22 Mart 2010 Pazartesi

G.Saray CC: 89 - Darüşşafaka CT: 82 (Rancik - Wash A.Ş.)

24. haftanın kapanış karşılaşmasında geçtiğimiz hafta lider F.Bahçe Ülker'i devirerek hem kendi kaderini hem de ligin play-off finalini doğrudan etkileyebilecek derecede önemli bir galibiyet alan Daçka ile lig sıralamasında hemen onun üstünde yer almasına karşın halen Play-Off umudunu sürdüren G.Saray Cafe Crown karşılaştı. Maçın ilk yarısında 37-19 ile on sekiz farkı gören sarı kırmızılılar, maçın beşinci dakikasından itibaren çift haneli farklarla önde götürdüler maçı. Üçüncü çeyrekte Evren Büker'in Douby'e yaptığı sportmenlik dışı faulün hemen ardından itirazlarına devam ederek teknik faul almasıyla birlikte gerilen ortamda, kenardan sokulan topta da Mujezinovic üçlüğü yollayınca bir hücumdan altı sayı çıkarmayı başardı Daçka. 55-45 olan skoru tek hücumda 55-51'e taşıyarak maçın içine girdiler bir anda. Final periyoduna sadece beş sayı ile 62-57 geride girdi Daçka. Bandırma'da ligin en formda takımlarından Banvit'e son dakikada mağlup olup, hafta arasında da F.Bahçe Ülker'i devirmelerinin tesadüf olmadığını gösterdiler bir bakıma bu geri dönüşleri ile.

Son çeyreğin ilk dört dakikasında hiç şut kaçırmadan yakaladığı 16-2'lik seri ile bir anda 73-64 öne fırladı konuk takım. 19 dakikada 54-27'lik bir seri. Kulağa hiç gerçekçi gelmiyor ama başardı bugün bunu Daçka. Sonucun belirleneceği en kritik çeyreğin ilk dört dakikasında 4/4 üçlük, 2/2 ikilik ile sahadaki beş oyuncusunun elinden toplam 16 sayı buldular ve dokuz sayılık marjı yakaladılar. Bu sekansda ev sahibi takımın saha içi isabeti yoktu, bulunan iki sayı Wilkinson'ın serbest atışlarından gelen sayılardı. Bitime altı dakika gelen Cem Akdağ molasından 13-0'lık seriyle dönen taraf ise G.Saray Cafe Crown oldu bu kez. 7'si Rancik, 4'ü Washington ve 2'si de yine Wilkinson'ın serbest atışlarından olmak üzere bir buçuk dakikada şut kaçırmadan 13 sayı üretti sarı kırmızılılar. Ve Daçka'nın ilk dört dakikadaki serisine aynı sertlikte bir cevap yolladılar. Bu sezonki takımı diğer sezonlardan ayıran en önemli ayrıntı da burada gizli zaten. Pes etmiyor bu takım. Buradaki ayağa kalkışta başroldeki isim ise sezon boyunca taraftarın sevgilisi olan Rancik'ti. Hem sahadaki arkadaşlarını hem de pazartesi akşamında Abdi İpekçi'ye gelen taraftarlarını ateşledi Slovak oyuncu. Washington'ı da yanına çekince işini daha da kolayladı ve takımının sahadan 89-82 galip ayrılmasını sağladı.

G.Saray Cafe Crown'un 27 sayı ürettiği son çeyrekte sayıların 24'ü Rancik - Washington ikilisinden geldi. Bu ikili haricinde saha içi isabet bulabilen oyuncu yok sarı kırmızılılarda. Kenardan gelerek 24 dakika oyunda kalan ve 4/6 ikilik, 4/4 üçlük, 8/9 serbest atış isabetleri ile 28 sayı 5 ribaund 1 asist ile maçı tamamladı Washington. Son üç maçtır olduğu gibi bugün de öldürücü darbeyi vuran isim oldu. Yorulan rakiplere karşı oyuna girerek enerjisini yerinde kullanması gerçekten iyi düşünülmüş bir silah sarı kırmızılı teknik ekip tarafından. Maçın bir diğer yıldızı Rancik de 29 sayı 8 ribaund ile tamamladı maçı ki 0'nun yüzdesi de çok çok iyiydi gerçekten.

41-28 G.Saray Cafe Crown üstünlüğü ile tamamlanan devrede 8/20 ile 17 sayı üretebilmişti Douby - Jermareo ikilisi. Maç sonunda 44 sayıyı gördü bu ikili fakat şut yüzdeleri 18/38. Melih Mahmutoğlu uzun zaman sonra ses verdi ve 4/7 üçlükle 14 sayı üretti bugün. Mujezinovic de ilginç şekilde iki sayılık isabet bulamadığı karşılaşmayı 5/9 üçlük isabeti ile 18 sayı ile tamamladı. Bu iki ekstra performansa karşılık Daçka'nın galibiyet alamaması da bu ikilinin düşük şut yüzdesinden kaynaklandı zaten. Ayrıca Jermareo'nun hücum ribaundunda sarı kırmızılıları çok zorladığını da gördük. Uzun zamandır bu kadar zorlayan bir uzun olmamıştı sanırım o boyalı bölgeyi. Fakat maç içerisinden çok gel-git yaşadılar hücum anlamında. Öyle ki yirmi dakikada 28 sayı üretebilen Daçka, üçüncü on dakikada tam 29 sayı üretti. En kritik anda şut kaçırmayarak dokuz sayı öne geçmelerine karşın, dış şut ısrarı ile de maçı verdiler bugün. Kazansalardı şayet alt sıralardaki hesaplar tamamen silbaştan yapılacaktı her takım için.

Bu galibiyetle birlikte Kepez'i altına almayı başardı G.Saray Cafe Crown ve üstüste aldığı bu dördüncü galibiyetin ardından play-off umudunu da taşımayı da sürdürdü böylece. Daçka'nın kalan altı maçının ikisinin Efes Pilsen ve Türk Telekom ikilisi ile olduğunu düşününce işleri artık mucize noktasına geldi demek yanlış olmayacaktır sanırım onlar için.

G.Saray Cafe Crown (89): Darius Washington 28 (5 ribaund- 1 asist), Caner Topaloğlu (1 ribaund), Murat Kaya 1 (3 asist), Michael Wilkinson 8 (1 ribaund- 1 asist), Polat Kocaoğlu (2 ribaund), Radoslav Rancik 29 (8 ribaund), Evren Büker 13 (2 ribaund- 3 asist), Can Akın (2 asist), Simas Jasaitis 10 (4 ribaund- 1 asist)

Darüşşafaka CT (82): Quincy Douby 22 (3 ribaund- 8 asist), Melih Mahmutoğlu 14 (1 asist), Uluğ Kaçaniku 6, Polat Kaya (4 ribaund), Haris Mujezinovic 18 (6 ribaund- 3 asist), Jermareo Davidson 22 (16 ribaund- 2 asist)

3 Yorum Yapılmış:

dilemma dedi ki...

hakan demirele noldu?

basketçi dedi ki...

santiago isteriz :)

Sarıkaya dedi ki...

Anonim Şirket için en az beş ortak gerekmiyor mu?-))