3 Şubat 2010 Çarşamba

Turgay Demirel'den Efes Pilsen Açıklaması

TBF başkanı Turgay Demirel, Boxer dergisine verdiği röportajda söyledikleriyle (özellikle Efes Pilsen ile ilgili) ortalığı hareketlendirmişti. Sonrasında bu blog dahil birçok yerde konuşulan doping konusunu, Efes Pilsen'in yayınladığı kınama yazısı ile bitirmiştik dün. Bugün Turgay Demirel, Melih Gökçek'i ziyaret ettikten sonra kendisine bu konuda yöneltilen sorulara şu şekilde cevap vermiş:

“Disiplin Kurulu kararları açıktı. Tahkim Kurulu da bunları belli ölçüde onayladı. Verdiğim röportajda, “Diğer sporcunun isminin verilmesi doğru muydu?” sorusuna, kimlerden örnek alındığının belli olduğunu ve aynı yasaklı maddenin kurayla çekilmiş iki sporcuda da olmasının sorgulanması gerektiğini söyledim. Tabi o röportajda söylenen her şey yazılmıyor, bazı düzeltmeler yapılarak yayınlanıyor. Ama ortada bir gerçek var, zaman içinde bunların hepsi ortaya çıkacak. Beklenerek zaman kazanmak istenen bir konu yok. Efes Pilsen Kulübü dün bir açıklama yaparak Sayın Bakanı göreve davet etmişler. Sayın Bakan da bu konuyu araştırırsa olayın ortaya çıkmasında yardımcı olur. 18 yıldır Basketbol Federasyonu Başkanlığı yapıyorum. Bu süre içinde pek çok zor ve doğru kararları verdiğimizi düşünüyorum. Zaman zaman farklı kulüplerin federasyonumuzla ilgili söylemleri olmuştur. Bunları da günün gereği olarak değerlendirdim. Ama biz her zaman tarafız. Hep doğrudan yanayız. Atatürk'ün sporla ilgili veciz bir sözü var. Biz hep o taraftayız ve bundan sonra da çizgimiz hiç değişmeyecek. Eğer bu konuda bir inceleme yapılırsa, bunları da hep beraber kamuoyuyla değerlendiririz. Röportajda pek çok soru sorulmuştu. Galatasaray Cafe Crown’un cezasıyla ilgili, Tanjeviç ile ilgili sorular da vardı. Ama bu konuyu medya ön plana almak istedi. Kaldı ki eğer bunu istiyorlarsa bütün süreç herkesin gözü önünde yaşanacaktır”

Yusyuvarlak bir açıklama.

8 Yorum Yapılmış:

HotSauce21 dedi ki...

son cümleye ek: kendi gibi

Derin dedi ki...

adam koca doping olayını milletin gözü önünde perde arkası pazarlık malzemesi yapıyor. neye yanalım biz, o kulübe mi, bu başkana mı?

atakan dedi ki...

@Derin
son derece haklisin.

Cakivu dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Cakivu dedi ki...

Turgay Demirel benim de midemi bulandırıyor. Tamam ben Fenerliyim ama bu doping olayı niye zamanında taze taze iken irdelenmedi? Avrupa Şampiyonası mı bahaneydi? Tanjevic'i başınmıza salmasaydı belki bu doping olayını bu denli savunmazdı federasyon başkanımız. Ama bu saydıklarımın tümü efesin yaptıklarının kocaman bir skandal olduğunu değiştirmez umarım en kısa zamanda çözüme ulaşılır...

Gürkan Alkan dedi ki...

Özrü kabahatinden beter. Şimdiye dek neredeydin, madem biliyordun da. Ayrıca daha önce bu siteden bağlatısı verilmişti, Tanjevic-Demirel-Uslu üçgenindeki görüşmeler. Aydın Örs'ün devre dışı bırakılması hatta... Efes şu aşamada Aydın Örs'e destek verip, ülke basketbolunun başına geçirmelidir bence.

tuna54 dedi ki...

amaç ne anlasak şimdi çıkıp dedikodu yapmanın.nerde var böyle bir federasyon başkanı.sen çık doping olayında dedikodu yap.efes pilsenin top 16 ya kalmasını aşağıla.yazık cidden.

Gurcay dedi ki...

Desteksiz, ispatsız iddialardan nasıl bir sonuç çıkmasını bekliyor acaba T.Demirel? Bir federasyon başkanı olarak 3 yıldır sergilediği taraflı tutumunun sonuçlarına katlanmasının zamanı gelmiştir.