1 Mart 2010 Pazartesi

Ankaralı ve Biricik Dünya Kupası'nda

Bu yaz ülkemizde gerçekleştirilecek Dünya Kupası organizasyonunda görev yapacak hakemlerin isimleri açıklandı. Recep Ankaralı ve Murat Biricik'in isimleri de listede var. Murat Biricik Kayseri grubunda, Recep Ankaralı ise İstanbul grubunda düdük çalacak. Listenin tamamı şöyle:

A Grubu (Kayseri): Samir Abaakil (Fas), Juan Artega (İspanya), Murat Biricik (Türkiye), Jose Anibal Carrion (Porto Riko), Guerrino Cerebuch (İtalya), Marcos Fornites Benito (Brezilya), William Gene Kennedy (ABD), Olegs Latisevs (Letonya), Longsheng Qiao (Çin), Eddie Viator (Fransa)

B Grubu (İstanbul): Recep Ankaralı (Türkiye), Romualdas Brazauskas (Litvanya), David Chambon (Fransa), Christos Christodoulou (Yunanistan), Yuji Hirahara (Japonya), Carlos Jose Julio (Angola), Jose Martin (İspanya), Jose Hernan Melgarejo Pinto (Kolombiya), Reynaldo Antonio Mercedes Sanchez (Dominik Cumhuriyeti), Stephen Seibel (Kanada)

C Grubu (Ankara): Ilica Belosevic (Sırbistan), Scott Jason Butler (Avustralya), Marwan Egho (Lübnan), Pablo Alberto Estevez (Arjantin), Vitalis Odhiambo Gode (Kenya), Carl Jungebrand (Finlandiya), Christiano Jesus Maranho (Brezilya), Sasa Pukl (Slovenya), Fernando Rocha (Portekiz), Hector Sanchez (Venezuela)

D Grubu (İzmir): Heros Avanesian (İran), Michael Aylen (Avustralya), Marc Jerald Davis (ABD), Srdan Dozai (Hırvatistan), Juan Jose Fernandez (Arjantin), Milivoje Jovcic (Sırbistan), Luigi Lamonica (İtalya), Borys Ryzhyk (Ukrayna), Jorge Vazquez (Porto Riko), Jakup Zamojski (Polonya)

10 Yorum Yapılmış:

Yiğit Gökçehan KOÇOĞLU dedi ki...

8 ülke 2'şer hakem veriyor. Biri de biziz..

mozlu dedi ki...

fatih söylemeoğlu ve rüştü nuran gibi üst düzey seviyede hakemı nasıl es geçmişler şaşırdım..halbuki kendileri tam görev adamıdır...

KskHyTr dedi ki...

Erşan kartalında olmaması çok üzücü gerçekten yıkıldım. Neyse efes cup falan varda....

cannksk dedi ki...

recep hocamı izmire vermeyen fibayı kınıyorum :D

GreenTuborg dedi ki...

Fatih Söylemezoğlu'na yazık olmuş hiç olmazsa bile efes pilsen kontenjanından seçilmeliydi...

KskHyTr dedi ki...

Kesinlikle Recep hoca izmire verilmeliydi burdaki son maçında maçın ortasında trübünden çiçek verilmişti:)))

basketçi dedi ki...

ankaralı EL maçlarında süper maç yönetiyor
yurt içinde ise süper görmezden geliyor

Cakivu dedi ki...

fatih söylemezoğlu ve erşan kartal, kainat şampiyonasında maç yönetecekler bekleyin siz :) dünya şampiyonası kesmez onları, fiba zaten özellikle final maçında son saniyede, kenardan topu oyuna sokmadan faul yapana sportmenlik dışı faul çalabilecek vizyon sahibi ama kesinlikle belli grubun tetikçisi olmayan hakemler arıyormuş :)

bu arada söylemedi demeyin her ikiside gene final maçında ya da play off larda bir şekil görev alacaklar...

basketçi dedi ki...

Ayhan Kalyoncu'nun türkbasket.com da yer alan köşe yazısının sadece sonu:

Son olarak Fenerbahçe Ülker – Galatasaray Cafe Crown maçında Bogdan Tanjevic’in GS’lı Wilkonson’ ın şut stilini değiştirmesine yardımcı olmak için sahaya girmesi, hakem arkadaşlarımızın hoşuna gitmiş olacak ki kendisine en ufak bir tepki göstermediler. Gerçekten Bravo Tanyevic’ e ! Bu ülkede öyle bir saygınlık kazanmış ki, kendisine hiç bir hakem bu tip ihlallere karşı yaptırım uygulama cesareti gösteremiyor. Üstelik haftalar önce bu davranışlardan dolayı Halil Üner’ in feryat etmesine rağmen hakemlerimizin en ufak bir duyarlılık göstermemesi beni seneye çifte vatandaşlık başvurusu yapmayı ciddi ciddi düşünmeye sevk etti. Bu arada geçtiğimiz sezon Karşıyaka’ yı çalıştırırken, İstanbul’ da Fenerbahçe Ülker maçının sonunda kendisi ile tokalaşmadan dolayı aramızda çıkan tartışmadan sonra beni azarlamaya kalktığında, ona boyun eğmediğim için ÖZÜR DİLİYORUM !

Kendisinin bu kadar sayılıp sevildiği bir ülkede ona nasıl karşı gelmek gibi bir hata da bulunmuşum. Bu yüzden seneye saçları uzatıp, ön tarafa biraz saç ektirip, gözlüklerimin yerine lens takıp, bir de top sakal, -viç soyadını da aldım mı bu iş tamam… Hiçbir hakem Ayhan Kalyoncu olduğumu anlamaz, çünkü onlar maça konsantre kenardaki – viç’ lerle ilgilenmezler. Bizde Tanyevic’ in biz Türk antrenörlere bıraktığı davranış mirasını devam ettiririz. Hatta ben Wilkinson’ nın şutuna blok bile yapabilirim.

HAJMO (haydi) AYHANOVİC !

Yorum: AYHAN KALYONCU

GreenTuborg dedi ki...
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.