13 Mart 2010 Cumartesi

Bornova Bld: 79 - Beşiktaş CT: 88 (İlk İzmir Galibiyeti)

Lonny Baxter'ın cezası nedeniyle oynayamadığı haftada İzmir deplasmanına konuktu siyah beyazlılar. Bu sezon daha önce Pınar Karşıyaka ve Aliağa yenilgileri aldıkları İzmir'de, son çeyrekte 28 sayı üreterek galibiyete ulaşan taraf oldular. İlk altı dakikada sekiz sayı üretip bir de asist yapan Marque Perry bu dakikada kenara geldi ve bir daha oyuna girmedi. Muhtemelen bir sakatlık yaşandı, canlı yayın olmadığı için salondan gelecek geri dönüşleri bekliyoruz bu noktada. 3. çeyrekte Beşiktaş Cola Turka'nın ürettiği 21 sayının altına imza atan Engin Atsür - Brad Newley ikilisi takımları adına maçın en skorer oyuncuları olmuşlar. 46 sayı 10 ribaund 4 asist üretirken 9/14 ile üçlük sokmuş bu ikili. Fakat son çeyrekte Adem Ören'in 3/3 isabetle 9 sayı üretip fark yaratan isim olduğunu ve böylelikle galibiyette de büyük pay sahibi olduğunu söyleyelim. Gerçekten çok değerli bir katkı bu Beşiktaş Cola Turka için.

Bugün tam 40 kere serbest atış çizgisine gitmiş siyah beyazlılar, süre alıp da serbest atış kullanmayan oyuncu yok Beşiktaş Cola Turka'da. Son bir dakikadaki taktik faullerin de etkisi var tabii bunda. Çizgiyi tam 10 kere ziyaret eden Engin Atsür var birinci sırada. Bornova cephesinde ise sakatlıktan dönen Cüneyt Erden 20 dakika kadar sahada kalmış bugün. Onun geri dönüşü önemli Bornova'nın oyunu için. 34 sayı 6 ribaund 2 asist ile kesinliğe yakın bir olasılıkla haftanın en skoreri olacak olan Shipp'in bu performansı ise yeterli olmamış Bornova galibiyeti için. Tyler Smith 17 sayı ile oynamış bugün ama Kedrick Brown'suz sisteme henüz alışamadıkları aşikar. Onun yokluğunda üstüste alınan 3. mağlubiyet oldu bu ligde.

Bornova Belediyesi (79): Josh Shipp 34 (6 ribaund- 2 asist), Umutcan Özyıldırım 4 (3 ribaund), Yalçın Azizmahmutoğulları 5 (2 ribaund- 3 asist), Tyler Smith 17 (9 ribaund), Çağdaş Erdoğan 3 (1 ribaund), Frank Elegar 7 (7 ribaund), Serdar Yavuz 3 (2 ribaund- 3 asist), Tomas Nagys 2 (2 ribaund), Cüneyt Erden 4 (2 asist)

Beşiktaş Cola Turka (88): Fedor Likholitov 5 (7 ribaund), Muratcan Güler 5 (3 ribaund- 2 asist), Engin Atsür 26 (4 ribaund- 4 asist), Marque Perry 8, Brad Newley 20 (6 ribaund), Haluk Yıldırım 6 (4 ribaund- 2 asist), Adem Ören 10 (3 ribaund), Cevher Özer 8 (7 ribaund)

1 Yorum Var:

Ömer dedi ki...

Bende maçı skor olarak takip ederken tuttuğum bazı istatistikleri gireyim, şenlensin ortalık.

- 3.periyotta sadece 2 oyuncumuz sayı üretti. 21 sayı attık, 9'u Engin'den 12'si Newley'den.

- Maçın ilk 5 sayısını Likholitov'la bulduk. 5-13 arası Perry devreye girdi. 13-19 arası ise Engin. 20-21.sayılar ise Muratcan ve Cevher'den geldi serbest atışlarla. Tuhaf bir durumdu açıkcası.

- Maça 5 sayı ile başlayan ve ilk yarı sonunda 7 ribaunda ulaşan Likholitov ikinci yarı birşey yapmadı. Ve dördüncü periyotta o da oynamadı. Perry gibi onun da sakatlanmış olmasından korkuyorum açıkcası.

- Baxter'sız iki maç gitti. Haftaiçi Oyak'ı da yendik mi herşey çok güzel olacak.