9 Mart 2010 Salı

Banvit: 94 - E.Krasnoyarsk: 85 (Veda Galibiyeti)

Bugün pek çok gazetede ve internet sitelerinde yazılanın aksine tur ümidini geçtiğimiz hafta kaybetmişti Banvit. Deplasmanda 23 sayı farkla yenildiği Fransız takımını Bandırma'da sadece sekiz sayılık bir farkla mağlup edince bugünkü maç da formaliteye dönüşmüştü. Geçen hafta yazmıştık zaten bunu. Fakat Banvit'in bugün kazanıp, grubun diğer maçının sonucu bekleyeceği yazıp çizildi gün içinde. Onu düzeltelim öncelikle. Tur için ufak da olsa umutlu gelen taraf, galibiyet alması halinde Roanne Basket - Antwerp Giants maçının sonucunu bekleyecek olan, Rus ekibi Krasnoyarsk'dı. Ama Avrupa'da sezonu galibiyetle noktalamak isteyen Banvit izin vermedi buna. 18-23 geride kapattığı ilk çeyreğin ardından diğer üç çeyrekte sırasıyla 24-25-27 sayı ile hücum performansını yükselterek galibiyete ulaşan taraf oldu.

Rotasyonu sezon başından bu yana zaten olabildiğince geniş tutmaya çalışan Orhun Ene, sezonun geride kalan kısmında süre vermediği isimlerden Ufuk Gürgen'i bugün 23 dakika sahada tutarken; 1990 doğumlu İzzet Türkyılmaz'ı da sürmüş sahaya, 4 dakika da olsa. Çalışan Banvit altyapısında konuşulan isimlerden biri de İzzet'di. Takımın iskeleti konumundaki Barış Özcan - Lance Williams - Chuck Davis üçlüsünden en fazla süre alan isim 11 dakika ile Lance Williams olurken, Banvit'in onların oynamadığı bir karşılaşmayı kazanması da sevindirici elbette. Formalite maçı olmasına rağmen. 19 sayı 6 ribaund 6 asist ile maçın en skoreri olan Barış Ermiş'in performansı kadar dikkat çekici olan bir diğer isim ise 17 sayı 8 ribaund ile maçı tamamlayan Kaspars Kambala.

Banvit (94): İbrahim Yıldırım 6 (2 ribaund), Barış Ermiş 19 (6 ribaund- 6 asist), Ufuk Gürgen 13 (5 ribaund- 5 asist), Lance Williams 8 (2 ribaund), Charles Davis 2, Yiğitcan Turna 4 (4 ribaund), Barış Hersek 7 (2 ribaund), Keith Simmons 12 (4 ribaund), Goran Cakic 14 (4 ribaund- 1 asist), Yunus Çankaya 8 (3 ribaund)

Enisey Krasnoyarsk (85): Sergey Demenshkin 8 (6 ribaund- 2 asist), Lionel Chalmers 7 (3 ribaund- 4 asist), Andrey Komarovskiy 13 (2 ribaund- 2 asist), Alexander Anisimov 2, Alexey Savkov 9 (2 ribaund), Dmitry Nikolaev 10 (4 ribaund), Vladimir Dyachok 9 (4 ribaund- 1 asist), Frederick Warrick 10 (2 ribaund), Kaspars Kambala 17 (8 ribaund- 1 asist)

Henüz Yorum Yapılmamış