23 Mart 2010 Salı

Beşiktaş Cola Turka'nın Yeni Guard Adayları

Chatman'ın olayı, yerine alınan Perry'nin sakatlığı (daha bir 2-3 hafta yok), üstüne yetmezmiş gibi bir de Engin Atsür'ün sakatlığı gelince son Kepez maçının ilk bölümünde topu yarı alana dahi taşıyamamıştı Beşiktaş Cola Turka. Tabii durum bu kadar kötü olunca hemen bir guard arayışı da başladı siyah beyazlı takımda. Şu anda iyi oyuncu bulmak hayli zor. Boşta olup 2-3 aydır maç yapmayan adamı almak da yarardan çok zarar getireceğinden mecbur bir yerlerden birilerini çıkartmak zorunda Beşiktaş Cola Turka. Bunun için 2 aday var şu anda önlerinde. Biri Maroussi formasıyla bu yıl Euroleague'de oldukça iyi işler çıkaran Jamon Lucas. Onu 2 yıl önce Antalya BŞB forması giydiği dönemden de hatırlayacaksınız. Diğer isim ise Kızılyıldız'ın oyun kurucusu Vuk Radivojevic. Radivojevic'in olma ihtimali Lucas'a göre biraz daha fazla, zira Lucas'ı çıkartmak çok da kolay değil oradan. Lucas'ın bu yılki Avrupa istatistikleri burada, Radivojevic'in istatistikleri ise şurada. Telekom'a karşı bu yılki en yüksek rakamını yakalamıştı Radivojevic. Onu da oradan hatırlarsınız.

Topu yere vurabilecek bir isim çok rahatlatır mevcut takımı. Zira 2-3-4 numaralarda ortalamanın gayet üstünde bir takım Beşiktaş Cola Turka. Guardsız halleriyle bile durumu toparlayıp yeneceklerdi Kepez'i ama Baxter sağolsun pek istekli değildi bu konuda. Yalnız takıma para ödeme konusunda onca sıkıntı yaşarken hala oyuncu arayabilmek, kovalayabilmek, kontrat önerebilmek de ayrı bir tez konusu tabii, oralara hiç bulaşmayalım şimdilik. Salsabasket özel haberidir.

3 Yorum Yapılmış:

Barış dedi ki...

Umarım Radivojevic'i almazlar.Bu tip oyuncular bizde hiçbir zaman başarılı olamamıştır.Perry Fb maçına yetişecekse beklenmeli bence.Adı geçen iki oyuncu da onun yarısı kadar ancak katkı verebilirler gibi duruyor çünkü.

vselcuk dedi ki...

J.Lucas cok iyi oyuncudur ama 2 numara oynar, alınırsa doğru seçim olmaz bence

BaHa dedi ki...

Radivojevic oldu gibi...