16 Şubat 2010 Salı

Ve Tab Gider

Önce ciddi şekilde Pınar Karşıyaka ile adı anılmıştı, daha sonra Halil Üner'in ayrıldığı Kepez Belediyesi ile sözleşme imzalarken gördük onu. Takımın ismi çok da önemli değildi aslında eğer o renklerle gönül bağınız yoksa. O'nu yeniden bu ligde görmek kafiydi, benim gibi düşünen pek çok kişi için. Banvit'te geçirdiği iki başarılı sezonun ardından Kepez'de kurulan önemli kadroyu devralan Tab Baldwin, sezon öncesinde kupada Beşiktaş Cola Turka karşısında yaşanan hesap krizi ile merhaba dedi bizlere. Efes Pilsen'i safdışı bırakarak turu geçmek için gerekli şartları sağlayan Kepez, topu yere vurup maçı bitirmesi gerekirken aldığı moladan sonra sayı atarak dönünce Chatman'ın son saniye üçlüğü ile kupadan elenen taraf oluyordu. Ve Baldwin de bugün doping haberi ile gündeme oturan Chatman'ın üstüne yürüyordu maç sonunda. Bizim bildiğimiz Tab'ın yapacağı hareketler değildi bunlar, bir yerde sıkıntı vardı ama nerde?

Sezon başlasın, bekleyelim bakalım dedik kupadan sonra. Ama aklımızın bir köşesine de yazdık bu kupa hadisesini. Unutulacak gibi değildi çünkü. Ligde ilk hafta sonunda aldığı altı galibiyet ile 10.sıraya yerleşmişti Tab'ın takımı. Fakat o haftadan sonra sezon başında kurulan kadronun genişliğini kaldıramayacak finansal duruma sahip Kepez Belediyesi'nin para sorunu başgösterdi. Ve o günden bu yana oynadıkları 13 maçta sadece bir galibiyet alabildiler. Sezonun formda takımlarından Erdemir'i Ereğli'de mağlup ederek aldıkları bu tek galibiyetin, kadrodaki şişkinliği azaltıp kalan isimlere ödemeleri düzgün şekilde yapmış oldukları haftanın sonunda gelmiş olması tesadüf değil şüphesiz. Sezon başından bu yana yaşanan finansal sorunların da önemli etkisi vardır Tab'ın 2. Türkiye macerasının başarısızlıkla tamamlanmasında. Ama Tab'in de buraya dublörünü gönderdiğini düşündürtecek kadar ciddi hataları olduğunu es geçmemek lazım.

'Bir ara toparlayacağım Baldwin'in II. Türkiye macerasıyla ilgili yazıyı. Aklımda. İnşallah koç kovulmadan yetiştirebilirim.'
demişti Anıl 31 Ocak'ta. Evlilik telaşı malum, geç kaldı. Kepez'den ayrıldı koç. Sezon sonuna kadar Aziz Bekir çalıştıracakmış takımı. Geçen sene Aliağa'nın Murat Aşkın yönetiminde tamamen yerli oyunculardan oluşan bir kadro ile başardığını tekrarlamak için uğraşacaklar. Bu kez yabancı takviyeli bir kadro ile üstelik. İşleri kolay mı, hiç değil. Kupa arası sonrası Antalya'da oynayacakları Daçka maçı kalan haftaları şekillendirecek onlar adına.

11 Yorum Yapılmış:

kerim can dedi ki...

Neden bu kadar beklediler ki

burnovic dedi ki...

Çok güzel haber. 2.Baldwin dönemi rezaletler ve skandallar dönemidir. Darısı milli takımın başına.

MixBasket - Ozan Aktay dedi ki...


Baldwin Kepez'den Ayrıldı

FFM dedi ki...

ben bu adamin neden cok övüldügnü hicbir zaman anlamadim..adamin yabanci secimleri cok ilginc..takimin skor yükünü sirtlayabilicek skorer bir amerikali 1 numara getiricegne..gidip hic skorer olmayan bir litvanyali getiriyor..ayni sekilde nerdeyse bir yil oynamamis rus 2 numarayi getiriyor..bu forumda denildigi gibi adam disiplinsiz olduklari icin zencilerle calismak istemiyor ama rakiplerin ile esit sartlarda mücadele etmek icin getiriceksin zencileriki adamlar skor yükünü ceksin..demek istedigim ligde varololan kuralara uyucaksin..maglum gecen yil kepezo fitch kurtarmisti

KskHyTr dedi ki...

Neden övüldüğünün anlamak için bir dönem banvite oynattığı basketbola dönüp bakmak gerek ve özellikle savunma çeşitlemelerine... Ama bu baldvin kesinlikle ordaki değil??

Cell_O dedi ki...

Geçen yıl takımı Fitch kurtarmıştı. Bu sene işimiz oldukça zor. Umarım düşen taraf Kepez olmaz.

MixBasket - Ozan Aktay dedi ki...


Basketbol Kurabiyesi :)

saLsa dedi ki...

Yazıyı yetiştiremedik koç kovulmadan. :) Yarın yazayım kısmetse. En büyük hayalkırıklığını ben yaşıyorum kuşkusuz ki 2. Baldwin döneminde.. Bu benim tanıdığım Baldwin değil kesinlikle..

saLsa

cannksk dedi ki...

bizimle olan hadise geçen sezondu sanırım ayhan kalyoncu gelmeden önce

youla dedi ki...

Aziz bekir sonunda amacına ulaştı :)
Oraya gönderiliş amacı da buydu...
Galatasarayda bençte kılını kıpırdatmayan aziz beciroviç murat özyer gidince yerinde duramıyordu, mincinözlü gelince ekrar başa döndü :)
Kısmet baldwineymiş :)
Kepeze maalesef 2. ligde başarılar dilerim.

afufu dedi ki...

Aziz Bekir, Nihat İziç, Bogdan Tanjevic, başkan az daha uğraşsa tüm takımların benchine de girecek ya...