19 Mart 2010 Cuma

Efes'te Giden Nachbar (mı?)

Efes Pilsen'de Euroleague'den elenişin ardından sadece Avrupa için alınan Santiago ile yollar ayrılmış, Engin Özerhun tarafından yapılan açıklamada da bir yabancının daha takımdan gönderileceği belirtilmişti. Henüz resmi bir açıklama gelmedi kulüpten ancak İspanyol bir basketbol blogunda bu gidecek kişinin Nachbar olduğu yazılmış. Son maçlarda kadro dışı kalan isim o olmuştu zaten, resmi olmasa da gayrıresmi bir açıklama olarak algılanabilirdi bu davranışı Ataman'ın. Olaya diğer bir taraftan bakacak olursak gitmesi gereken asıl kişinin Popovic olduğunu ama gidecek kişinin o olmayacağını daha önce de yazmıştım. Rako ve Boki dışındaki isimlerin gitmeyeceklerini de nedenleriyle anlatmıştım aynı yazıda. Rako'yu yollamak istedi ama gücü yetmedi Ataman'ın. Anlaşılan ihale mazlum Nachbar'a kaldı. Sürekli olarak Ataman'dan duyduğu rahatsızlığı dile getirmişti Sloven oyuncu, hatta Real Madrid'in Hervelle ile takası için Efes kapısını çaldığı zamanlarda Madrid ekibinden daha istekliydi bu transfer için. O zaman bu transfer gerçekleşmedi. Şimdi kendisi için CSKA Moskova ve Lottomatica Roma kulüplerinin ilgisinin olduğu yazılmış yukarıda linkini verdiğim İspanyol blogunda.

Aynı haberde Daniel Santiago için de birkaç cümle var. Tecrübeli uzuna ACB takımları Malaga ve Badalona'dan teklifler olduğu yazılıyor. Porto Riko'lu için bir sürpriz talip de ülkemizden var: G.Saray Cafe Crown.

4 Yorum Yapılmış:

Sarıkaya dedi ki...

Basket Dergisinde, "Efes beklemede!" deniyor. Yani Popoviç sezon sonuna kadar sadece antremanlara çıkacak, Rako ve Nachbar da ilk beşe girmek için mücadele edecek!-(( Tam Efes yönetime yakışan idare-i maslahat!-((

Gurcay dedi ki...

Nachbar'ı gönderirlerse yazıklar olsun bu yönetime! Yıldız oyuncuyu kullanamayan Ataman Efes'den uzak olsun. Nachbar giderse, Ataman gidene kadar Efes maçlarına gitmeyerek kendi çapımda protesto edeceğim!! :(

onur dedi ki...

Santiago yakışır Cim Bom'uma; hem oldukça iri olduğu için başka bir oyuncunun formasını da giydiremeyiz düdük gibi kalır çakılır hemen durum...Şaka bir yana Efes yönetimi yerinde olsam tutardım onu takımda; kalıplı ve skor üretebilecek bir 5 numara sıkıntısı çeken GSCC için ise "bence" biçilmiş kaftan!

10ur dedi ki...

talk basket resmen yollar ayrıldı diye haber yapmış ama yinede beklemek lazım diye düşünüyorum