19 Mart 2010 Cuma

Erdemir'de Funk Sakat, Gözler Alex'te

Çağlar'ın 'Hangi Alex?' başlıklı yazısındaki serzenişi bu haftasonu zorunlu yoldan da olsa dikkate alınacak Erdemir staffı tarafından. Zira takımın 2 numaradaki ilk opsiyonu Nate Funk ayak tabanındaki sakatlıktan (ki bu sakatlık uzun süredir var) ötürü Telekom karşısında takımdaki yerini alamayacak. Görev Alex Gordon'a düşecek.

Yeri gelmişken Çağlar'ın o yazısına sonuna kadar katıldığımı ancak bir noktada Erdemir staffına da hak verdiğimi söyleyeyim. Evet Alex Gordon çok iyi bir oyuncu ve hepsinden önemlisi çok karakterli bir oyuncu ancak Erdemir'de Alex tercihi zaten '35 dakika oynasın' diye yapılmadı. Bu adam 35 dakikada bunları yapabiliyorsa, rotasyon tavasında eriyip 15-20 dakika aldığında da alışıldık performansının yarısından fazlasını verebilir diye tercih edildi. Çünkü zaten Erdemir'in oyun planında Leon - Kone ikilisi mutlak güç. Onlar öyle ya da böyle sahada kalmak durumundalar ağırlıklı olarak. 2 numarada da Funk birinci tercih. Dolayısıyla Alex Gordon, bu üçlünün dışında kalan isim olarak ister istemez kendi alıştığı (özellikle Renault'da kendisine verilen) süreleri bulamıyor. Şu aşamada Alex bu düzende bekleneni verebilmiş değil. Gerçi 30-35 dakika oynadığı maçlarda da çok kritik yerlerde çok kritik hatalar yaparak takımı yaktığı oldu ama bu resmin geneli adına çok da fikir vermeyecektir. Performans adına işler kötü gidiyor belki ama Alex çalışmasına hiç ara vermiyor ve hiçbir zaman da ne takıma ne de koça küsüyor. Bu çok önemli bir detay. Oyuncu karakterinin sağlamlığı bir yerde en önemli detay konumuna gelebiliyor.

Dediğim gibi bu haftasonu Alex Gordon'un üzerinde büyük bir yük olacak. Hakan Köseoğlu ile birlikte çift guard tadında oynayacaklar faul problemi ya da sakatlık gibi harici sebepler olmadığı sürece. Bakalım neler yapabilecek, izleyeceğiz, göreceğiz.

4 Yorum Yapılmış:

burnovic dedi ki...

Her yerde elin kulağın var saLsa... :)

Alex belirtiğin gibi karakter olarak çok iyi bir insan. Performansı beni de hayal kırıklığına uğrattı hatta bunu da burada dile getirdim. Sezon ortasında geldi, uyum sorunu yaşadı ancak çok çalışıyormuş. Bu hafta istediği süreyi de alacaktır. Umarım bu şansı iyi değerlendirir Alex...

Adsız dedi ki...

Erdemir Hakan'dan çok fazla verim aldığından kendini gösteremedi bence. Ayrıca liderlik vasfı çok yüksek bir oyuncu, takımda ondan başka liderler olması performansını kötü etkilemiş olabilir.

Bu arada İddaa tahminleri yaptım, ilgili arkadaşlar için.
19-20-21 Mart İddaa Tahminlerim

kerim can dedi ki...

Funk'ın olmaması büyük kayıp. Çok disiplinli tam bir profesyonel. Umarım sakatlığı uzun sürmez. Ancak Aex'in bu sakatlık sayesinde aldığı ekstra süreler bize geçen sene seyrettiğimiz alexi tekrar seyrettirecektir.

Selda dedi ki...

dis atislarda sikinti yasayan erdemir bundan sonra tamamen 3luk ozurlu olacak