11 Mart 2010 Perşembe

Andre Smith ve Oğuz Savaş'a İkişer Maç Ceza

Geçtiğimiz hafta İzmir'de oynanan P.Karşıyaka - F.Bahçe Ülker karşılaşmasının üçüncü çeyreğinin sonuna doğru ribaund mücadelesinde Oğuz Savaş ve Andre Smith arasında bir gerginlik yaşanmıştı. Ukic'in isabetli üçlüğü ile sonuçlanan pozisyonda Oğuz ile Andre Smith arasındaki yer kapma mücadelesi, boyalı bölgede her zaman görmeye alıştığımız dozda bir mücadeleydi. Ama Andre Smith'in pozisyonun hemen devamında, Oğuz Savaş'ın peşine düşüp sağlam şekilde arkadan müdahalede bulunması ve Oğuz'un bu tepkiye karşılık vermesi tansiyonu bir anda yükseltmişti Karşıyaka'da. Bu gerginliğin cezasını da bugün açıklamış federasyon: Andre Smith'e 2 maç + 3000 TL, Oğuz Savaş'a 2 maç + 2000 TL ve ev sahibi Karşıyaka Spor Kulübü'ne de 8000 TL para cezası.

İki oyuncu da diskalifiye edildiği için birer maç ceza almışlardı zaten. Ama gerginliği başlatan isim ile buna tepki veren Oğuz Savaş'ın aynı cezayı alması pek adil değil gibi geldi bana. Önümüzdeki günlerde yapılacak itirazla bir maça indirilebilir Oğuz'un cezası zira pozisyonda Oğuz, arkasını dönmüş savunmaya koşuyordu.

14 Yorum Yapılmış:

KskHyTr dedi ki...

Sağlam bir şekilde müdahalede bulunması?? Smith oğuzu arkadan koşarken ittiriyor(vurmuyor) oğuzda buna karşılık veriyor bence iki maç ikisinede fazla... Oğuza hiç ceza verilmeyebilirdi(diskaliye=bir maç ceza cok şaçma bence) smithede 1 maç yada daha fazla para cezası...
olayın videosu :
http://www.youtube.com/watch?v=v-EPIqkDNaM

Adsız dedi ki...

Şu olaylar Fenerbahçe'nin evinde olsaydı en az 3 maçtan başlardı ceza.

silahsız kuvvet dedi ki...

8000 bin TL'de epey komikmiş. Ben vereyim cepten KSK zahmet etmesin cezayı ödemek için.

Fanatik Basket dedi ki...

her maçta olabilecek sıradan bi olay bence, taraftarın da etkisiyle olay biraz fazla büyümüş o kadar.

oğuz, gelen müdahaleden sonra tepki veriyor ve elle hiçbi müdahalesi yok, sadece göğüsüyle itiyor. bence ceza almasını gerektirecek bi hareket yok ortada.

andre smith'e verilen ceza da fazla bence. rakibini iten ve olayı başlatan taraf olduğu için diskalifiye olması normal ama 1 maç ceza yeterliydi bence..

GreenTuborg dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
KskHyTr dedi ki...

Haklısınız beyler Federasyonu KSK seçtirdi:))) Her zamanda kayırmıstır turgay baba çiftliği bizi gece gece hiç güleceğim yoktu:)

KskHyTr dedi ki...

Ha birde silahsız kuvvet o vereceğin 8bin liraya gerçekten muhtaç ksk malesef... bilmem farkındamısın ksk nin yabancıları 80-90 bin dolara oynuyor yani giricek in yıllık ücretiyle(2milyon dolar civarı deniliyor?) karşılaştırınca biraz garip olmuyormu?? Çok az gözüküyor ülker sponsoru takımlara bu cezalar ama bilet gişesi bile hacizli olan ksk nin canını yakar anlayacağınız...

anti_dejavu dedi ki...

ya zaten türkiyede bi gariplik var bu cezalarda nasıl bi kriter var ben anlamadım herhalde hafifledikçe ağırlaşıo ağırlaştıkça hafiflio mu ? genel anlamda bi sorun var... hadi hayırlısı... futbol basketbol tüm spor dallarında var bu terazi sorunu... ya da en basiti biz ne ödül ne de ceza vermeyi biliyoruz...

GreenTuborg dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
nonstop dedi ki...

andreye fazladan 1000 tl ceza gelmiş, bu parmağın cezası olabilir.

KskHyTr dedi ki...

Green tuborg turgay babanın çiftliğinin ksk kadar nefret ettiği başka bir takım yoktur tbl de bundan emin ol... Sizin başkan yol verdi turgay babanız yine şeçildi git şikayetini aziz başkanına yap(keser döner sap döner durumu oldu sanırsam:)... Ksk ye karşıda mağdur rolü oynanıyor ya ona gülüyorum hala bilmem anlatabildimmi...

ozz dedi ki...

her iki taraf içinde oyunculara verilen cezalar fazla olmuş. Federasyonda bir standart yok aynı olay başka bir yerde olsa bu sefer başka cezalar çıkardı. Bu farklılıklar yüzünden de sürekli kavgalar çıkıyor.
Geçen sezon FB-Efes maçında çıkan olaylarla, GS-FB maçında çıkan olaylar arasında ne kadar fark var (kinsey'in yumruğu dışında) vardır elbette fark ama birinde koca tribünleri bir kadın tahrik etmiş ve sanki maç boyunca usluca duran taraftar birden azmış edasıyla cezaları hafifletilmiştir. Bu konuda daha da ayrıntıya inmeye gerek yok sanırım.

GreenTuborg dedi ki...

@ KskHyTr

Öncelikle benim babam benim için çok değerliydi o bahsettiğin turgay'a bu sıfatı yakıştırıp benim babam yapmanı aynen sana iade ediyorum.

İkincisi bur da çoğu insanın düşüncesi mhk'nin nekadar tutarsız cezalar verdiği şimdi karşıyaka 2 maç ceza alsa benim ne işime yarar yada smith 10 ceza alsa keza maksat burda bağcıyı dövmek.

Bide M. Özaydın'lının lafına çok takılmışsın anlaşılan eğer turgay demeirel dediğin gibi olsaydı bizim çalınan bir şampiyonluğumuz olmaz ve efes pilsen küme düşürülürdü siz ne kadar sevmiyorsanız biz sizden daha nefret ediyoruz t. demirel'den buna emin olabilirsin.

KskHyTr dedi ki...

Sevgili green tuborg turgay babanın çiftliği derken basketbol federasyonundan bahsediyorum(ali babanın çiftliği cümlesi gibi) senin baban manasında söylemedim burda bir çok topiğin altındada kullandım bu cümleyi... federasyona turgay babanın çiftliği diyorum yanlış anlama:)