8 Mart 2010 Pazartesi

Darüşşafaka CT: 87 - Erdemir: 80 (Bir Umuttur Yaşatan İnsanı)

Geçen hafta Kepez deplasmanında aldığı mağlubiyetle son dönemde ligde kalma adına gösterdiği direnişi büyük yara alan Daçka, haftanın kapanış karşılaşmasında son iki haftayı mağlubiyetle kapatan Erdemir'i ağırladı. Lig sıralamasında üstünde yer alan dört takımın da haftayı mağlubiyetle tamamlamasının ardından geçtiğimiz iki haftayı temizlemek için kazanmak zorundaydı bugün Erdemir. Fakat Daçka, Quincy Douby'nin 16'sını ikinci yarıda, 13'ü 3.çeyrekte olmak üzere ürettiği 22 sayı ile galibiyete ulaşan taraf oldu. Erdemir'in takım halinde 12 sayı ürettiği çeyrekte Douby'nin tek başına 13 sayı üretmesi de maçın en hoş detayıydı.

İlginç notlar bununla sınırlı değil ama güzel notlar var maçtan. Erdemir'in ribaundlarda kurduğu 37-27'lik üstünlük bunlardan ilki. 14'ü hücum ribaundu. Bu üstünlüğe karşın Leon Williams - Mohamed Kone ikilisinin 5/18 saha içi isabetinde kalması da ilginç. Boyalı bölgeden alışılan katkı gelmediği gibi bu sezon Erdemir hücumu için belki de en önemli dişli olan Erkan Veyseloğlu da 9 sayıda kalınca, takım halinde 19 top kaybı yaptıkları bir maçı kazanmaları mümkün değil. Bu kayıplarda aslan payı 5 top kaybı ile Hakan Köseoğlu'nda. Maça dair bir diğer anektod ise, ev sahibi takımın devrede yalnızca üç, otuz dakika sonunda da sadece beş takım faulü ile oynaması. Nasıl becerdiler bunu bilmiyorum ama izlemeyi çok isterdim açıkçası. Maç sonunda da faullerde 23-11 Erdemir üstünlüğü gözüküyor, toplam beş oyuncunun faul yaptığı 11 faulü paylaştığı Daçka'da faullerin beşi Polat Kaya'ya ait dediğimde durum iyice garipleşecektir sanırım.

Bu mağlubiyetle birlikte üstüste 3. mağlubiyetini almış oldu Erdemir. Yazının başında da belirttiğim gibi, önemli bir fırsatı kaçırdılar bugün. G.Saray Cafe Crown'un Efes Pilsen'i devirmesiyle birlikte liderliğe yükselen F.Bahçe Ülker ile birlikte haftanın en kazançlı takımı olacaklardı eğer kazansalardı. Daçka ise umuda yolculuğunu sürdürüyor. Quincy Douby'e en önemli desteği veren isim 19 sayı 13 ribaund ile Jermareo Davidson oldu bugün. Gelecek üç maçta sırasıyla Banvit(d), F.Bahçe Ülker ve G.Saray Cafe Crown(d) ile karşılaşacaklar. Bu seri sonrasında muhtemelen ligden düşmeyi garantileyecekler ama bir umuttur yaşatan insanı diyip, devam ediyorlar yollarına. Tebrik etmek lazım.

Darüşşafaka Cooper Tires(87):
Quincy Douby 22 (5 ribaund- 9 asist), Melih Mahmutoğlu 3 (1 asist), Uluğ Kaçaniku 6, Yunus Sonsırma 3, Alper Özcan 7 (3 asist), Polat Kaya 11 (6 ribaund- 2 asist), Haris Mujezinovic 13 (4 ribaund- 3 asist), Jermareo Dorsey 19 (13 ribaund-1 asist), Can Özcan 3

Erdemir (80): Nathan Funk 16 (6 ribaund- 3 asist), Ümit Türkoğlu 4 (3 ribaund- 1 asist), Erdal Bibo 6 (3 ribaund), Hakan Köseoğlu 12 (1 ribaund- 6 asist), Alex Gordon 17 (2 asist), Mohamed Kone (7 ribaund), Leon Williams 10 (9 ribaund), Erkan Veyseloğlu 9 (4 ribaund- 2 asist), Emre Ekim 6 (4 ribaund)

4 Yorum Yapılmış:

basketçi dedi ki...

aldım elime sazımı :))
demiş
Douby ve dorsey :D

mozlu dedi ki...

can özcan'ın durumu nedir, bunu bizle bir paylaşır mısın

kerim can dedi ki...

Erdemirin kendi evindeki tüm maçları canlı seyrettim. Karşıyaka, mersin, darüşafaka maçlarını son topta rakibin başarısız atışları sonucu kazandı. Yani ilk yarı şansı yanına alıp galibiyetler alan Erdemiri şans meleği terketmiş görünüyor.

duru dedi ki...

Erdemirin kendi evindeki maçlarını seyrettiyseniz Bornova,Fenerbahçe,Galatasaray,Be-şiktaş,Banvit maçlarını da seyretmişsindir.Onlarda da mı şans meleği yanlarındaydı....Ben Kerimcanın aksine Erdemiri bu zamana kadarki en şanssız ama kendi güçleri ile kazanabilen bir takım olarak görüyorum.Hep onların maçlarında kulüplerde yeni bir değişim oluyor.Oda rakip takıma geçici bir ivme veriyor.Erdemir de hep bu ivmeli ana denk geliyor.Mesela Kepez oyuncuları paralarını aldı.Erdemir de kazandılar.Daçka son şensıydı başkan değişimi oldu.Erdemiri yandiler.(Maçı izlediğim için söylüyorum.Daçka maçında hakemler de hep Daçka lehine düdükler çaldılar)Sizce de Erdemir bu koşullar altında şanslı mı,şanssız mı?Artık her takım için kritik maçlar var...İnşallah hep iyi ounayanlar kazanır ve adil maçlar izleme fırsatımız da olur...Herkese iyi günler...