27 Şubat 2010 Cumartesi

Oyak Renault: 77 - Antalya BŞB: 85 (Bursa'da Harakiri)

Alt sıralarda kıyasıya bir yarış içerisinde olduğu iki rakibi Kepez ve Mersin BŞB'nin önemli galibiyetler aldığı, diğer iki rakibi G.Saray Cafe Crown ve Daçka'nın da deplasmanlarda kaybettiği bir haftada, evinde Antalya BŞB ile karşılaştı Oyak Renault. Maça da çok hızlı başlayarak bir anda öne fırladılar, henüz beş dakika dolmadan farkı çift haneye çektikleri ilk çeyreği 27-10 önde tamamladılar. İkinci periyotta da skoru ve oyunu kontrol ederek, farkı 19 sayıya kadar çıkardıkları bu yarıyı 48-31 önde kapattılar. Herşey istedikleri gibi gidiyordu bu devrede, galibiyet için gereken farkı da yakaladılar aslında fazlasıyla. Fakat rüzgarın terse dönmesi uzun sürmedi. Oyak Renault'un son altı maçta galibiyet alamamış olmasının verdiği psikoloji de devreye girince rüzgarın şiddeti fazlasıyla hissedildi tabii. Önce farkı tek haneye çekti Antalya takımı, ufak ufak yaklaşmaya başladılar. 8 sayı geride girdikleri final periyodunda, Aaron Jackson + Hakan Erol yapımı 11 sayı ile önce 69-69'da eşitliği sağladılar. Ardından da ilk kez öne geçmeyi başardılar, bitime beş dakika kala. Bir dakika içerisinde 2'si Aaron Jackson'dan olmak üzere gelen üç isabetli üçlük tüm maçın, belki de ligin, kaderini değiştirmiş oldu böylece.

Devresine 17 sayı, final periyoduna 8 sayı önde girdiğiniz maçın son on dakikasında tam 31 sayı yiyorsanız şayet konuşulması gereken şeyler de farklı boyutlarda oluyor ister istemez. Üstelik iki önemli rakibiniz kazanmış iken kaybediyorsunuz bu maçı. 19 sayıdan verdiği bu maçı çok arayacaktır Oyak Renault. Sezon başından beri çalan çanlar, bu mağlubiyetin ardından volümü biraz daha arttırmış vaziyette artık. Söylenecek pek fazla birşey yok, bu mağlubiyetin tek anlamı biz ligde kalmak istemiyoruzdur bence.

Altar Tunçkol ise sessiz sedasız işini yapmaya devam ediyor. Finansal sorunları devam ediyor sezon başından bu yana fakat bugün 10. galibiyetlerini çıkartmayı başardılar Bursa'dan. Play-off yarışı içerisinde kalmaya devam ediyorlar.

Oyak Renault (77): Ahmet Erdoğan 16 (1 ribaund-3 asist), Ufuk Kaçar 5 (1 ribaund-4 asist), Olumuyawa Famutimi 9 (3 ribaund-1 asist), Nedim Dal 2 (2 ribaund-2 asist), Tufan Önen 2 (4 ribaund), Alex J Scales 13 (4 ribaund-5 asist), Josh Heytvelt 20 (14 ribaund-4 asist), Mutlu Demir 10 (1 ribaund)

Antalya BŞB (85): Teoman Örge, Brian Greene 12 (9 ribaund-2 asist), DJ Thompson 9 (8 ribaund-1 asist), Hakan Erol 17 (2 ribaund-1 asist), Aaron Jackson 24 (3 ribaund-5 asist), Patrick Femerling 2 (3 ribaund-1 asist), Caner Şentürk 13 (1 ribaund-2 asist), Salih Uğraşan (1 ribaund), Oktay Yılmaz, Umut Yenice 8 (2 ribaund-1 asist)

4 Yorum Yapılmış:

MixBasket - Ozan Aktay dedi ki...

Yazık olmuş Renault'ya.

fuat dedi ki...

alex acker hamlesinin doğruluğunu tartışmaya açar bu sonuç.

MixBasket - Ozan Aktay dedi ki...

Alex Scales demek istedin sanırım?

fuat dedi ki...

evet pardon. alex acker beni andı diyeceğim, kendisiyle de tanışmıyoruz. :) alex scales kesinlikle...