27 Şubat 2010 Cumartesi

Rakocevic - Malaga Flörtü

İsrail deplasmanında yaşananların devamında Igor Rakocevic - Ergin Ataman - Efes Pilsen yönetimi arasında yaşananları birebir bilemesek de tahmin etmek hiç zor değil. 'Bundan sonra kadroya girme şansı son derece azdır.' dediği Rakocevic'i, Fenerbahçe Ülker karşısında ilk beş başlatmak zorunda kalmıştı Ergin Ataman. Bu durumu fırsata çevirmek isteyenler oluyor tabii, Rakocevic gibi bir isim sözkonusu olduğunda. Amerikalı guardları Juan Dixon'ın da yasak madde kullandığının ortaya çıkmasının ardından, Rakocevic'e yönelen ekip Malaga olmuş. Bu topraklarda o bildiğimiz Rakocevic gibi oynayamayan Sırp oyuncuyu kadrosuna katmak isteyen Malaga'nın bugünkü şartlar altında Rakocevic'i ikna etmesi zor olmaz ama çok daha önemli bir sorunları var. O da transferin maddi boyutu. Efes Pilsen'in istediği fiyat ile öerilen fiyat arasında yaklaşık üç katlık bir farkın olması, transferi çıkmaza sokuyor. Unicaja Başkanı da işin "şimdilik" yattığını kabul etmiş yaptığı açıklamada, bir mucize olması gerektiğini de ekleyerek. Haber burada, çeviri ise sevgili Yiğiter abiden.

O tartışmanın ardından oynadığı karşılaşmalarda Rakocevic'in sahada takıma yarar sağlamaktan ziyade zarar verdiği apaçık. Zaten oluşturulmakta zorluk çekilen takım kimyasını bozması da ayrı bir konu. İşin maddi boyutunu bir yana bırakıp bu çerçevede değerlendirdiğimizde, uygun bir fırsatta hemen elden çıkarılacağını söylemek yanlış olmaz herhalde.

Nachbar'ın da aynı minvalde açıklamaları olmuş bu arada Slovenya basınına. Daha önce aldığı süreleri ve top kullanma şansını burada bulamayan Rakocevic gibi O da, sisteme ve takımdaki rolüne alışamadığından dem vurmuş. Son Maccabi maçında, Shumpert ile oynanan dört kısalı sisteme Nachbar'ın monte edilmesi işe yaramış gözüküyordu. Rakocevic elden kaçtı artık, Nachbar'ı kazanmaya çalışmak lazım.

2 Yorum Yapılmış:

Lİg Tv dedi ki...

3-4 gün önce twitter hesabında malaga tarftarına " bir yere gitmiyorum endişelenmeyin " gibisinden yazmıştı.kesinlikle yanlış bir haber.ayrıca nachbar konusunda slovenya medyasında çıkan haerlerde, artık yaşinin geçtiğini ve milli takımdan affını isteyeceği yazıyordu.her fırsatta 2010 basketbol şampiyonasını dile getiren ve oynamak istediğini belirten bir oyuncu için ne kadar doğru olur bilemem.

Gurcay dedi ki...

Rakocevic de Nachbar da sahada iyi niyetle mücadele ediyorlar. Bu konuda hiç şüphem yok. Malesef Rako alışık olmadığı bir pozisyona, takıma zarar veren adam konumuna düştüğü için çırpındıkça çırpınıyor; maç içinde saçmalayıp takıma zarar verdiği oluyor. Bir an önce psikolojisini düzeltip kasmadan oynaması lazım. İki oyuncunun da bir yere gideceğini hiç sanmıyorum.