24 Mart 2010 Çarşamba

Enes Kanter Kentucky Üniversitesi'nde

Washington Üniversitesi'ne gideceğim diyordu, Raphael Chillious'un da etkisiyle orayı tercih etmişti. Dönmüş kararından, Kentuck Üniversitesi ile anlaşmış Enes Kanter. Takımdaki mevcut uzunların 2010 NBA draftında iyi bir yerlerden seçileceklerini, bu nedenle de Enes'in önünün açık olduğunu yazmış Can. Fotoğraf da o yazıdan. Yazıya gelen yorumlarda da değerli bilgiler var. Bir göz atın derim. Hayırlısı olsun Enes için. Bir an önce şu cezası falan da netleşsin de, gerisi kolay. Şüphemiz yok kendisinden.

9 Yorum Yapılmış:

Cakivu dedi ki...

iyi seçim, inanılmaz desteğe sahip bir okul nba de takımları olmadığı için çok önemli bir konumda kentucky basket takımı, gerçi oradaki kolej takımlarının organizasyonları bizim ligden çok daha iyi ve farklı konumda, başarılar enese ama ben kendisinin burada devam etmesini dilerdim...

Ouz dedi ki...

Enes, yüzde 99 ceza almayacak.

M.Halis dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
M.Halis dedi ki...

Ball Is LIFE ısımli bir sitenin "Turkish Phenom " baslikli bir haberin konusuydu ENES
Bravo...
Griffinden Neyi Eksik (1-2 Seneye Kadar)

Bapsteba dedi ki...

Sizce Dünya Şampiyonası kadrosunda olacak mı?Ne dersiniz?

M.Halis dedi ki...

Oncelikle Enes'in iyi bir nba oyuncusu olabilmesi için 3-4-5 numaralı poziyonların hakkında gelebilmesi gerekir, benim sahsi dusuncem bu...

Yiğit Gökçehan KOÇOĞLU dedi ki...

Enes'ten çok şey bekliyorum. Kendisi ile karşılıklı oynadım. İnsan olmadığına emin olabilirsiniz ;)

Dünya Şampiyonası'nda olamaz diye düşünüyorum. Olmalı ama bu yaşta baya büyük bir sorumluluk VE oynarsa Üniversitede ceza alacaktır..

alde dedi ki...

Draftexpress'in Twitter'ında "my sources say he would never get elligible" gibi bir ifade var. Enes burada 3-5 profesyonel maça çıktı diye NCAA'de tamamen oynamama cezası alamaz herhalde? Daha önce Enes'ten çok daha fazla profesyonel maça çıkıp da NCAA'de belli bir dönem ceza aldıktan sonra oynayan içlerinde bizimkilerin de yer aldığı bir sürü Avrupalı oldu. Enes için asla seçilemeyecek gibi bir ifade kullanılmasının nedenini çözemedim. Enes'in farkı ne ki? Sponsor olayı falan mı?

pega dedi ki...

cıktığı profesyonel maç kadar oynamaz bkz. hakan demirel(bekleyemedi döndü 21 maçtı yanılmıyorsam/engin atsür 7 maç fln olması lazım.Kentucky oyuncuların 1 yada 2 sene takılıp direkt nba'e uzadıkları gelenek sahibi bir okuldur.Enes 'in 3 nr oynama durumu hiç olmaz zaten gerek de yok.Calipari marcus camby'den beri pek pivotlarla oynamıyor,4-5 arası oyunculardan daha cok hazediyor gibi;tam Enes'lik bir durum.Bu arada Washington'a attığı kıvrak vücut çalımı kulaklarını çınlatacak tepkiler almaya devam ediyor:)