6 Şubat 2010 Cumartesi

O. Renault: 58 - Tofaş: 76 (Bursa Derbisi Tofaş'ın)

Galatasaray Cafe Crown ve Kepez'in kaybettiği, Mersin'in de yarın zor bir deplasmanda yeni koçuyla ilk maçına çıkacağı haftada evinde Tofaş'ı ağırladı Oyak Renault. Bu anlamda kazanmaları gereken bir karşılaşmaydı Tofaş maçı. Skor üstünlüğünü elinde bulundurdukları ve 19-15 önde tamamladıkları ilk çeyreğin ardından ikinci çeyrekte skor bulmakta çok zorlandılar. 20-10'luk bir Tofaş serisi geldi bu dönemde ve 35-29 öne fırlayan Tofaş, ev sahibine öne geçme fırsatı vermedi hiç, geri kalan 22 dakikada.

17'si hücum olmak üzere 41 ribaund çeken Oyak'ın, ribaundlar toplamında 41-29 üstünlük kurmasına rağmen maçı 18 sayı ile kaybetmesini ise Tofaş'ın 16/24 ikilik, 8/24 üçlük ve 20/31 serbest atış rakamları tek başına açıklamaya yetiyor. Takım halinde yakalanan 16/24 ikilik yüzdesi muazzam gerçekten. Oyak savunmasının da katkısı vardır bunda tabii. 11 ve üzerinde sayı üreten dört oyuncu var Tofaş'ta. Famutimi'nin 17 sayısına katkı vermesi beklenen Heytvelt faul problemine girerek 23 dakikada 13 sayıda kalınca Oyak'ın kazanması da kolay olmuyor tabii. Hele ki evinde 76 sayı yediği bir karşılaşmayı kazanması hiç ama hiç kolay değil onlar için. Ufuk Kaçar'ın da sadece üç dakika sahada kalarak maçı sayısız tamamladığını da ekleyelim.

Bursa derbisinde skoru 2-0 yapan Tofaş da deplasmanda aldığı bu galibiyetle birlikte galibiyet sayısını sekize yükseltti. Alt tarafla bağları kopartıp, Play-Off yarışına dahil olmaya başlayabilirler artık ufak ufak.

Oyak Renault (58): Ahmet Erdoğan 8 (4 ribaund-2 asist), Ufuk Kaçar, Alpaslan Uruk 2 (3 ribaund), Olumuyiwa Famutimi 17 (7 ribaund-3 asist), Nedim Dal (1 ribaund-1 asist), Tufan Önen 7 (4 ribaund-3 asist), Wink Adams 2 (7 ribaund-3 asist), Josh Heytvelt 13 (6 ribaund), Mutlu Demir 9 (9 ribaund-1 asist)

Tofaş (76): Mehmet Yağmur 15 (2 ribaund-4 asist), Orçun Göllü 9 (4 ribaund-3 asist), Brandon Bowman 15 (8 ribaund-4 asist), Melih Sevda 5 (1 ribaund-2 asist), Can Altıntığ 5 (2 ribaund-3 asist), Lamar Butler 11 (2 ribaund), Cihad Şahin, Sean Denison 14 (7 ribaund), Marko Kolaric 2 (3 ribaund-1 asist), Fırat Töz

5 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...


Oyak Renault - Tofaş maç yazısı

gkslsrt dedi ki...

Famutimi ve Heytvelt TOFAŞ'ta olsa Bursa play-offları epey zorlar. Bu iki kaliteli yabancıya karşın Oyak'ın toparlanamamasını da anlayamıyorum.

Adsız dedi ki...

@gkslsrt
Oyak Renault'da guard kötü, Wink Adams.

Fanatik Basket dedi ki...

ozan'ın da dediği gibi wink adams yetersiz. bi takım guardı kadar konuşur.

ayrıca heytvelt de hücumda ve ribaundlarda iyi ama hiç savunma yapmıyo, savunmada sadece blok yapmaya çalışıyo.

bunların yanında evren büker'in yerine yerli skorer olarak transfer edilen ufuk kaçar'ın şu ana kadar 2.4 sayı ortalamasıyla oynadığını düşünürsek, reno'nun bu şartlarda çıkış yakalaması da pek kolay olmuyo haliyle..

gkslsrt dedi ki...

Tofaş play-offlara kalabilir umarım. Antalya BŞB beklediğimin altında gidiyor. Tofaş'ı Bursa'da yenmişlerdi ama diğer maçları pek iyi gitmedi herhalde. Bornova Belediyesi de yılın sürprizi herhalde.