22 Mart 2010 Pazartesi

Efes Pilsen Omar Cook'u İstiyor

Talkbasket yazmış, sene sonunda Unicaja Malaga ile kontratı bitecek olan Omar Cook'a Efes Pilsen ve Maccabi talipmiş. Malaga'nın senelik 750.000 Euro alan Cook ile olan kontratındaki opsiyon hakkını kullanmayı düşünmediğini belirtmişler. Talibinin olması normal Cook'un ama Efes'in bu takımların arasında kendine yer bulması biraz garip. Hali hazırda takımda 2'si Türk, 1 tanesi de Sırp olmak üzere toplam 3 milli guard var sonuçta. Yoksa hala şu malum Rytas - Malaga maçı, Beobasket'e bağlı iki rakip oyuncu Cook ve Popovic'in performansları, sonra hemen gerçekleşen Popovic transferi ve Ataman - Beobasket sıkıfıkılığı bileşkesinde yaşanacak bir şeyler daha mı var?

6 Yorum Yapılmış:

KskHyTr dedi ki...

Yahu bu efes pilsenin çevirdiği dümenlerin yanında lostun senaryosu falan çizgi film gibi kalır:))

Cakivu dedi ki...

popovic transferi insanları düşündürmüştü zaten ama aynı olayı reale yapamaz efes, rytas gariban, ülke zaten fakir, ister guardını da alıp, ayartırsın istersen tüm takımınıda pilot takımın yaparsın ama aynısı madrid e, sienaya sökmez sonra en sonunda ne olur? böyle kanıtlanamamış komplo teorileriyle karşı karşıya kalan basketbolun lokomotiflerinden efes pilsen olur. kimin yüzünden olur ergin beyin peki neden? yani euroleague de bir tur geçicem diye bu kadar kumpas neden? bu kadar para akıtmak neden? malaga-litvanya telefon hatları, menejerlerle uzun toplantılar neden? olan efesin imajına oldu ergin bey gider engin bey gelir ama olaylar hatırlanır.

10ur dedi ki...

yalaaaaan söylüyorsunn :9

basketçi dedi ki...

KskHyTr@
:)))))

Sarıkaya dedi ki...

Valla madem o maç o kadar önemli. Madem Efes, o maçta performans göstermeyeni bile aldığına göre, perofrmans gösterini almaya çalışmasından daha akıllıca bir iş olabilir mi?-)) Tümden mi geliyorum, yoksa tüme mi varıyorum? ona da siz karar verin!-))

Şaka bi' tarafa, milli oyunkurucularımız EL'i kaldıracak bi' performans sergilediler de benim mi haberim olmadı?

Kapkan dedi ki...

Omar efes in aradığı oyuncu asla değil efes pilsen'e gereçk bir guard lazım ve daha üst düzey bir guard lazım. eger bu olay gerçekse efes hatalara deavm ediyor demektir.