19 Mart 2010 Cuma

Geçen Yıl TBL'de, Bu Yıl NBA'de

Anthony Tolliver'dan bahsediyorum. Sezon ortasında katıldığı G.Saray Cafe Crown kadrosundan sezon sonunda ayrılmış, yeniden NBA şansını yoklamıştı. Zaten 1996'dan beri Sheron Mills dışında hangi yabancı giyebilmiş ki sarı kırmızılı formayı üst üste 2 yıl? Hiç kimse.

Golden State Warriors forması giymekte şu anda Tolliver. 17 Mart'ta New Orleans'a karşı 30 sayıyla bu yılki kariyerinin en yüksek skoruna ulaştı. Daha önce Şubat ayında Clippers'a 29 atmıştı en fazla. Genel ortalamaları da gayet iyi. 17'si ilk beş olmak üzere 29 maça çıktı, maç başına 10.8 sayı - 6.3 ribaund - 1.8 asist - 0.7 top çalma - 0.6 blok istatistiklerini tutturdu. İyi oyuncu olduğunu geçen yıl ligimizdeki rakamlarıyla zaten belli etmişti. Kendini ispatlamaya NBA'de de devam etmekte.

10 Yorum Yapılmış:

Ömer dedi ki...

Ben bu adami gecen hafta Raptors macinda farkettim. Soyadi da tanidik geldi, herhalde akrabasidir filan dedim kendi kendime. Meger harbiden TBL'de oynayan Tolliver'mis :)

Fanatik Basket dedi ki...

Basketbol İddaa Tahminleri..
http://www.fanatikbasket.net/blog.asp?id=395

capkin dedi ki...

gelecek sene nba'den kopması çok zor artık..Bu sene kendini çok geliştirdi..Son toplar dahi verilebiliyor..

ako dedi ki...

İyi oyuncuydu ama geçen yılki kadro yapısında çok yararlı olamamıştı. Cüneyt,Graves Hosley,Hüseyin, Tolliver 3 sayı çizgisine diziliyorlardı, 9 aylık oynar gibi eline gelen sallıyordu potaya.

pclion dedi ki...

Benim de aklımdaydı bu, adam ciddi süre alır oldu NBA'de ve bunu baya iyi değerlendiriyor. Galatasaraylı gözüyle NBA'e bakınca fark etmemek mümkün değil zaten. :)

Tayfun Yurdagül dedi ki...

Fena oyuncu deildi aslında ama yanlış zamanda yanlış kadroya denk gelmişti.

KskHyTr dedi ki...

Golden state de nasıl forma bulduğunu merak edenler için şuan takımın neredeyse yarısı d-league oyuncularından oluşuyor sakatlıklar sebebiyle... Yoksa bu kadar süreyi bulamazdı oynamak için tolliver...
Ama şansını iyi değerlendirdi bu ortamda... Seneye daha iyi bir kontrat yapar belki başka bir takımla ama bu rakamları bulamaz şahşi fikrim

CabaturiBere dedi ki...

Goldan state de oynayan bir oyuncu doğal olarak rakamlarını 2 katına çıkarıyor, normal yani bu performansı takımın oyun tarzına oranla.

Bapsteba dedi ki...

GS bu sezon da tüm yabancıları yollayıp,sil baştan yaparsa eğer basketbol şubesini kapatsınlar zaten.Seneye bir kaç takviye ile şampiyonluk havası bile yakalayabilirler.

Sheed dedi ki...

amare over tılıvır:

http://www.youtube.com/watch?v=nGQaxdykWtM