22 Şubat 2010 Pazartesi

Ömer Onan - James Baron

Maçın dördüncü dakikasında oyuna dahil olup, dokuz dakikalık periyotta hiç oyundan çıkmadan tam 15 sayı üreten ve o dakikanın ardından Ömer Onan'ın bezdiren savunmasına maruz kalan James Baron böyle yakalanmış objektife.

Devrenin bitimine altı dakika kala 14. ve 15. sayılarını serbest atıştan bulan Amerika'lı oyuncu, geri kalan 26 dakikada sadece tek şut kullanabildi. Ve serbest atış çizgisinden 3/3 isabet ile üç sayı bularak maçı 18 sayı ile tamamladı. Baron'a ilk kelepçeyi vuran ise F.Bahçe Ülker'in 'Savunma Bakanı' Ömer Onan idi. Bu savunmanın devamını ise finalin en değerli oyuncusu seçilen Tarence Kinsey getirince, uzun zamandır bekledikleri kupaya da ulaşmış oldu sarı lacivertliler.

14 Yorum Yapılmış:

fuat dedi ki...

hakemler de ömer'e biraz yardımcı oldu bu savunmada. hani "tutmak" derken, ömer çoğu pozisyonda ciddi ciddi tuttu baron'u.

Songül dedi ki...

kupayı hakemlere vermeliydiler

Cakivu dedi ki...

hakemler mi kazandı kupayı? telekomu efesi mersini hakemler mi yendi?

basketçi dedi ki...

baron resmen maç boyu dayak yedi
hakemlerde bunu resmen izlediler
barona yapılan her faulde baron serbest atış çizgisine gitseydi
fb ülker biraz zor alırdı kupayı

basketçi dedi ki...

http://naumoski7.blogspot.com/2010/02/baron-babasndan-boyle-dayak-yemedi.html

Cakivu dedi ki...

evet basketçi çok iyi çözmüşsün sahadaki oyunu, babasından bile böyle dayak yemedi demek harika bir vizyon durmak yola devam...
keşke fener almasaydı kupayı sportif olaya yorum yapıcam diye babasından yediği dayakla(!) karşılaştırmalı yorum yapan insanlarımız türemiş... Yazık! İşin komiği ne Mersin koçu veya oyuncuları bir kelime hakem lafı etmediler ama bizde uzman çok onların görmediğini bizim uzmanlarımız görür...

serpil dedi ki...

ömer harika bir oyuncu keşke sinan güler de bizde oynasaydı..

basketçi dedi ki...

hakikaten şaşırıyorum. keşke sahada olsaydın da maçları izleseydin
mete babaoğlu adam sinirden köpürüyordu
inanç çıldırmak üzereydi
üst üste teknik faul aldılar
baron'a çalınmayan faullerden dolayı
inanç ve mete babaoğluna üst üste teknik faul çaldılar
daha ne yapsalardı sahaya girip recep ankaralıyımı dövselerdi.
fb ülker kadrosu zaten ligin çok üzerinde ama başlarında maalesef çağ dışı bir koç var. tek yaptığı oyuncu değiştirmek. bogdan yatsın kalksın emire ve ukic'e dua etsin
biraz boş atsalardı çeyrek finalden öteye gidemezlerdi nitekim 3 sayılık atışlar kurtardı bogdan'ı.

Cakivu dedi ki...

Sahada olamasam da maçları izledim tbf sitesinden. Karşılıklı bir teknik faul oldu diye hatırlıyorum maç içinde koçlar arasında onun haricinde aşırı itiraz yoktu bana göre. İnanç çok hırslı ve agresif oyuncu ve bu bazen takımına da zarar veriyor. Sonuçta mrsic baronu tutamadı, ömer onan ise tuttu. Ömer Onan zaten sıkı ve sert savunma yapan bir oyuncu. 3 hakemin, yüzlerce seyircinin izlediği bir maçta adamı dediğin gibi dövecek hali yok. Hakemlerin taraflı maç yönettiğine inanmıyorum, bence haksız bir yorum.
Tanjevic konusunda hemfikiriz, en iyi ihtimal sezon sonu kendisiyle yolların ayrılacağını umuyorum.

basketçi dedi ki...

daha ne yapsınlar kafasını gözünü yardılar adamın
kanlar içinde kaldı adamcağız
ona bile düdük çalmadılar :)
karşılıklı faul pozisyonunda benchlere birer teknik faul çaldı
mete babaoğlu baron'a yapılan fauller için itiraz ediyordu.
normal bir faul oldu, faulü inança çaldılar, inanç orda çalmıyorsunuz burda çalıyorsunuz dedi üzerine birde teknik faul aldı
toplam 6 atış :P
fb benchi ayakta durduğu için birde onlara teknik faul çaldı (sanırım 6 atış üst üste fazla olur diye düşündüler)
kalan 4 atışıda 2'sinide semih yerine ukic attığı için yani oyunun durmasından faydalanıp uyanıklık yapmaya çalıştıkları için iptal edildi.
_______
netten izlemek ile sahadan izlemek arasında çok fark var üstelik en öndeydim ben :D
samimi söylüyorum bu adamı resmen dövdüler. yardıma gelen hırvatlar bile adama giriştiler. her pozisyonda darbe aldı ama kimse çalmadı, çalamadı

Serotonin Mutluluk Verir dedi ki...

Maşallah 2 kelime basket terimi bilen, söz konusu Fenerbahçe olunca bülbül gibi şakıyor.
Ömer Onan, Baron'u dövmüş öyle mi? Bunu yapmasına da hakemler itiraz etmiş öyle mi? Maçın içerisinde hem de kritik bir anda Kinsey'e çalınan hücum faul neydi? Hücum faul olmasına hücum fauldü.Ama Kinsey önündeki Mersin'li Nedim'e çarpmadan önce topu elinden çıkarma dı mı? Geçelim. Semih'e yapılan faulün devamındaki basketi vermeyen hakem 3lüsü, benzer pozisyonda Mersin'in ABD'lisine olan faul pozisyonunda nasıl oldu da basket faul verebildi? Geçelim.
İnanç'ın önce faul yaptığı ardından teknik faul aldığı pozisyonda Semih ısrarla maçın hakemine faulü ben atacağım bana yapıldı demesine rağmen maçın en tecrübesiz hakemi tarafından faul atmaya Gricek'in çağırılmasına ne diyeceksiniz? Geçiniz.
Yorumunuzda yazdıklarınız da bu işten anlamadığınızı gösteriyor.
Inanc`a calinan faul ve teknik faul sonrasında 4 atış kullanılacak ve sonrasında top kenardan Fenerbahçe tarafından oyuna sokulacaktı. Ancak o sırada hem Mersin hem de Fenerbahce benchleri ayakta olduğundan Baş Hakem Recep Ankaralı tarafından karşılıklı teknik faulle cezalandırıldılar. Bu teknik fauller karşılklı oldugu icin KULLANILMAZ.
Semih'e attırılmayan faulleri GRICEK kullandı. UKIC değil. Siz neyi yerinde seyrettiniz bilmiyorum ama taktığınız gözlüklerle hiçbir seyi doğru görmemissiniz.
Takma isim olarak BASKETCİ diye yazıyorsunuz, ama bakıyorum tek yaptıgınız Fenerbahce aleyhinde yazmak. Ne basketten anlıyorsunuz ne de spordan.
Derdiniz kiminledir, nereden çıkmıştır bilemem ama sadece Fenerbahce aleyhine yazdığınıza göre demek ki var bir kuyruk acınız.

Songül dedi ki...

baronun kaşına atılan dkişler ve kollarındakisıyrıkları maç sonu görseydiniz yediği dayağı anlardınız.

Songül dedi ki...

maçı canlı izledim.Mersin yönetimi ve teknik heyetinin maç sonu hakemler hakkıda konuşmaması onların kibarlığından.sadece son periyotta top hucumda iken Asım ın oyun içine çekmek için çeldiği pozisyonda top fenerli oyuncunun hamlesi ile dışarı çıktı.Griçek inanç a sarılıp iki eli ile onu çekti kastti faul ama normal çalındı.İnanç a itiraz etti dye teknik çalanlar o pozisyonda griçekin itirazlarına teknik çalamadı.Adil iseniz aynı pozisyonlarda her iki tarafa aynı düdüğü çalacaksın.Baronun kinsey tarafından kaşının patlatıldığı pozisyonda dirsek hakemin iki metre önünde atıldı tık yok.Faul atışında fener atarken Oguzun Asımın sırtına dirsek vurması,Nedme
pota altında yapılan fauller daha ne sayacagız Fener tv maçı veryor lütfen izleyin çok net gözüküyor...

basketçi dedi ki...

mutluluk verir, hakikatten basketboldan bihabersin değil mi??
yazdıklarına sadece kendin inanırsın
bana adresini ver;sana bir kural kitabı hediye edim
tecrübesiz dediğin hakem
usa-Türkiye maçını bile yönetmiş semih arkadaşımızdır.
ya okumayı bilmiyorsun yada yazmayı bilmiyorsun
çünkü baron'un yediği dayağa hakemler itiraz etmedi
sadece seyirci kaldı
koskoca ankaralı sadece izledi.
bir kere daha yazıyorum, fb ülker kadrosu zaten bu ligin çok üzerinde
ben kimseye saldırmıyorum, ama başında öylesine çağ dışı bir adam varki yardım alamadan kupayı kaldırması imkansızdı. telekom'a ve efes'e karşı dış şutlarla ve iyi oyunla maçı kazandılar ama bu iki takımı yenince kupa vermiyorlar. baron'a atılan dayağa müsade edilmeseydi ve her faul sonrasında baron faul çizgisine gitseydi maçın sonucu çok daha değişik olurdu.
(bu arada ortada bir tartışma varsa bunu konu üzerinden yapmak lazım)