17 Mart 2010 Çarşamba

Antalya BŞB: 84 - Banvit: 82 (Mutlu Yıllar Koç)

Yaşanan finansal sıkıntılara karşın çıkıp oyununu oynamaya devam ediyor Antalya BŞB. Haftasonu Ereğli'de aldıkları mağlubiyetin ardından sezonun formda takımlarından Banvit ile karşılaştılar bugün. İlk çeyreği 23-19 önde tamamladıktan sonra ikinci çeyrekte yedikleri 31 sayı ile soyunma odasına 50-42 yenik girdi Antalya temsilcisi. Farkın Banvit lehine 13 sayıya kadar çıktığı bu devrenin ardından ikinci yarıda oyuna tutunmayı başaran Antalya, son topa kadar mücadelenin sürdüğü karşılaşmadan Aaron Jackson'ın son saniye basketiyle galip ayrılan taraf oldu. Geçen hafta Ereğli'de yaptığı 10 top kaybı ile Shipp'in rekoruna ortak olan Jackson, 20 sayı ile takımının ve maçın en skoreri olurken bu 20 sayı içerisinde en değerlisi şüphesiz ki bitime saliseler kala bulduğu basketti.

Banvit cephesinde ise Keith Simmons'ın ürettiği 18 sayının 17'sini ilk devrede bulması, Chuck Davis'in düşük yüzde ile 7 sayıda kalması maça dair ilgi çekici notlar. 5 maçlık galibiyet serileri sonlanmış oldu böylece. 13 sayı kadar öne geçtikleri bir deplasmanda maç vermeleri alışık olmadığımız bir tablo bu sezonki Banvit özelinde. Ama toplamda sadece yedinci yenilgileri olduğunu düşünürsek, ekstra galibiyetlerin ardından ufak bir iş kazası diyebiliriz sanırım onlar için.

Bu mağlubiyetin ardından eğer Beşiktaş Cola Turka evinde kazanırsa bu akşam, üçüncülük koltuğunu kaybedecek Banvit. Kalan haftalarda o koltuğu geri alabilmek için yarışacaklar siyah beyazlılarla. Antalya'nın ise play-off yarışı sürüyor, 11. galibiyetleri oldu bu. Bugün doğumgünü olan koç Altar Tunçkol'a da günün en önemli hediyesini bu galibiyetle beraber takımı verdi sanırım. Mutlu yıllar koç, nice galibiyetlere.

Antalya BŞB (84): Brian Greene 13 (11 ribaund- 2 asist), DJ Thompson 11 (2 asist), Hakan Erol 6, Aaron Jackson 20 (6 ribaund- 3 asist), Patrick Femerling 7 (1 ribaund- 1 asist), Önder Külçebaş 11 (4 ribaund- 4 asist), Caner Şentürk (1 ribaund- 2 asist), Umut Yenice 16 (4 ribaund- 1 asist)

Banvit (82): Barış Ermiş 7 (1 ribaund- 3 asist), Ufuk Gürgen 2, Lance Williams 12 (5 ribaund), Chuck Davis 7 (5 ribaund- 6 asist), Yiğitcan Turna 4 (2 ribaund), Barış Özcan 12 (2 ribaund- 5 asist), Keith Simmons 18 (1 ribaund- 1 asist), Goran Cakic 13 (2 ribaund), Yunus Çankaya 7 (1 ribaund- 1 asist)

Henüz Yorum Yapılmamış