14 Mart 2010 Pazar

Efes Pilsen: 104 - Aliağa Petkim: 78 (Akşama İdman Var)

Aliağa için hedef maçlardan biri değildi bugünkü Efes Pilsen maçı. Maçtan önce de Aliağa'nın bu deplasmandan galibiyet çıkartabileceğini düşünenlerin sayısı yok denecek kadar azdı ama Efes Pilsen bu maçı hedef maç olarak seçince başlıkta yazan tablo oluşuyor işte. Aliağa özelinde olan bir durum değil bu. Evet onları ligin en çok top kullanan takımı yapan düzenden uzak sistemleri de bu sonuçta etken ama Efes Pilsen'in, as oyuncuları ile sahada kalıp savunma yapmayı 'gerçekten' istediği taktirde ligdeki 1-2 takım hariç herkese karşı bu skoru elde edebilecek kapasitede olduğunu biliyoruz.

İlk çeyreği 26-10, devreyi de 53-25 önde kapattılar bugün. Maç başındaki sıkı savunmaya Aliağa'nın ilginç şut tercihleri eklenince beşinci dakikada kopup gitti maç. İlk çeyreğin ardından ara ara baktım maça, zaten tatsız tutsuz olan maç Skytürk'ün yayın anlayışı ile de iyice keyifsiz bir şekle bürününce insanın içinden gelmiyor izlemek. Fark 30 iken, Efes Pilsen'in yaptığı savunma can sıkıcı boyutlara gelince de toptan kapattım maçı. Aliağa'ya karşı 13 sayı 7 ribaund 2 asist ile takımın en iyilerinden biri olsun diye de alınmadı Sinan Güler. Burası için de kurulmadı zaten bu kadro ama burada gelecek bir şampiyonluk herşeyin üstünü örtebilir görüşü hakim zannediyorum. Bugün sahadaki oyun bunu düşündürttü bana bir kez daha.

Rakocevic'i sahaya, Nachbar'ı da tribüne yollamış bugün Ergin Ataman. Sakatlığı bulunan Kerem Tunçeri de forma giyemedi bugün ayrıca. Bu iki ismin haricinde kadrodaki herkes süre aldı. Dusan Cantekin de 12 dakika sahada kalıp, 4 sayı 3 ribaund ile bitirdi maçı. Maçın en önemli detayı budur. Ergin Ataman'ın yerinde olsam akşam yediye bir idman patlatırım, günü boş geçmemiş olurlar en azından.

Efes Pilsen (104): Mario Kasun 19 (11 ribaund- 1 asist), Charles C Smith 12 (6 ribaund- 2 asist), Igor Rakocevic 21 (1 ribaund- 4 asist), Preston Shumpert 20 (5 ribaund- 1 asist), Bootsy Thornton 4 (2 ribaund- 10 asist), Kaya Peker 4 (3 ribaund- 2 asist), Dusan Cantekin 4 (3 ribaund), Ermal Kurtoğlu 7 (1 ribaund- 1 asist), Sinan Güler 13 (7 ribaund- 2 asist), Ender Arslan (6 asist)

Aliağa Petkim (78): Jack Paul Mc Clinton 19 (1 ribaund- 2 asist), Hazer Avcı (1 ribaund), Quinton Robert Hosley 12 (9 ribaund- 3 asist), Engin Emre Bayav 7 (8 ribaund), Vladan Vukosavljevic 19 (9 ribaund- 2 asist), Ceyhun Altay 11 (2 ribaund- 1 asist), Fahri Kaan Üner 4 (2 ribaund- 2 asist), İsmail Çevik (1 ribaund), Lorenzo Gordon 6 (4 ribaund- 2 asist), Mustafa İlkay Okay

2 Yorum Yapılmış:

Erinc Atilla dedi ki...

25 milyonluk takim aliaga'ya 30 fark atmak icin mi kurulmustur ?? efes bu sezonun turk basketbolu adina en buyuk basarisizligi, en buyuk hayal kirikligidir (su ana kadar en azindan, bi dunya sampiyonasi oynansin tekrar dusurunuruz bu konuyu)...

Osman dedi ki...

alttaki takımlar yaklaştı Türkiye'nin en iyi antrenörüne hatırlatırım...