14 Mart 2010 Pazar

Banvit: 86 - Darüşşafaka CT: 83 (Douby Ne Yapsın?)

Pazar programının ikinci maçında ligde kalma umutlarını haftalar geçtikçe kaybetmeye başlayan Daçka ile ligin belki de en formda takımı Banvit karşı karşıya geldi. Başabaş geçen ilk çeyreğin ardından ikinci çeyrekte yakaladığı 27-13'lük seri ile devreyi 52-36 önde kapatan Bandırma temsilcisinde, 15 sayı üreten Barış Özcan devrenin en dikkat çeken performansına imza atan isimdi. Dün Oyak'ın Telekom karşısında aldığı sürpriz galibiyet, Kepez ve Mersin BŞB'nin yaşadığı hareketlilikler ile ligde kalma şansı oldukça azalan Daçka'nın, ne yalan söyleyeyim, buradan ayağa kalkmasını beklemiyordum. Ama Quincy Douby'nin üçüncü çeyrekte şut kaçırmadan 15 sayı üretip, Banvit'in bu on dakikada takım halinde ürettiği skorun bir üstüne çıkması ile yeniden ortak oldular maça. Son çeyreğe yalnızca iki sayı geride girdiler(66-64).

Son çeyrekte ürettikleri 19 sayının 14'ünde Quincy Douby imzası vardı yine. Jermareo Davidson beş sayıyla skora katkı veren tek isim ki ilk sekiz dakikada Douby haricinde skor üretebilen Daçka'lı yok. Banvit cephesinde ise Keith Simmons'ın final periyodunda sadece bir şut kaçırarak ürettiği 8 sayı galibiyetin anahtarlarından biri oldu. Barış Özcan'ın iki üçlüğü, Lance Williams'ın boyalı bölgeden bulduğu iki basket ile de galibiyete ulaşan taraf oldular kendi oyun dinamiklerini sahaya yansıtarak.

29'u ikinci yarıda olmak üzere 39 sayı üretip yanına 7 asist 4 top çalma 3 ribaund ekleyen Quincy Douby bir kez daha engel olamadı bugün mağlubiyete. Orta sıralarda play-off yarışı içerisinde yer alan bir takımda O'nu izlemek çok farklı bir tecrübe olabilirdi bizler için. Chris Lofton'ın geçen sezon Mersin'de yarattığı etkiyi yaratabilirdi mesela rahatlıkla. Şu performansın galibiyete dönüşememesi can sıkıcı elbette. Banvit'te ise Barış Özcan'ın 5/13 üçlük denemesi ise ürettiği 21 sayı, Barış Ermiş'in 11 sayı 10 asisti dikkat çeken rakamlar. Chuck Davis - Lance Williams ikilisinin nispeten sessiz kaldığı bir günde Keith Simmons'ın 8'i son çeyrekte olmak üzere bulduğu 17 sayı ise bugünkü galibiyetin mimarı kesinlikle.

Banvit (86): Barış Ermiş 11 (6 ribaund- 10 asist), Lance Williams 13 (1 ribaund- 1 asist), Charles Edward Davis 9 (6 ribaund- 2 asist), Yiğitcan Turna (1 asist), Barış Özcan 21 (4 ribaund- 1 asist), Barış Hersek 5 (2 ribaunt), Keith M Simmons 17 (6 ribaund), Goran Cakic 2 (3 ribaund), Yunus Çankaya 8 (3 ribaund- 2 asist)

Darüşşafaka CT (83): Quincy Douby 39 (3 ribaund- 7 asist), Melih Mahmutoğlu 5, Uluğ Kaçaniku 3, Bora Hun Paçun 2 (1 ribaund), Yunus Emre Sonsırma (1 ribaund), Cevat Alper Özcan 2 (2 ribaund- 3 asist), Polat Kaya 7 (2 ribaund), Haris Mujezinovic 4 (7 ribaund- 2 asist), Jermareo Birsute Dorsey 21 (13 ribaund- 2 asist), Can Özcan (1 ribaund)

1 Yorum Var:

Adsız dedi ki...

Hehe, başıklarımız ne de uyumlu Çağlar :)