12 Şubat 2010 Cuma

Özerhun'dan Rakocevic Açıklaması

Efes Pilsen'de Ergin Ataman'ın Rakocevic konusunu yönetime paslamasından sonra Engin Özerhun'un yönetim adına yaptığı açıklama geldi: 'Televizyon ekranına yansıyan görüntüler hoş olmamıştır. Rakocevic'in ciddi bir cezaya çarptırılması gündemimizdedir. Yönetim kurulumuz durumu değerlendirip bir karara varacaktır, ancak şu an için Rakocevic ile yollarımızın ayrılacağına ilişkin bir kararımız yok'.

Yani bu saatten sonra Rakocevic'ten bir şey beklemek ne denli mantıklı olur bilemiyorum. Resmi olarak ipler kopmasa da, kafalardaki ipler kopalı çok oluyor.

7 Yorum Yapılmış:

burnovic dedi ki...

"Bir musibet bin nasihatten iyidir" der büyüklerimiz.Bakalım...

http://burnovic.blogspot.com/2010/02/rakocevic-ile-yollar-ayrlmyor.html

MixBasket - Ozan Aktay dedi ki...


Rako Açıklaması

KskHyTr dedi ki...

Rakonun kaç yıllık sözleşmesi var zira oynamadığı sezonların parasını almadan başka klube gitmeyi kabul edermi sizce?

tarski dedi ki...

Bazi seyler vardir yapilamaz. Rakocevic de yapilamayacak bir sey yapmistir. Bu basittir, ciddi kuluplerin boyle durumlarda hazir tarifeleri vardir, bu oyuncu hakli olsa da degismez, kulubun devamliligi icin. Efes rako'yu gonderir cunku bu hareketin tarifesi budur. Bu basit bir sorundur.

Normal sartlarda bu sekilde yurumesi gereken bir prosedur bu sekilde yuremiyor. Niye? Cunku sartlar normal degil. Cunku Ataman
Efes'i anormal bir duruma soktu. Kendi konumu itibariyle, kulubun sayginligi itibariyle, takimin kimyasi ve karakteri itibariyle.

Ataman'in durumu yonetime paslamasi da cok acaip zaten. Antrenor'un istemedigi bir oyuncu zaten oynayamaz normal bir takimda. Ataman'in cogu kez kulup baskaniymis gibi konustugunu gordukten sonra dogrudan kendisinin insiyatifinde olan bir konuda "ben raporumu verdim gerisini yonetim bilir" demesi cok manidar.

Ataman'in su anda avrupa'nin onemli bir takimindan teklif alsa kosarak gidecegini dusunuyorum. Efes'in Ataman'i tutmasinin arkasindaki nedeni ise cok merak ediyorum.

tankut dedi ki...

Efes Pilsen 4 amerikalı oyuncusunu deplasmana gitmedikleri için aynı anda göndermiş bir takımken(Hutson affedilmişti),maç içerisinde takımın coach'una horozlanan bir oyuncusunu göndermiyorsa belki de bunun altında yönetimin oyuncuları(Nachbar+Rako)bir şekilde yaşadıkları sorunlarda haklı görmeleri olabilir.Oyuncuya ceza verip devam etmeleri Ataman'a mesajda olabilir düşüncesindeyim.

Sarıkaya dedi ki...

Bence ;

Efes'te böyle kararları ne Çetin Çeki, ne de Engin Özerhun verebilir. Tuncay Özilhan bekleniyor.

Cakivu dedi ki...

K Paxli olmuş sayın Özerhun :)

rakocevic giderse kalan parasınıda alır gider ha bu efes için önemli değil ama takım içine bir huzursuzluk yayacağı muhtemel keza tek sıkıntısı olan rakocevic değil bence...