13 Şubat 2010 Cumartesi

Rakocevic - Ataman Tartışması (Video)


Mali sağolsun, fiber bağlantısı sayesinde maçı çekip kesmiş dünün olay pozisyonunu. İzleyemeyenler, videosunu arayanlar hayli fazlaydı. Buyursunlar. Youtube yasaklı olanlar için link de şurada. Yalnız hiçbir şeye üzülmüyorum da, Sinan Güler gibi bir adamın şu kadronun dışında tutulmasına deliriyorum. Yahu takımı yabancı çöplüğü haline getirip elindeki -bana göre- en değerli yerli oyuncuyu eşofmanla maç izlemek zorunda bırakmak şu güzelim spora en büyük hakarettir.

23 Yorum Yapılmış:

kenz dedi ki...

Greer'in yerine F.Bahçe'de iş yapar mı acep?

M.Ç. dedi ki...

ergin ataman da gaza getirmiş adamı, adam sakin şekilde yerine oturduktan sonra gelip önünde bağırıyor adama. (adam zaten patlama noktasına gelmişken)

caglarkeceli dedi ki...

ergin ataman rakocevic ilk tepkiyi verirken kafasına vuruyor gibi gördüm zaten bu hareketten sonra rakocevic ayağa kalkıyor

78ers dedi ki...

ataman rakocevic'i takimda istemiyor ve gonderilmesi icin bahane olusturmaya calisiyor. bu olayi baska turlu aciklayamiyorum ben.

ondskan dedi ki...

su olay olana kadar sinan güler neden kimsenin aklına gelmemişti??avrupa sampiyonasında milli takımının en kilit oyuncusunun hatırlanması için böyle bi olayın vuku bulması gerekiyordu?

Kapkan dedi ki...

ksinlikle rako o hatayı yapmamlıydı. Koç maç sırasında hata yapanlara sinirlenip tepki verebilir ki bu tepkinin aynsıını kaç defa Kasun'a yaptı Kasun hiç tepki vermedi suçunu bildiği için geçti yerien oturdu sustu sadece ki olması gerekende budur. Ataman maçta hatalar yapmıştır ve yapmaya da devam etmektedir. Ancak bu olayda rako hatalıdır. Yahu elindeki topu tutamamasınında sorumlusu Ergin Ataman değildir herhalde. Adama ne yaptığını bilmez halde serbest atışta bile çok kötü yüzde ile oynuyor. Bom boş üçlükleri sokamıyor bu adama tonla para neden verildi. çıkacaksın en stresli anda bile iş yap diye verildi. laylaylom bomboş pozisyonlarda beleş maçlarda herkes iş yapar. Rako baksında Smith ten biraz örnek alsın adam hem savunmada hemde hücumda o yaşına rağmen müthiş mücadele ediyor. Zaten Rako avrupanın en kötü savunmacılarından birisi savunmada kendisi yüzünden takım hep bir kişi eksik oynuyor. Bence iyi oyuncu hem savunma hem hücumda iş yapan oyuncudur. Bir an önce gönderilmeli derim.

Cengizhan dedi ki...

türk futbolunun bir an önce tanjevic ve atamandan kurtulmasını diliyorum

caveksk dedi ki...

gelsin karşıyaka ya coşsun coştursun

GreenTuborg dedi ki...

Bence de türk voleybolununda bir an önce tanyeviç ve atamandan kurtulması gerekiyor hemde acilen

Gurcay dedi ki...

Rakocevic bir tepki koymakta haklı olabilir ama bunun yeri kesinlikle milyonlarca insanın TV'den izlediği bir maçın benchi olmamalıydı. Milyon euroları almasını bilen bir profesyonelsen, bu noktada sakin kalmasını da bileceksin. Kol kırılır, yen içinde kalır!

Cakivu dedi ki...

Türk hentbolu Tanjevic ve Ataman'dan bir an evvel kurtulmalıdır :)

Ataman'ı hiç sevmem ama bir oyuncunun koçuna böyle davranması kabul edilemez. Efes Avrupa maçlarında sahada 5 yabancıyla oynadığı oluyor bu gerçekten iyi bir görüntü değil basketbolumuz için...

mozlu dedi ki...

ergin klasık hakaretlerınden bırını etmıstır, yoksa rako hiç kalkıp dayılanma havasında gıtmıyor benche

Onur dedi ki...

Tanjevic'ede aynı tepkinin verilmesi yakındır. Antrenörlerin karşısında çocuk yok, dikkat etmeleri gerekli.

gebcıty dedi ki...

biraz empati yapalım arkadaşlar.. aynı durumda siz olsaydınız nasıl tepki verirdiniz.. ataman'ın tüm suçu size attığını, tum olumsuzluk olarak sizi gördüğünü düşünün.. bu takıma gelirken hangi pozisyonda olduğunuzu, hangi oyuncularla karşılaştırıldığınızı düşünün ve geldiğiniz noktayı.. özel muamele hakeden bir oyuncudur rakocevıc.. tau'da real'de oynarkende savunması yoktu bu adamın yenı bırsey değılkı bu durum.. karıyerınde ılk kez bu denli kötü oynuyor.. o kadar takımda harikalar yaratırken ne olduda bu duruma düştü..

karakter meselesi birazda.. kasun veya nachbar seslerini çıkarmaz olaya devam edebilirler ama herkes bir değil.. semih erden'e neler söylüyor tanjevic veya genel olarak oyuncularına.. bugün onada tepki veren ibrahim kutluay zannetmeyinki yaşı yüzünden takımdan gönderildi..keza mirsad, solomon vs vs.. rakocevıc yarın gitse 1 saat sonra yeni takımı hazır.. yine başa güreşen bir takımda oynar..

sözun kısası bu olay şahsen benim başıma gelse değil milyon eurolar trilyon eurolarda alsam bir dakika daha ergin atamanla çalışmam.. iki tarafda suçlu olabilir ancak burda en büyük suçlu ergin atamandır.. sezon sonunda efes yönetimi alsın şapkasını önüne koysun 2 yılda yapılan rezillikleri görsün.. ergin ataman hırsları yüzünden koca çınarı rezil etmiştir etmeyede devam ediyor..

KskHyTr dedi ki...

Ahaha keremle kaya nın yan bakışları muhteşem ama:)

dfn05 dedi ki...

bencede türk sporu bunlardan kurtulmalı :D:D igor haklı ama bence sinan güler bunu gördukten sonra cok daha fazlasını yapmalı milli takımda 3 dk efeste 3,5 dk oynayarak yaslanacak zavallı =(

dfn05 dedi ki...

nachbarın bakısı da cok manidar :D

Cengizhan dedi ki...

basketbol işte len abartmayın o kadar kurtulalımda branşs farketmez :)

tarski dedi ki...

Ya o degil de, kaybedilmis bir mactan sonra hic Ergin Ataman'in benim hatamdi dedigini duyan var mi?

Gercekten merak ediyorum, hakemlere saydirdigi milyon maci,oyuncularini sucladigi milyon maci biliyorum. Bu mactan sonra da biz maccabi'den daha iyi oynadik demis. Oyunumuzun onlari cok bozdugu cok acik demis. Bir de bozamasa 30 yiyecek yani bu kadroyla. Cok sukur ki Ataman var da adamlari bozup 10 farkla kurtariyor turk basketbolunun namusunu.

Sarıkaya dedi ki...

Türk hentbolu Kezman'dan kurtulduğu gibi Rakoçeviç'ten de kurtulacaktır!-))

GreenTuborg dedi ki...

rakodan kurtulmakmı biz onu adamı boka batırıp çıkaramadık olmasın o neyse yaşasın derin türk lobisi

KskHyTr dedi ki...

Ben görmedim kaybettiği maçtan sonra ağlamadığını ergin atamanın ama onu sahiplenenlere müstahak bol mendilli günler:)

kingbettor dedi ki...

rako herhalde gitmiyor fener maçının kadrosunda var(bence rako gibi bir oyuncunun her ne olursa olsun takıma kazandırılması lazım)