1 Mart 2010 Pazartesi

Enes'ten Çılgın İstatistikler

Amerika'da Stonerigde Prep School forması giyen milli oyuncularımız Enes Kanter ve Kevin Kaspar, Spring League maçlarına damga vuruyor. Hafta sonu oynanan maçlarda bir günde iki maç yapan Stonerigde Prep School, CBAC ve Belmont Shores'u rahat geçti. CBAC maçında Enes Kanter, 36 sayı 26 ribaund 5 blok ve 3 asist ile oynarken Kevin Kaspar 15 sayı 4 asist 4 ribaund ve 5 top çalma ile mücadeleyi tamamladı.

Günün ikinci maçında ise Belmont Shores karşısında rahat bir oyun ortaya koyan Stonerigde'de Enes Kanter yine maça damga vuran isim oldu. 45 sayı 30 ribaund 3 blok ve 4 asist ile karşılaşmanın yıldızı olan Enes'e takım arkadaşı Kevin 10 sayı 7 asist ve 3 ribaund ile eşlik etti.

Haber için Altyapibasket.com ve Oğuz Yenihayat'a teşekkürler. Enes oralara fazla büyük geliyor. İnşallah aynı zamanda basketbolunu da geliştiriyordur. Yoksa zaten onun buradan giderkenki hali de o oynadığı seviyede bu rakamları yakalar terlemeden. En büyük dileğim onun ve tüm gençlerimizin başarılı olması, kendini aşmaı, patlama yapması.

6 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

Yok artık Enes Kanter.. :)

basketçi dedi ki...

benim için en ufak bir haber değeri taşımıyor
benide şimdi minikler ligine koy bende her maç 30 sayı atar 10 ribaund alır 6-7 tanede blok veririm
(hoş bilenler bilir diğerlerini pek o kadar yapamasamda minik takımda oynarken zaten 30 sayı atıyordum :D)

ozz dedi ki...

enesle ilgili büyük beklentilerim vardı, milli takım, eurolig ve beko ligi için. Ama Amerikaya gitmeyi tercih etti. Diğer arkadaşların da dediği gibi Enesi iyi rakiplerle oynarken görmek isterim, şimdi inanılmaz istatistikler yapıyor güçsüz ve küçük rakiplere karşı, keşke daha büyük rakiplerle oynayıp kendini kat kat geliştirseydi.

78ers dedi ki...

açıkçası euroleague seviyesinde geçireceği bir sezon bile ona ncaa'de geçireceği 2-3 sezondan daha çok şey katacakken, böyle günde 2 maç yapılan garip, lise düzeyindeki bir organizasyonda yer alması enes'in kariyerinde onarılması çok zor yaralar açacaktır.

ersan'ın barcelona'da geçirdiği 2 sezonun ona neler kattığı ortadayken bir oyuncu nasıl böyle bir hata yapar hala anlayamıyorum.

Sarıkaya dedi ki...

Enes önce iyi bir NCAA okulunda bir iki sene takıldıktan sonra NBA'ye kapağı atar, öyle gözüküyor.

Yiğit Gökçehan KOÇOĞLU dedi ki...

Enes manyak yaaa...