13 Şubat 2010 Cumartesi

Tofaş: 82 - Kepez Bld: 77 (Tofaş Bozmadan Devam)

Sezon öncesinde çok kişi tarafından küme düşme adaylarından biri olarak görüldü Tofaş. Ama son 2 haftadır yakaladıkları galibiyet serisini, bugün düşme potasının göbeğindeki Kepez karşısında da sürdürerek 19. maçta 9. galibiyetlerini aldılar. Olayı da bitirdiler böylece. Artık Play-Off için kasacaklar, olmazsa da canları sağ olacak. Bugün maç boyunca kafa kafaya gitti skor. Hatta Kepez'in devreyi önde kapattığını da söylemek gerek. Ancak Kepez'in maç sonlarında düşen oyunu, bugün de kendini gösterdi. Gerçi Tofaş da taktik faulleri birer ikişer kaçırıp onlara eşlik etti ancak üçüncü çeyreğin sonunda yakalanan 8-0'lık seri maç sonuna kadar götürmeyi başardı onları. Bowman 15'i ilk 6 buçuk dakikada olmak üzere ürettiği 23 sayıyla takımının en skoreri oldu. Yaklaşık 25'er dakika sahada kalan Can, Cihad ve Orçun da skora katkılarıyla ona eşlik ettiler. Kepez'de yine bildiğimiz, beklediğimiz adamlar sırtladı skoru. Bir tek Gökper'in ekstra performansı var, 18 dakikada 6 sayı - 4 asist ile. Daha iyilerini de yapar inşallah.

Tofaş'ı anlattık zaten de Butler'ın 0 (sıfır) sayıda kalması kötü bir durum. Kepez'in durumu kritik. Mersin'le birbirlerine ikram ediyorlar küme düşme olayını sürekli. 20. haftada Daçka, 22. hafta da Mersin ile Kepez'de oynayacakları iki maç kaderlerini çizecek. Zaten 22. haftada ikram falan olmayacak, en kötü ihtimalle 22. hafta Kepez ya da Mersin galibiyetle tanışacak. Bu skorlardan sonra yarınki Daçka - Renault maçı da 5-6 puanlık maç oldu resmen. Gitmek lazım, izlemek lazım da hemen o maçın bitimine F.Bahçe Ülker - Efes Pilsen maçını koyan TBF'ye ne demek lazım? İstanbul'da aynı gün iki ayrı salonda maç izleme keyfimizin olamayacağını mı anlatmak istiyorlar bu program ile?

Tofaş (82): Mehmet Yağmur 4 (4 asist), Orçun Göllü 7 (1 asist), Brandon Bowman 12 (4 ribaund- 1 asist), Melih Sevda 8 (3 ribaund- 2 asist), Can Altıntığ 12 (3 ribaund- 6 asist), Lamar Butler, Cihad Şahin 10 (2 ribaund- 3 asist), Sean Denison 11 (9 ribaund- 1 asist), Marko Kolaric 4 (3 ribaund- 3 asist), İlkan Karaman 3 (6 ribaund)

Kepez Belediyesi (77): Erdem Türetken, Jovo Stanojevic 20 (3 ribaund- 5 asist), Levent Bilgin 4 (2 ribaund), Andrius Mazutis 8 (4 ribaund), Nikolay Padius 8 (4 ribaund), Barış Güney 10 (3 ribaund- 5 asist), Gökper Gen 6 (2 ribaund- 4 asist), Ersin Görkem 9 (3 ribaund- 1 asist), Brad Buckman 15 (14 ribaund- 1 asist)

3 Yorum Yapılmış:

Volga Can dedi ki...

Kepez koçu Baldwin'in Altay gibi bir genç yetenekten yararlanmamasını anlamıyorum. Ona daha fazla şans vermesi lazım. Zaten Altay'ın da Kepez'e gitme nedeni aldığı süre sayısını uzatmak ve sezonu boşta geçirmemekti.

Adsız dedi ki...


Tofaş - Kepez Belediye maç yazısı

Adsız dedi ki...

Bowman maçı 12 sayı ile değil 23 sayı ile bitirdi. TBF ne 12'si?