol yasamında elle tutulur basarısı nedir ki kendisinin??
kadrosuna cok guveniyor ama sene sonunda alaaaaahh alaaaaaah diye geldigi goreve sonunda tuh tuh diye gidecek.
mete hocanın basını yiyecek guvendigi oyuncu kadrosunun basında dominic geliyor. takımı geldigi gunden beri cekip ceviremeyen bir oyuncu nasıl hala 34 dk sure alıyor? neden dominic
icin posta drive etmesi yasaklanmiyor? neden topu hucuma gec goturuyor? neden son topu bencilce kendine bırakıyor? diye sorulmuyor.
frahm kulakların çınlasın, caylak baron a tercih edildin. sonunda jimmy baron un da balonu patladi. (8de 2 ucluk) bundan sonra da baron dan hayır gelmez cunku kandemir himayesinde butun dis atislar barona kullandırıldıgı ıcın sayı yuzdesi fazlaydı.
mete hocanın gelmesiyle goran ve altan daha az sure aldi. mersin adına kayıp bir tutum.
nedim burnundan sakat maskeyle oynadı. maske gorus alanını daraltıgı ıcın top kayıpları yaptı (4). aslında saglikli zamanında bile takıma ne katkı verdiki nedim yucel.
pehlivanımız onur aydın profesyonel bir oyuncu olsa kilosuna dikkat eder. mersin forum alısveris merkezinde bir oturusta 2 devasa tabak pasta yemez.
mac baslamadan ne kadar da umıtlıydım mersinin kazanacagina dair. 1 ve 2,periyotlarda seri ve kısa paslarla cember altına indiler ama sene basından beri pivotsuz oynadıgımız ıcın bitirici olacak kimse yoktu.
hersey biryana mersin de takım ıcınde lider oyuncu da olmaması isleri daha zora sokuyor.
A.petkım tarafından bakacak olursak. halıl unerin eski yaratıcılıgı ve oyun okuma ozelligini yitirdigini dusundum. hele de Halil uner gibi bir coach nasil oldu da vladan gibi bir guresciye sure tanıyor. bu vladan denen oyuncu temiz oyun cıkarmayan kotu bir oyuncu. turk ligine yakısmıyor. devasa sisko bedeni ile caktırmadan faul yapıyor.
ote yandan Kaan uner gelecek vaadeden atik cevik bir oyuncu ama babasindan torpilli oldugu icin Mc Clinton ile aynı anda oynatılıyor. Kaan in oyunda kaldigi surelerde Mc clinton un etkisi bariz bicimde azaliyor.
hakemlere asla laf soylemem ama bu macın hakemleri cok berbat bir yonetim gostererek daha cok mersin aleyhine duduk caldilar.
macin sonlarina dogru, seyırcı hakli olarak kendi takımına laf soylemeys basladi. umarim yoneticiler seyırcılerın soyledıklerını duyuyordur.
mersin son sanslarini da tofas ve bu macla hoyratca kullandi. ligde kalmak artık bence mucizelere kaldi. hele de kepez deplasmanında kazanmasi ımkansız gibi dururken.
hadi mete hoca KURTAR BİZİ FİLLERDEN....
FANATİKBASKET adli kullanici mersin in ligde kalır kalmaz ıddamız devam ediyor.
bol basketbollu gunler dilegiyle...

MixBasket - Ozan Aktay dedi ki...


Mersin BŞB - Aliağa Petkim maç yazısı

EmreKSK dedi ki...

Beter ol Mete Babaoğlu...