6 Mart 2010 Cumartesi

Antalya BŞB: 61 - Kepez Bel: 75 (Derbi Kepez'in)

Antalya BŞB'nin aldığı başarılı sonuçlara karşın içerisinde bulundukları finansal sıkıntıyı yazmıştık hafta içinde. Yerlilerin idman boykotuna, Önder Külçebaş ve Serkan İnan'ın da sakatlıkları eklenince şu an alınacak her galibiyete çok ihtiyacı olan Aziz Bekir de ellerini ovuşturmaya başlamıştı sanırım. Geçen hafta olduğu gibi yine Buckman'ı tribüne gönderen Kepez Belediyesi, 9-0'lık bir seri yiyerek başladı maça ilk iki dakikada. Bu iki dakikanın ardından oynanan sekiz dakikanın skoru ise 20-2 Kepez lehine oluştu. Maçı kazanacağına dair ilk mesajı burada veren ve ikinci çeyrekte 32-21 ile çift haneli farkı gören konuk takım, devre sonunda yediği 10-1'lik seri ile yalnızca iki sayı önde girebildi soyunma odasına. Öldürücü darbe ise üçüncü çeyreğin son hücumunda Ersin Görkem'in üçlüğü ile başladı. 49-52 önde olan Kepez, yakaladığı 16-0'lık seri ile bir anda skoru 49-68'e taşırken Antalya derbisinden çok önemli bir galibiyet çıkartmayı başardı.

Ev sahibi Antalya BŞB cephesinden yorumlanması zor bir maç oynandı bugün zira maçı sahada değil saha dışından kaynaklanan sorunlar yüzünden kaybettiler. Pas geçiyorum o nedenle. 27 sayı 9 ribaund ile maçın en skorer ismi olan Jovo Stanojevic ile birlikte 19 sayı 6 ribaund 3 asist ile maçı tamamlayan Ersin Görkem galibiyetin mimarları olmuşlar. Marcus Hall'un 36 dakika sahada kalıp, 1/10 saha içi isabeti ve 5 asist/4 top kaybı oranı ile oynamasına karşın alınan bu galibiyet çok daha değerli tabii ki. Onun kötü oynadığı bir maçı kazanmaları da psikolojik durumlarının gayet iyi olduğunu gösteriyor aslında. ' Kurtar bizi baba' modunda değiller en azından.

Bu galibiyetle birlikte galibiyet sayısını altıya yükselten Kepez, Aziz Bekir yönetimindeki ikinci maçından da galip ayrılmış oldu böylece. Haftaya çok kritik bir Mersin BŞB maçları var önünde ve moralli şekilde hazırlanacaklar o maça. Düğümün hepsini olmasa da önemli bir kısmını çözecek o karşılaşma.

Antalya BŞB (61): Brian Greene 15 (13 ribaund), Dj Thompson 2 (2 asist), Hakan Erol 2 (4 ribaund-1 asist), Aaron Jackson 7 (3 ribaund-4 asist), Patrick Femerling 7 (6 ribaund), Caner Şentürk 12 (6 ribaund-2 asist), Salih Uğraşan, Oktay Yılmaz 1 (3 ribaund), Umut Yenice 15 (2 ribaund-1 asist)

Kepez Belediyesi (75): Erdem Türetken 7 (9 ribaund), Marcus Hall 2 (3 ribaund-5 asist), Jovo Stanojevic 27 (9 ribaund-1 asist), Levent Bilgin 2 (1 ribaund) , Andrius Mazutis, Nikolay Padius 9 (4 ribaund-3 asist), Barış Güney 9 (4 ribaund-3 asist), Ersin Görkem 19 (6 ribaund-3 asist), Mesut Ademoğlu (2 ribaund-2 asist)

1 Yorum Var:

iceman dedi ki...

Macı Antalyada yasayan arkadaslarımdan dınledım Kepezınkazanacagı ılk perıotdan bellıymıs bravo azız bekır ve ekıbıne..Antalyada profesyonel yonetıcılere sahıp olmalı Yoksa ALTAR TUNCKOL'un cabası ıle ancak bu kadar oluyor...