9 Mart 2010 Salı

G.Saray CC: 98 - Hapoel Jerusalem: 111 (Nagalip Cimbom)

Formalite akşamının son maçında Abdi İpekçi'de İsrail temsilcisi Hapoel Jerusalem ile karşılaştı sarı kırmızılılar. Pazar günü yüksek tempoda neredeyse sadece beş kişi ile oynadıklarıEfes Pilsen maçının ardından bugün de 29 dakika ve üzerinde süre alan dört isim var G.Saray Cafe Crown'da. Zorunluluktan kaynaklanan bir durum tabii bu. Üretilen 98 sayının 88'i dört yabancıya ait yine. Evren Büker de bugün nispeten az dakika kalıp skordan ziyade asiste yönelince(8 asist) yerlilerin katkısı iyice azalmış oldu. Oldukça hızlı bir basketbolun oynandığı otuz dakikanın sonunda final periyoduna 74-67 önde giren G.Saray Cafe Crown, dar rotasyonun vermiş olduğu yorgunlukla son çeyreğin dört dakikalık sekansında 16-0'lık seri yerken, bu çeyreği de 44-24 gibi bir skorla yenik kapatan taraf oldu. 10 dakikada yenilen 44 sayı elbette uçuk bir rakam ama oyunculardan ziyade mevcut şartlar hazırladı diyebiliriz sanırım bu sonu.

Bu mağlubiyetle birlikte Eurocup ikinci turunda galibiyet alamayan tek takım ünvanı ile elendi sarı kırmızılılar. Hapoel Jerusalem ise Valencia'nın evinde Unics Kazan'ı mağlup etmesi ile yola devam eden taraf oldu. Oynadığı altı maçtan da galibiyet çıkartamayan G.Saray Cafe Crown'un sahadaki oyunun karşılığı bu değildi aslında. Boyalı bölgeye takımın oyununa uyum sağlayacak atletik ve aynı zamanda sert bir oyuncu takviyesi gelmiş olsaydı, taraftarın ilerde hatırlamak dahi istemeyeceği bir sezonu Avrupa'da çok daha başarılı noktalarda tamamlayabilirlerdi sanki. Avrupa defteri de resmen kapandığına göre bundan sonra bütün konsantrasyon lig için olacak artık G.Saray Cafe Crown'da.

G.Saray Cafe Crown (98): Darius Washington 22 (4 ribaund- 6 asist), Caner Topaloğlu 3, Murat Kaya 2, Mike Wilkinson 27 (4 ribaund- 2 asist), Radoslav Rancik 18 (4 ribaund- 4 asist), Evren Büker (2 ribaund- 8 asist), Can Akın 3, Simas Jasaitis 21 (4 ribaund), Fatih Solak 2 (2 ribaund)

Hapoel Jerusalem (111): Uri Kokia 10 (5 ribaund), Sharon Shason 2 (1 ribaund), Tre Simmons 25 (4 ribaund- 4 asist), Yuval Naimy 27 (2 ribaund- 7 asist), Leo Lyons 10 (3 ribaund- 3 asist), Dijon Thompson 20 (3 ribaund), Yogev Ohayon, Pooh Jeter 13 (3 ribaund- 4 asist), Brandon Hunter 4 (5 ribaund- 4 asist)

3 Yorum Yapılmış:

tankut dedi ki...

Biz Türk basketbol oyuncu kalitemizi arttırmadığımız sürece bu başarı gelmeyecek...Ne Milli takımda ne de klüp takımlarında.

Bapsteba dedi ki...

111 sayı yemek gerçekten büyük başarı!Geçen hafta Maccabi son periyotta Siena'ya 43 sayı atmıştı.Böylelikle GS bir periyotta en çok sayı yeme rekorunu kısa süre içinde kıran ilk Türk takımı oldu.Kutluyoruz!

Bapsteba dedi ki...

Bir önceki yorumumda belirttiğim rekor kırma olayı bugün Hürriyet'e haber olmuş.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/basketbol/14076265.asp?gid=362