26 Mart 2010 Cuma

Bandırma'da İlk Günün Programı

Bugün başlayacak olan Teknosa Bayanlar Türkiye Kupası'nda ilk günün programı şu şekilde:

14:00 Mersin BŞB - Samsun Basketbol
16:15 Beşiktaş Cola Turka - Panküp Kayseri
18:30 İstanbul Üni. - Fenerbahçe
20:45 Galatasaray - Ceyhan Bel.


Kupaların sürprizlere her zaman için müsait olduğunu çok değil bundan bir ay kadar önce Mersin örneğinde gördük bir kez daha. Buna karşın ilk günde üç favorinin de fire vermesi çok zor gözüküyor. Hani olur da biri yenilirse yarın, gerçekten büyük sürpriz olur. Beşiktaş'lı dostlar tarafından sıkça dile getirilip, yakınılan kura şanssızlığı burada da devam ediyor onlar için. Vickie Johnson transferi sonrası seviye atlayan Kayseri ile ligde ciddi anlamda sıkıntılar yaşayan siyah beyazlıların mücadelesi açık ara günün en keyifli maçı olmaya aday. 20.45'de oynanacak son maç olan Galatasaray - Ceyhan Belediyesi maçının ardından yarı final kuraları çekilecek ve yeni eşleşmeler belirlenecek.

Son 11 yılın dokuzunda kupaya uzanan ve bunu gelenek haline getiren Fenerbahçe. Hukuki ve etik yönleri fazlaca tartışma konusu olan Zafer Kalaycıoğlu transferinin ardından bu transferi yaparken hedeflediği başarıyı bir türlü yakalayamayan ve ligdeki kötü sonuçların ardından menajerini bırakıp, buraya kazanmaktan başka çıkar yolu olmadan gelen bir Galatasaray. Ve bu iki ezeli rakibin gölgesinde, büyük işler başarıp bayan basketbolunda önemli yatırımlar yapan Ceyhun Yıldızoğlu'nun Mersin'i. Üç günün sonunda bu üçgenden kupayla çıkacak olan taraf bakalım kim olacak.

1 Yorum Var:

Ömer dedi ki...

Nacizane fikrimdir; Bence kupa maçları oynanırken veya bir daha oynanmadan bir haber, bir yazı ile kupanın tarihçesi hakkında bilgilendirin insanları :)

Bayan Kupası'nı en fazla Fenerbahçe almıştır, son bilmemkaç yıldır kazanıyordur, Galatasaray bilmemkaç yıldır alamıyordur, Beşiktaş zaten hiç alamamıştır ama 4 kez finale çıkmıştır gibi gibi.

Tekrarlıyım nacizane fikrim tabi bu :)