28 Mart 2010 Pazar

Darüşşafaka CT: 81 - Pınar KSK: 92 (Daçka Artık Zor)

Son 8 haftada içerde kazanıp dışarıda kaybeden Daçka tam 4 maçtır yenilmediği Ayhan Şahenk'te Pınar Karşıyaka'ya yenilerek bu ünvanını kaybetti, kümede kalma yolundaki umutlarının büyük bir kısmını yitirdi. Üstündeki en yakın 2 takımla arasında 3 galibiyet farkının bulunduğunu (ki Kepez'e karşı ikili averajda kötüler, onlarla aralaında 4 fark var denebilir) ve kümede kalabilmeleri için en az 2 takım geçmeleri gerektiğini söylersek bu yorumun hissi değil de matematiksel verilere dayandığını da belirtmiş oluruz. Bazı kişiler için.

Maça iyi başlayan ve skorda da öne düşen Daçka, ikinci çeyreğin ortasında rakibine devrettiği üstünlük bayrağını bir daha geri alamadı. Üçüncü çeyrekte açılan farkı son çeyrekte kapatmaya çalışsalar da Play-Off'a iyi bir yerden girebilmek adına bu galibiyete fazlasıyla ihtiyacı olan Pınar Karşıyaka bu teşebbüse izin vermedi. Aradaki farkı korumayı başaran KSK, sahadan galip ayrılmayı bildi. Bu ligdeki 13. galibiyetleriydi ve onları 6. sıraya taşıdı. Ki zaten 6.'lık koltuğu isteyecekleri konumdur diye düşünüyorum, hem Banvit'in ilk 2 sıradaki takımlara göre daha göze kestirilebilecek bir takım olması hem de olası bir eşleşmede 0-0'lık eşitlikle başlanacak olmasından ötürü.

Bugün ribaund konusunda müthiş bir üstünlüğü vardı Pınar Karşıyaka'nın. 47-28 ile ezdiler Daçka'yı. 20 hücum ribaundu topladılar. Ki bu istatistiğe bu fark biraz az kaçıyor yine matematiksel olarak düşününce. Daçka'da Douby'nin 32 sayısı tek başına galibiyete yetmezken, Karşıyaka'da 20+ yapan tek bir kişi olmamasına rağmen tam 6 oyuncu (4 yabancı + Furkan + Birkan) çift haneli sayılara ulaştı.

Darüşşafaka C.T (81): Quincy Douby 32 (1 ribaund- 5 asist), Melih Mahmutoğlu 12, Uluğ Kaçaniku 5, Bora Hun Pacun, Cevat Özcan (1 ribaund), Polat Kaya 4 (7 ribaund- 4 asist), Haris Mujezinovic 9 (3 ribaund), Jermareo Dorsey 19 (10 ribaund- 1 asist)

Pınar Karşıyaka (92): Serkan Menteşe, Birkan Batuk 14, Ryan Toolson 18 (1 asist), David Holston 10, Andre Smith 15 (12 ribaund), Furkan Aldemir 13 (13 ribaund), Alper Saruhan 4, Ray Wesson 18 (7 ribaund- 2 asist)

2 Yorum Yapılmış:

Fanatik Basket dedi ki...

daçka'da sayı atabilen oyuncu sayısı sadece 6, sadece 3 yerli oyuncu skor üretebilmiş. 81 sayının 60'ı 3 yabancıdan gelmiş.

böyle bir ortamda maç kazanabilmeleri de, ligde kalmaları da mucizeler kalmış durumda haliyle..

Sarıkaya dedi ki...

Efes yapar bi' abilik!-))