29 Mart 2010 Pazartesi

Aynı Maçta 2 Farklı Fair-Play Profili

Dünkü Beşiktaş Cola Turka - Erdemir maçını izleyenlerin gözünden kaçmamıştır ama yine de yazmakta fayda var. Aynı maç içinde iki farklı fair-play profili görünce insan not ediyor tabii bu durumu bir şeyler karalayabilmek adına. İlk profil ikinci çeyreğin hemen başlarında yanlış karar verdiğini gördüğü hakeme 'Top benden çıktı' diyerek topun Erdemir'e verilmesini sağlayan Kerem Özkan. İkinci profil ise maçın sonunda Beşiktaş Cola Turka'lı oyuncuların topu rakibe kaptırmamış olsa bir basketle maçı uzatabileceği pozisyondan hemen önce Ümit Türkoğlu'ndan çıktığı net bir biçimde görülürken, bu pozisyonu görme konusunda sıkıntı yaşamayacağı bir pozisyonda bulunmasına rağmen Beşiktaşlı oyuncuların 'Sen de gördün, söylesene' tarzı baskılarına 'Yok hayır, sizden çıktı, gördüm' şeklinde cevap veren Hakan Köseoğlu. Sonra uzaklardan Mehmet Keseratar yine kararı değiştirtip yardımcıya doğru kararı verdirtti ama biz yazdık tabii bu notu bir kenara.

Tabii bu iki farklı profili karşılaştırırken birinin maçın 11. dakikasında, diğerinin ise 40. dakikada olduğunu da hesaba katmak lazım. Ama yine de ilginç bir detaydı, paylaşmak lazımdı. Sonuçta kazanan Hakan Köseoğlu'nun takımı oldu ve Hakan da maç boyunca takımını iyi organize ederek ofansif anlamda üretkenliğin bir numaralı hazırlayıcısı oldu. Alkışı da hak etti. İkinci yarıdaki sorumluluk aldığı dakikalar takımı maç içinde ayakta tuttu. Diğer tarafta Kerem Özkan'ın son maçlardaki olumlu performansı da bu maçta biraz azalarak da olsa devam etti. Burak Bıyıktay ona şans veriyor ve karşılığını da görüyor bu yıl. Yerli rotasyonunda bir oyuncusu daha var işte elinde, fena mı? Darısı buna cesaret edemeyen koçların başına. Aynı şekilde Melih Yıldız'a da değinmek lazım Erdemir cephesinden. Olumlu işler yapıyor o da. Dakikaları az da olsa.

5 Yorum Yapılmış:

Ömer dedi ki...

Burak Biyiktay'i Kerem seciminden dolayi kutlarken, Arin'i hala inatla ara ara sahaya surdugu icin esefle kiniyorum.

KskHyTr dedi ki...

Sporda torpil olmaz değilmi:)

Alvertis dedi ki...

@ Ömer; Arın'ın neden oynadığını görmek için babasını tanımak yeter!

tuğçe555 dedi ki...

Kerem güzel kişiliğini ortaya koymuş bi kez daha takdir ettim :)
Arın erdemir maçına güzel başlamıştı aslında fırsat verilirse iyi bir oyuncu olabilir o kadar da yeteneksiz değil..

Gürkan Alkan dedi ki...

Hakan sadece o pozisyonda değil, bir iki pozisyonda daha böyle davrandı. Bir pozisyonda sanırım Kerem ile onların 13 numaraları karşı karşıya geldi. 13 numaraları artistlik yaptı orda, dirsek göstermeye çalıştı. Halbuki bariz Kerem'in eli çarptı. Orda da Hakan hakemin yanına fırladı hemen sağolsun. Maç içindeki kararlara zırt pırt itirazı da acabası. Biz ile bayan hakemin verdiği onca saçma karara bu kadar itiraz etmedik orda, ayıp be.